FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
30-03-15 15:23  [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Tematem dwudziestego drugiego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest japoński samolot bombowo-torpedowy Nakajima B5N2 "Kate". Numer nieco opóźniony, bo sam model kosztował mnie więcej pracy i czasu niż zakładałem (jak to zwykle bywa), ale projekt udało się wreszcie doprowadzić do końca. Model powstał na bazie opracowania z 2002 roku (wydanego w MM) choć poza układem konstrukcyjnym niewiele ma z nim wspólnego. Od podstw opacowane zostały między innymi kabina załogi, makieta silnika i niektóre detale. Opracowanie modelu umożliwia alternatywne wykonanie wszystkich powierzchni sterowych jako dzielone (lotki, klapy, stery). Jako uzbrojenie podwieszane przewidziano do zainstalowania bombę lotniczą lub torpedę. Replika samolotu delikatnie waloryzowana graficznie.
Model przedstawia maszynę z lotniskowca "Soryu", która brała udział w ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 roku. Skala oczywiście 1:33, autor Paweł Mistewicz. Model przeznaczony dla osób z conajmniej średnim doświadczeniem modelarskim. Stopień trudności określiłem na 4 w 5-stopniowej skali. Osoby początkujące i mniej cierpliwe mogą zbudować tę replikę w wersji uproszczonej, to jest bez części wyposażenia kabiny załogi, bez dzielonych powierzchni sterowych, ze schowanym podwoziem oraz z pominięciem innych drobnych elementów oznaczonych w opracowaniu niebieską numeracją.

Zawartość numeru:
- elementy modelu (8 arkuszy kartonu offsetowego - w sumie 620 części),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (7 stron, w tym 2,5 rysunków montażowych),
- rysunek zestawieniowy (1 strona),
- zdjęcia modelu roboczego (ostatnia strona okładki).

Numer KK z modelem "Kate" będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od wtorku, to jest 31 marca. Cena detaliczna zeszytu to 30 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (szkielety i detale) w cenie 15 zł. Jak zwykle te i inne informacje można znaleźć na stronie wydawcy.

Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego oraz przykładowy arkusz.



Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
30-03-15 15:27  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

W koncu :) Pawle, masz moze fotke wnetrza kabiny?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-03-15 15:44  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
kari   

Temat - dla jednych ok, a dla innych nie ok (kotlecik z mikroweli).

... jeżeli płatowiec projektowany był od początku i jak autor pisze "nie ma wiele wspólnego"
z modelem wcześniejszym, wydanym w Mm to można było pokusić się o poprawienie "obłości"
osłony silnika oraz możliwość wykonania składanych skrzydeł.

... poza tym ok.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-03-15 16:06  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A o co ci chodzi z tą obłością?
Jak ktoś umie, to sobie na gumce myszce nóżką od AK-3 wydusi w tym, co jest.
A mnóstwa wąziutkich pasków, które po sklejeniu dałyby obłą krawędź początkujący modelarz ani nie wytnie ani nie sklei.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-03-15 16:17  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rafael, fotka wnętrza kabiny jest w galerii na mojej stronie. Resztę można będzie obejrzeć w Empiku :-)
Silnik i jego osłona są na nowo zaprojektowane. Ja problemu z obłością osłony nie widzę. A jak komuś na "obłościach" zależy, to z całym szacunkiem, do Hala lub plastików odesłać mogę, bo moje modele to trochę inna liga i inni odbiorcy.

--
http://www.kartonowa.pl

 
30-03-15 17:25  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Jurki   

Witam forumowiczów!!!
Więcej o mnie później, galerie też zamieszczę:)
Po powrocie do modelarstwa po 10 latach (zacząłem w wieku 7 lat na RWD 4 MM a skończyłem w wieku 15 na PZL P-11c MM) wszedłem w temat Me 262 P. Wasiaka, później postanowiłem pójść zdecydowanie wyżej i trafiłem na Bryzę Małego Modelarza, model prezentuje się świetnie ale opracowanie średnie, stwierdziłem że może to potknięcie projektanta, poszedłem dalej HE-111 i to jest dopiero masakra jak każdy kto próbował wie, i przyszedł czas na Jastrzębia KK:) doskonale opracowany model bez zbędnych szczegółów (jak dla mnie) wszystko pasuje idealnie czysty relaks przy budowie. Już do mnie pocztą zbliżają się kolejne opracowania P. Mistewicza:) z Małego Modelarza i Kartonowej Kolekcji. Jeśli chodzi o nowe wydanie KK oczywiście liczyłem na zaskoczenie po tak długim oczekiwaniu jakim może nie jest Kate ale i tak zakupie:) Malowanie ekstra, już robiłem ten model z MM projektu P.Mistewicza prezentuje się bardzo fajnie:)
I oczywiście zgadzam się z P. Mistewiczem że jest w czym wybierać jeśli chodzi o projekty. A cena i sposób opracowania w Kartonowej Kolekcji jak i Małym Modelarzu bije na głowę konkurencję:)

 
30-03-15 18:23  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Panie Pawle, dziękuję. Czekałem na wznowienie Kate z niecierpliwością. W KK średnio raz na rok pojawia się coś co mnie interesuje i to jest właśnie ten numer wyrabiający średnią. Liczyłem co prawda na składane skrzydła, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-03-15 18:53  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak dla mnie bardzo atrakcyjny kamuflaż. Pewnie nabędę.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
30-03-15 18:56  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Moje klimaty. Czas zabrać się za letadła. Cieszy Kate w innym kamo.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-03-15 18:57  Odp: [N] Nakajima B5N2 "Kate" - Kartonowa Kolekcja nr 22
Jurki   

ZbiG: Dokładnie:)
rs77: bez przesady
killy9999: fakt można było dodać składane skrzydła ale myślę że w autowykonaniu nie będzie problemu i model świetnie będzie pasował do Vindicatora, lubię porównania

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024