FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-03-15 13:25  Odp: [R] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Okleiłem ostatnio większą część kadłuba. W sumie spodziewałem się o wiele gorszej przeprawy, aczkolwiek jeszcze kilka miejsc co do których nie jestem pewien zostało. Mimo to spasowanie większości części jest zaskakująco dobre. Najwięcej problemów sprawiła mi część ogonowa, gdzie to znaczna część szkieletu statecznika poszła w diabły, a i sama część niestety wymęczona, w jednym miejscu brzydkie rozdarcie (zamaskowane rzecz jasna, ale zawsze jakiś ślad zostaje). Kompletnie nie zeszła się spodnia część elementu, ale przyjdzie tam spory element z kółkiem ogonowym więc może zamaskuje newralgiczny punkt. Jak nie, to trudno, szpachla i retusz. Sama końcówka ogona niestety musiała być szlifowana i pomalowana bo nie udało mi się jej uformować. Tam również powstała szpara, ale też myślę że zamaskowana zostanie przez statecznik poziomy. Poza tym jest sporo elementów bardzo dla mnie trudnych do uformowania, a skala i ich rozmiary nie pomagają. Zobaczymy jak to dalej pójdzie. Na razie tak jak wspomniałem, nie jest rewelacyjnie, ale spodziewałem się gorszej przeprawy.

 
18-05-15 22:56  Odp: [R] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zmagań ciąg dalszy...
Po ukończeniu Wolfa przyszedł, jako że szaleńczy okres w pracy powoli dobiega szczęśliwego końca, czas na ukończenie reszty ponaczynanych modeli. Dużo tego czasu nadal nie ma, ale coś tam w międzyczasie dłubnę. Zawsze to do przodu.

Wiatrak ten jest modelem dziwnym. Obok bardzo ładnie zaprojektowanych elementów, są takie, podczas kształtowania których model prawie wylądował w pobliskim koszu. Moje obawy z początku coraz częściej się niestety sprawdzają. Zapału do ukończenia modelu coraz mniej niestety - z uwagi na efekty prac. Ale uparłem się i model ukończę. Wyrabiam tym sobie konsekwencję w poczynaniach :) Jaki efekt będzie taki będzie, szpachli i malowania będzie dużo, ale model stanie na kołach.

 
20-05-15 21:28  Odp: [R] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Jakiś czas temu lepiłem ten model ale z modelik w 1:33 całkiem przyjemny jednak chyba mniej zdetalizaowany. A Twój na tą skale dobrze wychodzi.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
21-05-15 00:37  Odp: [R] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzieki wielkie. Widzialem zlozonego z modelika i rzeczywiscie ten wydaje sie bardziej zdetalizowany... co przy tej skali czyni go niestety nieco meczacym...

 
28-05-15 23:30  Odp: [R] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajrant!

Przyszedł czas na zakończenie pracy nad śmigłowcem. Wrażenia opisałem powyżej, więc ograniczę się do ogólnego podsumowania.

Model średni. Nie że beznadziejny zaraz, po prostu średnio zaprojektowany. Konwersja z plastiku Italeri (o czym autor wspomina), co jednak wyszło tak sobie. Wiele mikroskopijnych części tworzących całość zaprojektowanych tak, że ciężko to było do kupy poskładać, a enigmatyczna instrukcja składająca się raptem z kilku rysunków sprawy nie ułatwiała. Sporo rzeczy zrobiłem po swojemu na czuja. Model mało nie wylądował w koszu, ale jak wspominałem - uparłem się. Dodatkowo do ukończenia zmotywowały mnie fotki ukończonego owego modelu Kolegi TRH`a, (za które serdeczne dzięki). które pokazały mi, że ogólny efekt złożonego modelu wart jest wylania trochę potu. I mimo, iż z wycinanką nie zostaliśmy przyjaciółmi, to faktycznie, chyba było warto. Mimo wieeeelu niedoróbek, ale i moich błędów, ukończony model jest ciekawym okazem i nie żałuję mimo wszystko poświęconego czasu. Dziękuję wszystkim za komentarze i oglądanie!



QŃEC

Post zmieniony (28-05-15 23:32)

 
29-05-15 07:11  Odp: [R/G] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje za ukończenie modelu. Nieźle sobie poradziłeś :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
30-05-15 07:15  Odp: [R/G] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Gratuluję ukończenia modelu. Dla porównania wstawię ten wydany przez modelika.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
30-05-15 10:29  Odp: [R/G] Powrót do przeszłości IV - PAH-2 Eurocopter-Tiger - TH, 1/2000
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Gratulacje, fajnie wyszedł. O niebo, albo i nawet nieba lepiej niż mi :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024