FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-04-15 08:22  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem , nie znam się. Ale zasugerowałem się że np. modele M.Pacyńskiego samolotów które były w 1:50 , to w identycznej wersji siatkowo - detalowej , występują w 1:33 w Answerze, Quest-ie, , MPM. A czy te wagony modelikowe 1:45 się różnią w opracowaniu od 1:25, chyba nie.

 
06-04-15 11:22  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ze skali 1:50 do 1:33 to powiększenie. Ze skali 1:25 do 1:45 to pomniejszenie. Jest różnica. Maverick ma rację - opracowanie powinno być inne. Model przeskalowany poprzez jego pomniejszenie to wyzwanie dla modelarzy naprawdę dobrych, chyba że już w założeniu sklejający przewiduje rezygnację z niektórych części bądź ich wykonanie alternatywne.

 
06-04-15 12:09  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

W naszym czarnym, modelarskim domu, Ty ABC jesteś istnym lokatorem ewenementem.
Czyżby świąteczne przejedzenie?
Nie znam się, ale jednak wiadomość wyklepię.

JOL
Kiedy możemy spodziewać się kolejnych nowości?
One będą się jakoś systematycznie ukazywały? :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
07-04-15 09:16  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele kolejowe 1:45 planuję wydawać co miesiąc w partiach po 3-4 sztuki jednocześnie.
Są to modele pomniejszone ze skali 1:25 i w opisie budowy i w oznaczeniach dostosowano do tej skali grubości tekturek do podklejenia i średnice drutów. Oczywiście - niektóre najdrobniejsze i najbardziej złożone detale trzeba będzie prawdopodobnie uprościć lub czasem nawet pominąć i o tym też uprzedza opis budowy, ale nie jestem pewien czy będzie to konieczne. To nie są modele dla początkujących, a fachowiec będzie wiedział co zrobić. Zresztą z tym skomplikowaniem małych elementów bym nie przesadzał - porównajcie najdrobniejsze detale w modelach kolejowych 1:45 choćby z artylerią okrętów 1:200 gdzie działko p-lot potrafi się składać z kilkudziesięciu elementów...
Wiem że wielu modelarzy samodzielnie dotąd pomniejszało sobie do skali 1:45 modele wagonów i lokomotyw. Sam dostawałem zapytania w tej sprawie a kiedyś nawet realizowałem takie zlecenia, stąd pomysł na wydanie takich modeli.
W drugim majowym "rzucie" planuję wydać ze 3-4 parowozy, a potem w czerwcu wagony współczesne i następnie znowu parowozy czy lokomotywy. Kolejki wąskotorowe w dalszej kolejności.

--
JOL

 
07-04-15 10:02  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Moja małżowina stwierdziła, że mam jej skleić ten ładny kolorowy amerykański parowóz z dużym kominem i pomalować na błyszcząco... hahahhaha chyba wiecie o której lokomotywie mówię :D

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-04-15 19:58  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

JOL
A co powiesz na to, by do wąskotorówek 1:45 dodawać modelik tego samego obiektu, ale w skali 1:87 H0e?
Razu jednego GPM wydał Lyd1-211 (1:45) wraz z mniejszym odpowiednikiem w H0e. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
08-04-15 20:20  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


O ile przeskalowanie modelu ze skali 1:25 na 1:45 ma jakiś sens, to model w skali 1:87 pomniejszony ze skali 1:25 byłby z cała pewnością niesklejalny. To nie jest dobry pomysł. Wydałem niedawno dwa modele tramwajów w skali HO i choć przygotował je ten sam autor który opracował wcześniej te tramwaje w skali 1:25, to te małe zrobione są jako zupełnie nowe projekty. Zaprojektować wszystkie modele kolejowe oddzielnie w skali 1:87 teoretycznie można, ale nie mam nikogo kto by się tym chciał zająć. Może namówię "Kierownika" na jakąś miniaturkę, ale na pewno nie będą to wszystkie modele po kolei.

--
JOL

 
09-04-15 08:36  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tam zaraz niesklejalny... widziałeś co zrobił minikierownik?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-04-15 10:06  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
Seweryn 

 

JOL ma rację, nie ma sensu skalować do H0.

--
Seweryn

 
09-04-15 11:07  Odp: [N] MODELIK 6,7,8/15 – Modele kolejowe 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja też sie zgadzam... skalowanie o "oczko" w dół (np 1:25 do 1:32) jest w zasadzie bezproblemowe, ze skali 1:25 na 1:45 to już trochę gimnastyki. Dlatego bezbolesne skalowanie do H0 będzie, co najwyżej, z 1:64, a ta skala u nas wymarła. U "knedlików" się jeszcze w niej coś skleja.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024