FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-15 23:40  [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Po ponad roku, wśród wzlotów i upadków (w tym z szafy) udało mi się ukończyć budowę tego zgrabnego lotniskowca. W pierwszej kolejności chciałbym serdecznie podziękować Koledze ADAM 12 znanym także jako RUTO 88, za podesłanie mi Hellcatów i Avengerów w malowaniu z tego okrętu. Pewnie już o tym zapomniał ;). Te z wycinanki są masakrycznie uproszczone i odstawały od reszty opracowania. Wycinanka jaka jest wielu pewnie wie lub może się domyślić. Karton różnej jakości w jednym modelu i to niestety widać, ba, kleiłem z dwóch egzemplarzy i na nic to się zdało... Jak pewnie widzicie dno jest malowane. Przy okazji poeksperymentowałem i zrobiłem coś w rodzaju suchego pędzla, żeby to wyglądało jakby był wyjęty z wody. Wyszło jak wyszło :), przy dziennym świetle tragedii nie ma. Urozmaiciłem też artylerię przeciwlotniczą o kilka elementów. To by było na tyle z moich interwencji. Podsumowując -model dla sklejaczy, którym nie przeszkadza, że tu czy tam trzeba coś przyciąć, coś dorobić itd. :) Ja się bawiłem dobrze. Autor pod względem rozwiązań konstrukcyjnych doskonale podszedł do tematu. Można sobie krok po kroku dłubać, nawet z przysłowiowego doskoku. Aha, tabliczkę z nazwą jednostki planuję przykleić do podstawki, na razie kombinuję w jakiej formie i czcionce.






Mam nadzieję, że cokolwiek widać na zdjeciach... zazwyczaj fotografuję mniejsze obiekty ;)
Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-03-15 23:58  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model bardzo mi się podoba . Skleiłem go dawno temu zaraz jak się pokazał w kiosku Ruchu. A propos samolotów to pamiętam jak dorobiłem oszklenie wykorzystując szybki z jakiegoś ,,pasażera'' z enerdowskiego Plasticarda :-)
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
24-03-15 07:04  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No i fajnie.
Niby stary model - wydanie wiekowe - a efekt przepiękny.
Nic tylko zacytować Pana ZbiGa: "No, proszę: - można? - MOŻNA!"
Bardzo fajnie sklejony model.
Z chęcią sam bym go popełnił ale tak 1:200.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
24-03-15 10:49  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Bardzo mi miło zobaczyć ten model pięknie sklejony. Widzę że dorobiłeś opuszczoną windę. Co do samolotów: w czasach ręcznego kreślenia trudno było o narysowanie rapidografem bardzo malutkich części (grubość linii kreślenia uniemożliwiała narysowanie drobiażdżków). Teraz te drobiażdżki są bardzo łatwe do narysowania na komputerze i fajnie to wykorzystałeś. Gratuluję!

 
24-03-15 12:27  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No rzeczywiście zapomniałem, ale jestem mile zaskoczony:) widać da się to skleić, tylko prosi się o odnowienie całego modelu, zwłaszcza pokład, trochę już przeżył, ale model zacny.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-03-15 12:29  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mimo wszelkich trudności wynikających ze starego modelu oraz skrajnie tragicznej jakości papieru oraz druku model został sklejony rewelacyjnie. Cieszy wzrost floty US Navy. Gratulacje!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-03-15 14:48  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo fajny okręt w bardzo fajnym kamuflażu i bardzo fajnie wykonany. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-15 09:41  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Guciu
Ale sprawiles mi mila niespodzianke pokazujac Twoj lotniskowiec ! nic lepszego przy porannej kawie ....ha,ha Oh bylem kiedys napalony na ten lotniskowiec,bo to unikalny temat,ladna sylwetka no i ten kamuflaz.Poleglem na tych trudnosciach o ktorych pisales,mi za cholere nie chcialy pasowac te elementy pod galeriami burtowymi (mam nadzieje ,ze to sie tak nazywa !?)......o spasowaniu dna nie moge sie wypowiedziec bo sklejalem go do linji wodnej.Moje gratulaje i brawa.........przepiekny !!!!!.........samoloty "odstaja"od reszty,ale za to nic nie mozesz ,poklad z nimi prezentuje sie super !........i do tego jeszcze opuszczona winda !!!!!!WOW !!!!....."nie mam wiecej pytan ".....Aha ,zabrudzenia dna bardzo mi sie podobaja,sa w sam raz ! I tak na koniec,mysle ,ze bylo by fajnie jak by ten ciekawy lotniskowiec wyszedl z pod reki Romana C,ladnie by sie prezentowal z jego HMS Naiad.Pozdrawiam Krzysztof
P.S bede czekal na Twoje inne relacje i galerie

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
25-03-15 11:30  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tez go kiedys kleilem. W zasadzie to poszedl pod nozyczki prosto z kiosku osiedlowego.
Nie udalo mi sie go dokonczyc. Tobie wyszedl bardzo ladnie no i te samoloty znacznie lepsze od tych z opracowania.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-03-15 16:03  Odp: [Galeria] USS Belleau Wood 1:300 MM 11-12/1992
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Gratuluje pięknie wykonanego modelu. Prezentuje się na prawdę wspaniale.
Swoją drogą przydało by się nowe opracowanie lotniskowca tego typu, wiem, że ADAM 12 robił coś w tym temacie. Może zdradzi czy możemy mieć nadzieję na nowe wydanie ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024