FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-11-14 16:34  [R/G] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynam moją pierwszą relację. Moje dotychczasowe doświadczenia z modelarstwem to sklejone w podstawówe w latach 80-tych: Saeta i Camel z MM oraz nieco później: "Rzymianista" (rzymski legionista) i latarnia w Darłowie, obydwa modele z GPM.

Trudno mówić więc nawet o jakimś powrocie, jestem mocno początkujący.

Celem dla mnie jest po prostu ukończenie modelu, nawet gdyby miało się okazać, że mój Hellcat bardziej przypomina Stukasa. Ma to być przede wszystkim materiał do nauki. Chciałbym spróbować retuszu oraz poeksperymentować z różnymi rodzajami kleju.
Jest to jednocześnie próba zarażenia modelarstwem mojego 10-cio letniego syna, który równolegle ze mną sklajał będzie Okręt Podwodny ALFA z wyd. Zetka.

Jako wzór (niedościgniony) przyjmuję relację z budowy tego modelu, jaką prowadził kolega Lemmy Klejmajster (przepraszam za małą poufałość).

Tempo raczej nie będzie ekspresowe. Lecimy.

Okładka:


To co udało się do tej pory "zlepić":


Od początku lekko pod górkę tzn.:
- nie udało mi się uniknąć postrzępienia i rozczłapania podklejanych wręg mimo iż potraktowałem krawędzie SGlutem,
- zniszczyłem tablicę chcąc wytrzeć plamę powstałą w trakcie retuszowania (teraz już wiem po co to całe "caponowanie", w związku z tym tablica jest pomalowana,
- kolor retuszu w miare udało mi się dobrać, ale pociapkania druku nie uniknąłem,
- robotę z mocowaniem pasów sobie uprościłem, bo nie dałbym rady tego zmieścić za fotelem,

Jak na początki i tak nie jest chyba źle. Dobrze się bawię, a model daje mi trochę satysfakcji.
Bardzo prosze o uwagi i porady.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (23-04-17 21:14)

 
08-11-14 18:29  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam nowego Kolegę z nowym Hellcat'em !
Będę sobie podpatrywał, bo lubię od czasu do czasu swego rodzaju deja vu. Tylko z tym "niedoścignięciem" to bez brawury, podpatruj prawdziwych Czarodziejów Kartonu.
Początek obiecujący, jest w porzo.
Kibicuję.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-11-14 20:06  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak na początkującego,to bardzo ładnie!
Podoba mi się!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-11-14 16:46  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Malutka aktualizacja. Nie wiem czy dobrą obrałem strategię jeśli chodzi o kolejność wklejania części, ale to pewnie okaże się niebawem.



Pozdrawiam

--

 
15-11-14 08:05  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co by nie mówić, to drążek jest ciut cienkawy ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-03-15 22:06  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Niestety przez ostatnie dwa miesiące więcej czasu spędzałem w szpitalu niż w domu więc siłą rzeczy nic nie sklejałem. Dopiero przez ostatni weekend udało się conieco podłubać.

Model mocno męczyłem i to widać. Wręga pomiędzy dwoma przednimi segmentami (B) została przeze mnie wklejona za bardzo z przodu a nie na lini łaczenia segmentów. Przez to kąt pod jakim ustawione jest poszycie nie jest właściwy. To spowodowało że miałem duży problem z wklejeniem wnęk. Dwie dolne jakos ponaciągałem ale nie wygląda to dobrze i te boczne raczej zostawie tak jak są czyli z małymi szparkami.

Nie wiem jak się zabrać za oklejenie poszyciem segmentu z kabiną. Jakoś nie moge tego na sucho spasować.

Tak to teraz wygląda. Te dwa oklejone segmenty przyłożone na sucho. Mimo problrmów brnę dalej. Po naukę 8-).



Proszę o info na czym dokładnie polega ten problem z wycięciami na wnęki podwozia w dźwigarach skrzydeł? Wiem że są za wąskie o ok. 2mm, ale w którą stronę trzeba je ewentualnie poszerzyć? A może ten problem dotyczy tylko laserów?

Tempo raczej w dalszym ciągu będzie bardzo powolne.

--

Post zmieniony (09-03-15 22:27)

 
10-03-15 01:02  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jeżeli chodzi o to spasowanie wnęk to mamy chyba problem z projektem. Górna część poszycia zgrywa się z kadłubem, dolna - nie. Ma to potwierdzenie w dwóch relacjach (na "czarnym" i "białym" forum). Trzeba zamaskować szczelinę między dolnym poszyciem centropłata a poszyciem kadłuba. Wycięcie na wnęki w poszyciu jest przesunięte "na zewnątrz" o te 2 mm, wg mnie nie ma siły, trzeba pokombinować... (a może ściąć te 2 mm z górnego poszycia ? ale wtedy zabraknie na całym szkielecie płata ! ) Przymierz, zastanów się - jest to do ogarnięcia...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-03-15 16:28  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Zebrałem do kupy to co do tej pory zostało wycięte. Wygląda to tak sobie szczególnie od spodu. W rzeczywistości wygląda jeszcze trochę gorzej niz na zdjęciach.

Wnęki podwozia poszerzone o te 2 mm, przymiarki poszycia centropłata pokazują że powinno chyba być ok.



--

 
18-09-15 16:58  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam

Jeszcze się nie poddaję. Stan na dziś.



Poszycie prawego centropłata udało mi się zniszczyć więc czeka mnie zakup drugiej wycinanki (może jutro w Przeciszowie). W międzyczasie popracowałem nad konstrukcją skrzydeł i ogonem.

Generalnie cały czas pod górkę ale bawię się dobrze. Poniżej trochę szczegółów.



Pozdrawiam

--

 
18-09-15 20:09  Odp: [R] F6F-3 Hellcat MPModel 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wg mnie w łaśnie o zabawę tu chodzi, tak więc życzę jak najwięcej satysfakcji! :)

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024