FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-06-15 23:39  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

A czemu ogniwa są żółte? skoro już nakładki gumiane są takie ładne czarne - to cała reszta powinna być stalowa. Na żadnej fotce nie widziałem coby ogniwa gęsi byli na kolor kamuflażu pacykowane.

--
Pozdrówka
Agand

 
02-06-15 06:31  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Agand słabo szukasz pierwsze lepsze z googla


--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
02-06-15 07:52  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Draccus - albo ja jestem ślepy, albo one są po prostu utytłane brudem - szczególnie ślicznie to widać na tym prawym ;D

--
Pozdrówka
Agand

 
02-06-15 09:06  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
W "przyrodzie" istnieją Abramsy z gąsienicami w kolorze stalowym i są to przeważnie czołgi w malowaniu zielonym i miejskim. W malowaniu pustynnym przeważająca większość tych czołgów ma gąsienice tego samego koloru co kadłub.
Chociaż w wycinance kolor gąsienic to stalowy to ja postanowiłem zrobić właśnie w kolorze pustynnym. Sugerowałem się tymi galeriami jak i dużo większą ilością zdjęć znalezionych w sieci

http://www.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/index.php?Page=3
http://www.primeportal.net/transports/jeremy_mowers/het_m1/
http://www.primeportal.net/m1_damaged_iraq.htm

Pozdrawiam.
Przemek

 
02-06-15 09:18  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Przem - Twoja wola, zrobisz jak zechcesz - primeportal jest stroną jak najbardziej znaną. Na przedstawionych galeriach - jak się dokładnie przyjrzysz - gęsi też są stalowe ino tylko zakurzone i brudne (łącznie z gumami) - to jest działanie pustyni a nie psikawki z farbą. Na "zielonych" Abramsach stal się odznacza wyraźniej bo operują w innych warunkach terenowych a nie na pustyni i wszędobylski kurz nie włazi wszędzie - to jest jedyna różnica

--
Pozdrówka
Agand

 
02-06-15 14:15  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Moim zdaniem te gąski są tylko brudne od piachu i pustynnego pyłu.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-06-15 20:54  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Sądziłem że efekt docelowy ma być po kilku jazdach w terenie i pójdzie jeszcze na to jakiś pigment co by czołg nie wyglądał jak z salonu.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
02-06-15 20:58  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może się przyda:
Ultimate Factories_ M1 Abrams Tank Part 2_2, od 2:31

https://www.youtube.com/watch?v=dG4CLaBMfVU

--

 
03-06-15 08:41  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

One są żółte czy po prostu zardzewiałe? :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
23-06-15 13:03  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Jako, że rozgorzała dyskusja na temat gąsienic to musiałem zweryfikować swoje plany. Trochę poczytałem, pooglądałem zdjęć, dostałem nawet fotki od znajomego, który pracuje w fabryce czołgów. Zakupiłem parę kolorów o których wyczytałem na różnych forach. Porobiłem próby z kolorami i chyba znalazłem najbardziej odpowiedni. Ale chciałbym również znać zdanie oglądających.
Uprzedzając: czołg ma nie być brudzony czyli gąsienice również mają być czyste od błota i piasku.
Znajomy, który pracuje w Bumarze mówi, że gąsienice na czas transportu (np do innego kraju) pokrywane są jakąś bitumiczną farbą ale czołg po przejechaniu kilometra w piasku czyści gąsienice do surowej stali zaś ta po krótkim czasie śniedzieje i daje metaliczno-szarawy odcień ciężki do wytłumaczenia i uzyskania na modelu :). Kolega twierdzi również, że nie byłoby błędem całych gąsienic pomalować na czarno.
Wg mnie najlepiej będzie się prezentował kolor humbrola 27004 Gunmetal.



PS. Taka moja dygresja z testów - pomiędzy humbrolem srebrnym kosztującym ok. 5zł za 14ml a srebrzanką do felg za 12zł za 0,7l puszkę nie ma żadnej różnicy. Więc po co przepłacać :)

Pozdrawiam
Przemek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024