FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-03-15 21:08  [G] "RMS Mauretania" JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na forum jestem od 2010 roku, nigdy nie napisałem własnego postu ani tematu, więc witam modelarską brać, pierwszy model skleiłem właśnie w 2010 roku, i potem aż do ostatnich wakacji, nie kleiłem nic, pomyślałem, że było to dosyć przyjemne doświadczenie i postanowiłem do tego wrócić, dzisiaj mam 18 lat i skończyłem swój 4 model w życiu, wybrałem "Mauretanie" ze względu na moją pasje do transatlantyków a szczególnie do niej właśnie bo tutaj ciekawostka, przez 20 lat utrzymała Błękitną wstęgę atalantyku, czyli trofeum dla statku, który najszybciej pokona drogę przez ocean, dodam też, że trochę przerobiłem model aby wyglądał bardziej na stan z 1920 roku a nie jak proponuje opracowanie z 1906, zapraszam :)















--

Post zmieniony (15-03-15 21:13)

 
16-03-15 09:07  Odp: [G] "RMS Mauretania" JSC 1:400
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Ładnie wyszedł. W kolejnych modelach potestowałbym jednak inny materiał na olinowanie, bo tu chyba zastosowałeś zwykłą nić, która w tej skali jest za gruba i brzydko mechaci się.
Popróbuj też w następnym modelu (mniemam, że z racji zainteneresowań będzie to kolejny transatlantyk?) przyklejać olinowanie do pokładu/burt "na styk" za pomocą niewielkiej ilości SG.
Powodzenia w klejeniu!

 
16-03-15 09:58  Odp: [G] "RMS Mauretania" JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziękuje za odpowiedź, próbowałem zrobić olinowanie z żyłki wędkarskiej, ale nie wyszło zbyt dobrze więc zastąpiłem to nitką, jest to trochę lepsza nitka od takiej zwykłej.

Tutaj pytanie do was chciałbym spróbować teraz coś w skali 1:200 z pełnym dnem, co polecacie ? :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
16-03-15 10:44  Odp: [G] "RMS Mauretania" JSC 1:400
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Skoro lubisz transatlantyki to Titanic z Fly Modelu. Albo Batorego z GPM.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
16-03-15 12:01  Odp: [G] "RMS Mauretania" JSC 1:400
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam ! Ładny pasażer !
Olinowanie - polecam plecionkę wędkarską (szarą/czarną) różnej grubości. Łączenie z pokładem - dziurka zrobiona igłą jednorazową, koniec linki usztywniony SG, wsuwasz + kropelka SG.
Pozdrawiam

 
16-03-15 17:22  Odp: [G]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kawał modelu nawet w tej skali dla tak dużych obiektów ,dla mnie w sam raz . , Stefan Batory ,pozdrawiam Marek

--

Post zmieniony (18-03-15 07:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024