FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-03-15 20:59  [R/G] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witajcie...
Długo to trwało, aż wreszcie udało mi się spełnić postanowienie noworoczne - założę obiecaną (chyba trzy lata temu) relację... Nie znaczy to że od trzech lat nic nie kleiłem (kleiłem - ale nie skończyłem :) dwa modele ze stajni Modelika - Alkett Minenraumer oraz parowoz Borsig Bn2t - oba są zrobione w tak mniej więcej 85% - stąd brak nawet galerii, ale może je kiedyś skończę)... Model ten zamierzam skleić w 100% - oczywiście tamte też miały by sklejone do końca... i stąd postanowienie noworoczne - motywująca mnie do pracy relacja.
Tyle we wstępnym wstępie...
Pod nóż wpadł mi tym razem (w zasadzie od sierpnia zeszłego roku) czołg T-12... O konstrukcji można poczytać tutaj.
Model robię w standardzie - tzn. moim standardzie - skanuję, obrysowuję w programie graficznym, drukuję, sklejam (drugie zdjęcie obrazuje że mam oryginalną wycinankę - to tak aby nie było podejrzeń), maluję...

Okładka





W myśl zasady: Mało gadania i pisania - więcej sklejania i oglądania...



pozdrawiam, do następnego...

--

Post zmieniony (17-12-17 10:37)

 
14-03-15 22:28  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Trzymam kciuki że uda się dotrzeć do końca i będę stałym widzem

--
Moje strony: Modelarstwo Miśka , caban80.pl

 
15-03-15 19:51  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dlaczego taka technologia, skanowanie mogę zrozumieć a rysowanie na nowo ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-03-15 19:25  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Bardzo prosta odpowiedź:
1. Skanowanie i wydruk na maszynach cyfrowych - zawsze pozostaje toner - w takiej czy innej postaci (np. maszyna z wykończeniem olejowym, do której mam właśnie dostęp) - co może utrudnić malowanie...
2. Wydruk tak obrysowanych arkuszy jest dokładniejszy niż ksero...
3. Mogę sobie uporządkować części które mam podkleić tekturą na jednym arkuszu...
4. Mogę sobie wydrukować dowolną ilość części które uważam mogą mi sprawić trudność, albo później dodrukować ...
5. Poza tym, bo tak lubię, a to nie jest dużo pracy - ten model obrysowywałem tak ze trzy godziny z piwkiem w dłoni:)
pozdrawiam...

--

 
16-03-15 19:46  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początek bardzo obiecujący. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-04-15 20:54  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witam...
Małe uaktualnienie prac...

...kadłub otrzymał wszystkie małe elementy oraz został w całości oklejony nitami, wykonałem też imitacje zawiasów...



...oraz koła jezdne i napędowe, tłumiki i ogon...



pozdrawiam do następnego...

--

 
13-04-15 21:07  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie, podziwiam nakład pracy włożonej w model a zwłaszcza w nitowanie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
13-04-15 22:06  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Zasiadam i czekam na efekt końcowy.

 
14-04-15 08:45  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołgiem!
Piotrek, ogromnie mi się podoba podejście i jakość Twojej pracy. Temat niekoniecznie mnie interesuje ale wykonanie póki co jest interesujące. Jedynie co to przyczepił bym się do zawiasów. Patrząc na drzwiczki (zdj.3 w Twoim ostatnim poście) przykleiłeś przetrasowane walce i... no właśnie, trochę się to kłóci... Nie trasuj takich elementów bo po malowaniu wyjdzie ch.#@%&.a. Lepiej sam wałek przykleić i po wyschnięciu po prostu rozciąć żyletką na sektory, które naprzemiennie mógł byś zalać wikolem by nadać należytego kształtu i malowanie taki podział uwidoczni. O tu chyba w miarę widać o czym mówię:
http://www.dishmodels.ru/picture/wlk/03/03079/w03079_5024931.jpg
http://www.dishmodels.ru/picture/wlk/03/03079/w03079_2322837.jpg

Pozdr!

--

Post zmieniony (14-04-15 08:46)

 
14-04-15 09:36  Odp: [R] T-12 - wydawnictwo Orlik, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawe podejście, podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024