FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-15 11:15  [Relacja/Galeria] Zlin 42M wg MBig'a.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42 | BŻ-4

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Wilgą:



W hangarze:



Na ścianie :-))) :


__________________________________________________

Relacja

Otrzymałem od MBig'a pdf ze Zlinem 42M. Bardzo obiecująco wygląda i nadaje się na odpoczynkowe lepienie po Szcze-2. :-)



Arkusze zostały wydrukowane na laserówce i tryśnięte matowym akrylem.

Parę zdjęć oryginału:



O samolocie można poczytać tutaj.

--

Post zmieniony (08-01-19 10:33)

 
08-03-15 12:02  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny samolocik. Ciekawie wygląda malowanie z ostatniej fotki.To nie z Bf 108 Tajfun ?

 
08-03-15 16:35  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

z ostatniego zdjęcia wygląda jakby był przechwycony przez Niemców , którzy w jakiś bliżej nie znany sposób , przenieśli się w czasie , uprowadzili Zlina i go przemalowali .
Skoro jest Ufo i AREA 51 to może i wehikuł czasu także istnieje.
Generalnie to świetny samolocik , za młodu widziałem go prawie codziennie z bliska na lotnisku . Tam było fajowo dla młodego człowieka .
Ostoja - samolocik to świetny temat do Twojej kolekcji . Duża , oszklona kabinka . Robi wrażenie . Pozdrawiam , Marek .

 
08-03-15 18:03  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kiedy będzie można nabyć?

--
MiSza

 
08-03-15 21:28  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W zamierzchłych czasach zrobiłem Zlinka z MM 7/79. Taki fajny, sympatyczny samolocik !
Niektóre elementy potraktowałem farbą nitro, całość polakierowałem i model umocowałem
na podstawce plastikowej do jakiegoś dużego modelu 1/72. Pewnie Twój Zlinek będzie bardziej
szczegółowy. I raczej nie z tymi krzyżami..... :-)

--

 
08-03-15 22:20  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wyszperałem:
"Pomysł na takie malowanie pojawił się w momencie uczestnictwa Aeroklubu w inscenizacji bitwy pod Mławą. Początkowo mieliśmy pomalować samolot na wzór malowania Ju 87 Stuka, ale był on zbyt ponury, więc zdecydowaliśmy się na malowanie upodabniające samolot do Messerschmitta. We wrześniu br. na naszym lotnisku odbyła się impreza z okazji 10-lecia Aeroklubu, w czasie której doszło do symulacji walki powietrznej pomiędzy naszymi Zlinami, co było bardzo widowiskowe. Niektórzy wręcz myśleli, że pojawiły się tam historyczne maszyny. Przymierzaliśmy się początkowo, aby pierwszego Zlina pomalować na jakiś polski wzór, ale nie znaleźliśmy odpowiedniego. Do odtworzenia polskiego malowania bardziej będzie się nadawała jakaś Cessna, która jest górnopłatem. Przemalowany samolot można zobaczyć na różnego rodzaju inscenizacjach i piknikach wojskowych, co dla publiczności jest zwykle dużą atrakcją".

 
09-03-15 10:41  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rysiu, dzięki za opowiastkę, ciekawa.
THEO, z krzyżem nie będzie bo autor nie uwzględnił. :-)))
MiSza, oto trzeba się pytać autora, ja tylko surówkę sklejam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-03-15 11:27  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szkielet kabiny.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-03-15 12:30  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie próżnujesz,z tym" Piecem" to jrdnak prawda,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-03-15 12:54  Odp: [Relacja] Zlin 42M wg MBig'a.
Piotr   

http://www.ecardmodels.com/index.php/1-33-zlin-42m-trainer-sp-alh-paper-model.html

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024