FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-04-15 00:41  Odp: [N] Amatsukaze AH
Idlero   

Mam oba modele poza drobnymi zmianami nie wiele się od siebie różnią mowa oczywiście Amatsukaze a Yukikaze nawet numery niektórych części się zgadzają. Przebarwienia na kadłubie też podobne chodź odcień kadłuba trochę inny :) itd.

--
;)

 
07-04-15 17:31  Odp: [N] Amatsukaze AH
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj widziałem w Częstochowie i zastanawiam się czy uda się znaleźć choć trzy różnice w odniesieniu do Yukikaze. Ja na szybko przejrzałem i nie umiałbym.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-04-15 09:45  Odp: [N] Amatsukaze AH
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Również oglądałem ten model ,tak na szybko, jedyna różnica w porównaniu do Yukikaze to brak pomostu/działka 2x25mm przed nadbudówką dowodzenia.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
08-04-15 10:12  Odp: [N] Amatsukaze AH
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z pewnością jest to znakomite opracowanie pięknego okrętu, tylko dlaczego AH pisze o nim "IJN Amatsukaze"? W spisie modeli AH taki przedrostek mają wszystkie okręty japońskie! Od kiedy to japońskie okręty nosiły/noszą angielskie określenie przynależności państwowej? IJN - Imperial Japanese Navy.

Idąc śladem tego rozumowania modele okrętów innych krajów produkowane przez AH powinny być przedstawiane na stronie AH jako:
GN U-Boot XXI (GN – German Navy)
IN Bartolomeo Colleoni (IN – Italian Navy)
RN Admirał Lewczenko (RN – Russian Navy)
FN Richelieu (FN – French Navy)
a nie są – i słusznie - bo byłoby to czystą bzdurą!

Chyba czas zerwać z tą dziwną manierą – w dodatku fałszującą historię - snobowania się przez kogoś z AH na śfiatowca?

--

 
08-04-15 11:01  Odp: [N] Amatsukaze AH
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Akra odpowiedź jest prosta - bo IJN samo sprzedaje :-)
Nie napiszesz, ludzie nie bedą wiedzieć że japońskie i nakład do kosza :-)
A tak to, pod pazuchę i z wypiekami do domu :-)
Pzdr

 
08-04-15 11:08  Odp: [N] Amatsukaze AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Akra, właściwie masz rację, ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że nie tylko AH snobuje się na śfiatowca i z pewnością nie AH to wymyśliło. Robią to w zasadzie wszyscy i to od "zawsze", więc rwanie włosów z głowy z tego powodu nie ma najmniejszego sensu.
Chociaż podobno rozmawiać warto ...

--
serwusik

 
08-04-15 11:24  Odp: [N] Amatsukaze AH
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wpisz słowo "Amatsukaze" bez przedrostka IJN a zobaczysz co ci w wyszukiwarce wyskoczy;)

Nikt nigdy nie twierdził że ten przedrostek jest oficjalną częścią nazwy okrętu. Ale pianę oczywiście jak zwykle trzeba bić. Tylko to jajko już jest tak stare że piana też śmierdzi stęchlizną.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-04-15 11:51  Odp: [N] Amatsukaze AH
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Stare i śmierdzące jajko się wyrzuca, a nie trzyma nie wiadomo po co... A jeśli AH konsekwentnie pisze IJN Amatsukaze czy IJN Yamato, to bez wątpienia uważa to za oficjalną nazwę. Po co innego by to robił i to TYLKO wobec japońskich okrętów? Dziwny rodzaj snobizmu.

A w wyszukiwarce napisałbym "niszczyciel amatsukaze" albo "destroyer amatsukaze". Tak samo jak szukając informacji o naszym "Gromie" nie napisałbym jedynie "Grom", bo wiadomo co by mi się pokazało.

Post zmieniony (08-04-15 11:54)

 
08-04-15 12:25  Odp: [N] Amatsukaze AH
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nie myślę że jest to snobizm. Wydawnictwo jest przedsiębiorstwem mającym przynosić dochody a nie organizacją poprawności polityczno-językowej. Obowiązują więc pewne niepisane zasady jeżeli chce się sprzedawać swój produkt poza granicami jedynego słusznego kraju. Modele i monografie w języku angielskim używają tego przedrostka dla obiektów marynarki wojennej Japonii z okresu 1868-1945. Oznaczenie się przyjęło i ułatwia identyfikację przynależności przedmiotu wywodu: umundurowanie IJN, lotniskowce IJN, samoloty IJN itp, itd.

Niemieckie okręty z okresu 2WŚ nie mają przyjętego przedrostka jednak coraz częściej spotykam się z oznaczeniem DKM (Deutsche Kriegsmarine). Jeżeli się przyjmie to za parę lat pogadamy o snobiźmie gdy ktoś wyda DKM Bismarck :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-04-15 13:40  Odp: [N] Amatsukaze AH
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Akra idąc Twoim tokiem rozumowania to większość jest snobami, ponieważ większość wydawców używa tego przedrostka. Tak samo robi GPM, MODEL-HOBBY, Answer.
I nie jestem klakierem pewnego wydawnictwa. Jednak lubię sprawiedliwość, a Ty czepiłeś się tylko niszczyciela Amatsukaze ;-) Gdy GPM, czy Answer wydał Taiho to się nie czepiałeś.
To może w ogóle japońskie nazwy niech wydawcy piszą "krzaczkami" i wtedy będziesz happy :-D

--

Post zmieniony (08-04-15 14:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024