FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-10-14 15:52  [R/G] Nieuport 11c.1 [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Postanowiłem odpocząć od M24 Chaffee i wziąłem na warsztat inny model. Tym razem wybrałem Nieuporta 11c.1 "BeBe" z KK. Projektanta nie trzeba nikomu przedstawiać ;) Przy budowie modelu skorzystam z laserowo wycinanych wręg.

Okładka i wręgi



Najpierw wykonałem silnik. Cylindry formowałem przy pomocy kleju BCG tak, aby dokleić je do bloku silnika, potem dodałem kolektory do cylindrów i tak wygląda gotowy silnik.



Następnie zabrałem się za szkielet kadłuba samolotu. Bardzo prosta i przyjemna praca. Mam nadzieje, że uda mi się skleić model do końca.




Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-10-19 16:00)

 
04-10-14 16:51  Odp: [R] Nieuport 11c.1 "BeBe"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co ma się nie udać. Silniczek ładny. Będę kibicował. Powodzenia.

 
04-10-14 23:35  Odp: [R] Nieuport 11c.1 "BeBe"
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No przepraszam bardzo, ale ja już jestem "zrobiony" i to od dawna. Wstaw może poprawną nazwę tego pięknego aeroplanu. ;P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-10-14 11:56  Odp: [R] Nieuport 11c.1
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

W odpoczynku od chaffeego postanowiłeś zrobić jeszcze cobre, wz34 i inne. Niestety chyba żaden z tych modeli nie doczekał się finału?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
31-01-15 12:39  Odp: [R] Nieuport 11c.1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Przepraszam, że ostatnio nie wstawiałem zdjęć z budowy „Bebe”. W tym czasie udało mi się zrobić kabinę pilota. Poszczególne elementy przykleiłem klejem BCG. Jestem z niego zadowolony, mimo iż moim zdaniem klei się nim nieco trudniej.

Fotki:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-10-19 16:06)

 
09-02-15 19:45  Odp: [R] Nieuport 11c.1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem. Kolejnym etapem budowy Nieuporta było oklejenie kadłuba poszyciem. Zarówno dolne, jak i boczne przyklejałem Butaprenem. Natomiast do górnego poszycia zastosowałem BCG i jestem zadowolony z osiągniętego efektu. Następnie do kadłuba samolotu dokleiłem silnik wraz z osłoną oraz płozę. To by było na tyle w tym odcinku relacji Miłego oglądania zdjęć!

Fotki:





Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-10-19 16:10)

 
01-03-15 11:38  Odp: [R] Nieuport 11c.1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy było wykonanie płatów górnych. Krawędzie natarcia formowałem przy pomocy kleju BCG i muszę przyznać, że jestem zadowolony z efektu. Niestety końcówki nie wyszły mi najlepiej, muszę nad tym jeszcze popracować. Zapraszam do oglądania.

Płaty górne:




Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-10-19 16:14)

 
01-03-15 11:57  Odp: [R] Nieuport 11c.1
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo proszę o uzupełnienie danych tytułowych o nazwę wydawnictwa ( i skalę) .
To standard na naszym forum od lat. A jeśli się dobrze orientuję,to nie jesteś u nas od dzisiaj...;-)
Cieszy Twój postęp w klejeniu modeli, ale technika oświetlenia planu zdjęciowego wciąż pozostawia dużo do życzenia...

--

Post zmieniony (01-03-15 11:59)

 
18-03-15 20:43  Odp: [R] Nieuport 11c.1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejnym etapem budowy samolotu było przyklejenie do kadłuba usterzenie oraz ster kierunku. Moim zdaniem wyszło to całkiem dobrze. Tak jak obiecałem, po przyklejeniu tych elementów wykonałem naciągi przy sterach kierunku. Przepraszam za jakość zdjęć. Są one robione aparatem z telefonu. Mam jednak nadzieję, że coś na nich widać i zapraszam do oglądania!

Tylne usterzenie z naciągami:




Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-10-19 16:19)

 
19-12-15 16:22  Odp: [R] Nieuport 11c.1 [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Pora na galerię końcową modelu. Budowa trwała ponad rok, ale cieszę się, że udało mi się ją dokończyć. Mam nadzieję, że model będzie się Wam podobał.

Galeria końcowa:



Teraz Plusy i Minusy:

+ czysto wykonane naciągi
+ czysto sklejony model
+ dobrze wykonany silnik

- nierówny wznios płatów dolnych
- nierówne podwozie

Pozdrawiam. Coming Soon.

--

Post zmieniony (05-10-19 16:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024