FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
23-06-15 20:08  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Przem - ja bym wybrał Humbrola 27003 Polished Steel - jak po pomalowaniu szmatką nie wypucujesz będzie taki jak kolega mówił czyi zmatowiały stalowy trudny do określenia. Ja tak swoje gęsi pacykuję.

--
Pozdrówka
Agand

 
27-06-15 21:47  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Zamówiłem jeszcze ten 27003 Polished Steel. Czekam na przesyłkę.
Zająłem się ostatnim włazem z wizjerem i karabinami. Trochę nie pasuje mi ta lufa w kolorze pustynnym ale tak chciał projektant wycinanki.



Pozdrawiam
Przemek

 
27-06-15 21:51  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Fajnie to wygląda, piękny standard. Ja się chyba będę brał za jakiś czas za Abramsa z Angrafu.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
27-06-15 21:58  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podobają mi się k-my. Tak jak i cała reszta, zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-06-15 20:33  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Chciałbym opisać moje perypetie z gąsienicami.
Jak widzieliście prędzej motyw z gąsienicami "piaskowymi" jednak odpadł. Narobiłem tych próbek kolorów tysiące, jak nie miliony i dzisiaj chyba zakończyłem gąsienice. Wczoraj kurier dostarczył farbkę 27003 Polished Steel. Użyłem jej ale jednak wydaje mi się, że lepszy byłby kolor jaki zastosowałem prędzej tj 27004 Gunmetal - jest ciemniejszy. Ten Steel wyszedł po prostu jako taki szaro-grafitowy. Ale tak już zostawiam bo na gąsienicach jest już za dużo warstw farb i zaczynają się zalewać wycinane laserowo imitacje śrub.
Dlaczego jest tak dużo warstw farb? Ano dlatego że na początku jako bazowego podkładu użyłem caponu ( tutaj wszystko ok bo capon wzmocnił i usztywnił tekturkę, która już się nie rozszczepiała i nie mechaciła). Następnie jako podkładu użyłem srebrnego spreju do felg żeby wyrównać odcienie spalenizny po laserze. Po tym zabiegu zacząłem malować kolorem właściwym i tutaj wielki klops. Farba zaczęła wsiąkać do tektury i w ogóle nie pozostawiała barwnika na powierzchni. Farba zachowywała się jak bejca na suchym drewnie ale nie barwiła. Zacząłem szukać w tym co mam i jedyna farba na podkład,przez który nie przesiąkała farba docelowa to jakaś żółta humbrola, którą znalazłem w biurku. Więc na gąsienicach znajduje się capon, srebrzanka do felg, żółty humbrol nr 154 no i na sam koniec humbrol 27003 Polished Steel.
Jeśli ktoś miał podobne przygody z wsiąkaniem farby w elementy wycinane laserowo to proszę o poradę dla mnie jak i dla innych jak następnym razem uniknąć takich cyrków.

Inną sprawą jest że na gąsienice składa się ok 1300 elementów :) i teraz jestem szczęśliwy, że jednak nie skusiłem się na samodzielne wykonanie a wybrałem "laserki"


Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (30-06-15 20:34)

 
30-06-15 21:18  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Przemo - gęsi PIĘKNE :D - taki właśnie szarografitowonijaki kolor ma stal po przejechaniu piaskarką i jest mocno matowa (czyli efekt o którym mówił Twój kolega występujący po ilus tam przejechanych kilometrach). Jak czołg ma być nowy - to tak właśnie ma być. Jak 27003 przytrzesz tu i ówdzie szmatką albo papierem toaletowym -zacznie się w tych miejscach błyszczeć jak wypolerowana stal (tę właściwość mają wszystkie kolorki z tej serii). Gun metal raczej byłby dobry do oksydowanej stali (acz też nie do końca).

--
Pozdrówka
Agand

 
30-06-15 21:33  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Aaaaaaaaaaaaaa!!!!!!
Dlaczego napisałeś dopiero teraz, że tą farbkę się przeciera?????
Przetarłem kawałek teraz i jest bajecznie. Myślę, że efekt jest taki jaki chciałem osiągnąć. Nie wiedziałem, że trzeba przetrzeć szmatką, Jakbym wiedział prędzej to poprzecierałbym ją przed przyklejaniem czarnych gum. Teraz pomęczę się trochę z przecieraniem patyczkiem do uszu ale jutro pochwalę się wynikami :)

Pozdrawiam
Przemek

 
30-06-15 22:46  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Napisałem, że jak nie będziesz szmatował - będzie matowe. W sumie niby na jedno wychodzi :D

--
Pozdrówka
Agand

 
01-07-15 15:38  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Po ciężkich bojach zakończyłem przygodę z gąsienicami. Efekt mnie zadowala. Przetarte twardym pędzlem gąsienice dają rewelacyjny efekt, którego niestety aparat nie oddaje.
Odcinków gąsienic, które idą górą zawieszenia, zbytnio nie formowałem bo i tak wszystko będzie zasłonięte ekranami. Gąsienice dały się fajnie formować przez wyginanie na obłościach kół więc nie były rozcinane na pojedyncze ogniwa.

Zdjęcia pokazały mi jeszcze że muszę gdzieniegdzie przelecieć pędzelkiem z farbką i poretuszować.



Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (01-07-15 15:42)

 
01-07-15 20:21  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gąski wyglądają naprawdę dobrze. Przyzwyczaiłem się do tych rdzawo-żółtych elementów stalowych ale przecież te też są fajne :-)

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024