FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-03-15 21:53  [R/G] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak wiem, powiecie: łeee znowu on….
Ale obiecuję, że nie będę pisał ani za dużo, ani za często.
Tym razem na warsztacik trafił Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM. Model ani nowy, ani duży, ani spektakularny, po prostu mi się podoba.
Na początek zgodnie z instrukcja poszło wnętrze, nie wiem w ogóle po co je robiłem, skoro i tak nic nie będzie widać po zamknięciu – chyba jedynie dla przyjemności klejenia ;)
Najbardziej popalić dał blok silnika, trzeba było trochę pogłówkować jak nadać mu odpowiedni kształt, a chwilę przed tym aby wyobrazić sobie jak ma on wyglądać. Maja być przy nim dodane jeszcze szablony orurowania, przyklejone wg. Opisu zgodnie z rysunkiem….którego nie potrafię znaleźć : ) Teraz pora na zamykanie kadłuba.



--

Post zmieniony (09-07-15 09:27)

 
20-03-15 07:18  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

chętnie popatrzę. Model czeka u mnie w kolejce.
A przewidujesz laserowe gąski?

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
28-03-15 10:20  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak, jest plan wykorzystać gąsienice laserowe, czy tak się stanie, w tej chwili nie wiem.
Pracy nad wnętrzem ciąg dalszy i kolejny krok czyli zamknięcie kadłuba. Wypełnianie wnętrza było przyjemne, taka dłubaczka. Wizjery są ruchome – w ich przypadku było trochę zabawy, a zanim wpadłem na to co autor instrukcji miał na myśli trochę czasu mi zeszło…potem doszedłem do wniosku, że przecież to wszystko było takie oczywiste.
Muszę uczciwie przyznać, że połączenie góry z dołem było dla mnie trudne, widać to na zdjęciach zresztą. Żeby sobie trochę ułatwić pracę delikatnie zmieniłem kolejność klejenia – najpierw wkleiłem ścianę tylną. Usztywniło to boki kadłuba i nadało płytom bocznym odpowiednie pochylenie. Bez tego byłoby to takie klejenie w powietrzu. Przy następnym Sdkfz 250 trochę inaczej będę chciał składać kadłub, zobaczymy czy wymyślona koncepcja okaże się słuszna.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-03-15 13:18  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie! Mam swoiste deja-vu ; też kleiłem 250, ale w wersji " neu". Relacja do wygrzebania w spisie moich relacje profilu. Zapraszam. Jest tam też co nieco o laserowych gąsienicach;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-04-15 00:38  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dobra, z przykrością informuję, iż Sdkfz nie zostanie dokończony. Nie jestem w stanie skleić przednich kół. Instrukcja jest tak popi......erniczona, że jej nie ogrniam. Jakbym do tematu nie podszedł, to nie pasuje albo opona, albo felga, a pojazd bez kół przednich...co najmniej głupio wygląda. Tak podsumowując, to instrukcja w modelu jest kompletnie od czapy - pisałem o tym opisując klejenie silnika. Po sklejeniu wydawało się, że jest to proste, ale to chyba nie o to chodzi, żeby siedzieć cztery dni nad pierdlawymi 5 częściami i i zastanawiać się jak je skleić. 1, słownie jeden rysunek przekroju koła mógłby teoretycznie sprawę załatwić...tylko, że go nie ma. :P

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-04-15 06:55  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kup koła żywiczne od Piterpanzera. Koła można pomalować bez malowania całosci. Nie tylko można ale trzeba nawet w standardzie . A felgi jak się pomaluje to też nie ma dramatu.

 
26-04-15 11:17  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Albo zaadoptuj z Modelika czy Answera ;-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-04-15 12:54  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przeglądałem rysunki i rzeczywiście konstrukcja tego koła jest do dupy. Nie ma tam tarcz, na których formowałoby się oponę. Wszystko jakoś tak "w powietrzu trzeba skleić". Proste to nie jest. Ja chyba będę musiał przerobić ja po swojemu gdy będę sklejał ten model.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
26-04-15 14:06  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Modele GPM choć przeważnie pasują idealnie to czasami można trafić na niepojęte babole. Jak kleiłem C2P to ładnie szła robota do momentu układu jezdnego gdzie 2 kluczowe choć niewielkie elementy zawieszenia z wycinanki były zupełnie absurdalne , i trzeba było wykombinować je całkiem od początku. Ale kółek do Sdkfz jest dostatek . Wywalać model tylko z powodu kół które można znależć od gotowych do kilku innych wersji z innych wycinanek to gruba przesada . Tym bardziej jak buda z farszem się udała.

 
26-04-15 15:42  Odp: [R] Sdkfz 250/9 Ausf. A z GPM
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

ABC, które części w C2P masz na myśli? Sklejałem ten model i jakoś nie napotkałem problemow.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024