FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-03-15 15:26  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Trwają intensywne prace nad kadłubem:



Kilka przednich segmentów ma źle zaznaczoną oś symetrii:



Nie licząc tego drobnego potknięcia wszystko jest zaprojektowane w sposób dokładny i bardzo przemyślany. Dobrym przykładem są plamy kamuflażu - żadna nie znajduje się na krawędzi segmentu, co umożliwia retuszowanie całej krawędzi przy użyciu tylko jednego koloru. Jedyny haczyk przy klejeniu jest taki, że lasery są zdecydowanie za małe:



Na szczęście robię podposzycie, które wysuwam z segmentu żeby było jednocześnie paskiem łączącym, dzięki czemu lasery pasują idealnie. Skleiłem już większość kadłuba:



Namęczyłem się strasznie przy dwóch pierwszych segmentach. Robiłem je z półtorej godziny, ale na szczęście wyszły dobrze i nie widać z zewnątrz, że były tak wymęczone. Ciekawe tylko że jak się spojrzy od środka to jest prześwit:



Bałem się też, że skopię środkowy segment, bo po pierwsze jest bardzo długi, a po drugie ze względu na przekrój (wklęsłe boki). Na szczęście dzięki podposzyciu udało się go dobrze uformować:



Niestety sklejanie ze sobą segmentów z wklęsłymi bokami wyszło przeciętnie:



Na zdjęciach to wygląda jak jakieś gigantyczne szczeliny, w rzeczywistości mają ułamek mm i da się je zamaskować wikolem. Niestety nie umiałem tego lepiej skleić. Najgorsze jest to, że w dolnej części wokół wręg są wybrzuszenia. Dokładnie ten sam problem miałem przy klejeniu garba w Thunderbolcie. Najgorsze jest to, że próbowałem sklejać te segmenty różnymi sposobami i za każdym razem coś wyszło nie tak :-/ Zaczynam się bać, że nie nauczę się robić tego dobrze.

W końcu udało mi się dostać BCG - wypróbuję przy klejeniu detali. Poza tym w ramach dalszych eksperymentów polakierowałem arkusz z częściami kiosku przy użyciu lakieru w sprayu na bazie żywic syntetycznych.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-03-15 19:07  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Proszę moderatora o usunięcie zdjęcia prześwitu lub autora o dokonanie poprawki , czytam to forum razem z żoną :)) Boję się ,że mi zabroni :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
30-03-15 11:45  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dobrze, że to nie model z cyberskórki :D

 
30-03-15 12:08  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

:)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-06-15 20:54  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model wraca na tapet po prawie trzech miesiącach przestoju.

Stępkę wzmocniłem od środka paskiem tektury. Bez tego raczej nie udałoby mi się przykleić tego elementu tak, żeby boki szły prosto.



Tutaj drobnica przykadłubowa gotowa do przyklejenia:



Śrubę postanowiłem zrobić w wersji nieruchomej, podobnie jak w torpedach. Zacząłem natomiast kombinować przy sterach wysokości i kierunku. W wycinance są nieruchome, mocowane na osiach ze zwiniętego papieru. Uznałem, że zabawa w zwijanie takiej drobnicy nie ma sensu i łatwiej będzie zrobić osie z pomalowanej igły 1mm. Z perspektywy oceniam, że nieziemsko utrudniłem sobie pracę - przy wklejaniu steru kierunku myślałem, że zwariuję, bo śruba nie daje praktycznie żadnej możliwości manewru. Oczywiście po sklejeniu całości wymyśliłem jak należało to zrobić. No cóż, doświadczenie to coś co zdobywa się tuż po chwili w której się tego potrzebowało.

Obecnie model wygląda tak:



Mam cichą nadzieję, że w najbliższym czasie uda się skleić kiosk.

--

Post zmieniony (21-06-15 20:55)

 
24-06-15 21:48  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

To jeszcze szybka fotka ze sklejania kiosku i zaraz daję galerię końcową:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-06-15 21:55  Odp: [R] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model skończony. Opracowanie bardzo przyjemne: przemyślane i idealnie spasowane. Warte polecenia dla początkujących. Nie popełniłem żadnych poważnych błędów, ale uważne oko wypatrzy niedoróbki. Pierwszy raz w życiu listki wyszły mi dobrze. Przyznam, że w trakcie klejenia trochę spadło mi morale. Wolę jednak samoloty. Cieszę się z doprowadzenia budowy do końca, bo model efektownie prezentuje się na regale.

Model polakierowałem dwoma warstwami Humbrola. Pierwsza błyszcząca, druga matowa. Niestety, pomimo rozcieńczenia lakieru matowego sporą ilością rozpuszczalnika i dokładnego wymieszania znowu powstały smugi. Chyba zapomnę w ogóle o tym lakierze i ograniczę się do pół-matu.

Zapraszam do galerii.



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-06-15 21:58  Odp: [R/G] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Gratuluję ukończenia modeliku na bardzo wysokim poziomie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-06-15 22:05  Odp: [R/G] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Git wyszedł, gratuluję!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
24-06-15 22:09  Odp: [R/G] U-boot Seehund - GPM 8/2007, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024