FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-15 23:47  [R/G] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32 [+plener]
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

To już naprawdę ostatni akcent. Pokazało się trochę słonka, więc wyprowadziłem Kirovca z garażu. Niech sobie zaczerpnie świeżego powietrza…


Witam w ostatniej odsłonie relacji.
Model, który miał być łatwy i przyjemny zajął mi wieczory przez 3 miesiące. A to wszystko dlatego, że nie przyjrzałem mu się dokładnie w 2D i w trakcie sklejania okazało się, że Autor zaproponował wizję Kirovca mocno uproszczoną i ze sporymi przekłamaniami. Od nowa zaprojektowane i wykonane są mosty, układ przeniesienia napędu, silnik, opony. Troszeczkę dodałem od siebie – otwierane drzwi, lekka waloryzacja TUZ’a, klapy silnika (w zaproponowanej wersji nie miała prawa się otwierać), grilla chłodnicy, filtrów powietrza, parę drobiazgów we wnętrzu kabiny. A ! I klamki i korbki w drzwiach. Byłoby jednak jeszcze co zmieniać i uzupełniać…
Na fotkach model bez brudzenia. Mam zamiar wyjść jeszcze z nim w teren (na razie pogoda nie pozwala, a ja chcę już mieć ten traktor „za sobą”) i wtedy przynajmniej opony trochę „przykurzę”. Niestety, śladów eksploatacji nie będzie, bo nie umiem ich robić…

Uwaga: dużo fotek, ale jakoś tak dobrze mi się "pstrykało"




Witam,
życie nie znosi próżni więc, żeby szybciutko, po "wylądowaniu" Spitfire'm zabrałem się za kolejny model. Postanowiłem poprowadzić relację, ale żeby na starcie ją urozmaicić nie ujawniam na razie jaki model trafił na matę. Znając Waszą znajomość tematu tajemnica pewnikiem bardzo szybko zostanie rozwiązana.
UWAGA: z rozwiązania zagadki wyłączam jednego Kolesia (świadomy), któremu relacja będzie dedykowana.
Kilka pierwszych fotek:



Jak widać pierwsze elementy wycięte, wybruzdowane, sfazowane, wyretuszowane, zagięte i sklejone.
No więc ?

--

Post zmieniony (09-09-15 16:54)

 
06-03-15 23:50  Odp: [R] - Zagadka
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Coś ze ,,stajni'' Modelika ?

--
PABLOS

 
06-03-15 23:59  Odp: [R] - Zagadka
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

ładowarka Ł34 z Renova Model?

 
07-03-15 00:14  Odp: [R] - Zagadka
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mi wygląda na walec z modelika.

--
Taki sobie modelarz :)

 
07-03-15 06:23  Odp: [R] - Zagadka
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Walec ma inny odcień żółtego.
Wyjdźcie poza schemat. To nie musi być cokolwiek od nas.
Stawiam na sąsiadów z południa. Np. taki Ripper Works.

Z tym, że z tego wyszło tyle pojazdów, że głowa mała.
Strzelam - Tatra, może walec, może platforma... tam połowa modeli jest żółta!
Może jakiś Kirovec z Agromodels.

Ludzie, to może być wszystko.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
07-03-15 07:36  Odp: [R] - Zagadka
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja wiem!!!! Ale nie powiem !!! Będzie zaje.....a maszyna

 
07-03-15 07:58  Odp: [R] - Zagadka
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

To ja powiem.

KIROVEC K-700A z Agromodels w 1:32.

:-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
07-03-15 08:36  Odp: [R] - Zagadka
karlos   

Myśle że to Amerykańska ciężarówka wojskowa z Modelika M35A22

 
07-03-15 10:12  Odp: [R] - Zagadka rozwiązana: Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

Tak jak myślałem, nic nie jest w stanie przed Wami się ukryć. Gratulacje dla Patryka, w nagrodę otrzymujesz Mercedesa (kwiaty obowiązkowo też) , a co mi tam, dorzucę jeszcze coś ciekawego... . Gratulacje !
Tak, to będzie Kirovec - K700A czeskiego wydawnictwa Agromodels, skala 1:32 ("ulubiona" rodrusa, hehe...)



A tutaj jeszcze ciekawy filmik pokazujący możliwości tego potwora:

http://youtu.be/O63aOYVFRRM

Model wydaje się dość prosty do złożenia, ale rzeczywistość zweryfikuje pewnie tę ocenę. Jest wnętrze kabiny, makieta silnika, zobaczymy co się do z tego wycisnąć. Opony. Opony to jest to co mnie w tym modelu kręci (coś ze mną nie teges, bo przy Biełazie było tak samo...). Generalnie ma to być standard, ale jak będzie można coś ciekawiej zaprezentować to dlaczego nie.

Relacja dedykowana największemu z naszego grona znawcy traktorów, kombajnów i innych snopowiązałek - rodrus'owi

--

Post zmieniony (07-03-15 10:18)

 
07-03-15 10:27  Odp: [R] - Zagadka rozwiązana: Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Łoo! Tyle dobroci z Twojej strony!
To tak... Merca sprzedam, a kupię traktor i może jeszcze na rower starczy.
Kwiaty (szkoda, że nie doniczkowe), to postawię, ale pewnie nie długo będą cieszyć wzrok.
Kobieta?
Zdradzał nie będę. Rodrus, weź ją sobie. ;-)))

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024