FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-03-15 16:35  [G] Mitsubishi A6M2
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam wszystkich,

Przedstawiam wam moja galerie samolotu którego nie trzeba przedstawiać Mitsubishi A6M2 "Zero" wyd. Kartonowa Kolekcja. Model bardzo dobrze opracowany i osobiście polecam go wszystkim - sam się skleja :)
Z efektu końcowego jestem nawet zadowolony chociaż nie obyło się bez moich błędów które rzuciły cień na końcowy efekt ale miejmy nadzieje ze doświadczenie zdobyte podczas klejenia tej wycinanki nie pozwolą na popełnianie podobnych błędów w przyszłości.
Po raz pierwszy lakierowałem model po sklejeniu efekt jak na zdjęciach.

W pełnym słońcu:


W świetle sztucznym (pokojowym):


Pozdrawiam :)

Post zmieniony (09-03-15 17:24)

 
09-03-15 17:05  Odp: [G] Mitsubishi A6M2 "Zero" wyd. Kartonowa Kolekcja by Elczupakabra
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Model ładnie wykonany.Strasznie się błyszczy,i przed lakierowaniem nie zabezpieczyłes owiewki i zaparowala.

--
Taki sobie modelarz :)

 
09-03-15 17:11  Odp: [G] Mitsubishi A6M2 "Zero" wyd. Kartonowa Kolekcja by Elczupakabra
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak by było ładnie gdyby nie ten lakier. Też kiedyś popełniłem ten błąd i wchrzaniłem całą robotę.

 
09-03-15 17:22  Odp: [G] Mitsubishi A6M2 "Zero" wyd. Kartonowa Kolekcja by Elczupakabra
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Dziękuje za opinie. Co do zaparowanej owiewki zabezpieczyłem ale nie dokładnie i ja zaparowało fakt :) a co do błyszczenia to błyszczy się w świetle słonecznym to fakt chociaż na żywo wydaje mi się ze mniej niż na zdjęciach ale już w świetle pokojowym nie błyszczy się aż tak bardzo, dodaje 3 zdjęcia do porównania do galerii.

 
09-03-15 17:47  Odp: [G] Mitsubishi A6M2
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
ładny choć byłby lepszy, gdyby popracować nad wyobleniem oklejek skraju osłony silnika i trochę więcej nad kółkami. Skoro malowany był kołpak śmigła to również można było go choćby papierem przelecieć aby zatrzeć "listki". SG by tu załatwił sprawę całkowicie.

Ale i tak daję okejkę ;-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-03-15 17:50  Odp: [G] Mitsubishi A6M2
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

w sumie to racja - nie pomyślałem nad tym, wykorzystam to następnym razem, dzięki :)

 
09-03-15 18:29  Odp: [G] Mitsubishi A6M2
Tomek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratuluje modelu !
Też go sklejałem, napisz proszę co to za lakier jest.
Jedną uwagę mam jeżeli mogę - obie lotki są wychylone w dół. Powinny być albo w neutrum albo jedna w górę druga w dół.

Pozdrawiam,

--

 
09-03-15 18:51  Odp: [G] Mitsubishi A6M2
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dawno dawno temu kleiłem starsze opracowanie jeszcze z MM. To z KK czeka na półce na swoją kolej. Kołpak wygląda średnio - mój zrobiony kilkanaście lat temu wygląda tak samo :-) No i koła jednak powinny być zaokrąglone na brzegach. Ale poza tym bardzo ładnie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
09-03-15 18:56  Odp: [G] Mitsubishi A6M2
Elczupakabra 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Dzieki Tomek za uwagę o lotkach, co do lakieru jakiś zwykły błyszczący z Castoramy:

 
09-03-15 19:38  Odp: [G] Mitsubishi A6M2
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Gratulacje. Faktycznie troszkę ten lakier zepsuł Ci efekt... Moim zdaniem bezpieczniejszą opcją byłby lakier nie błyszczący, a półbłyszczący... półmat... SEMI GLOSS żeby była jasność ;p Troszkę ten kołpak i koła też mogłyby być lepsze - brat popełniał ten model i zrobił identyczne nazwijmy to "niedociągnięcia" :) Ale poza tym, efekt ogólny przede wszystkim jest bardzo pozytywny, choć przyznam szczerze - galeona podoba mi się bardziej :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024