FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-04-15 00:17  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Żaluzyjka palce lizać.

--
serwusik

 
07-04-15 21:27  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Dziękuję Lelum za słowa uznania.
Czekam na dyskietkę komputerową, kolega ma mi przynieść (nawet nie wiedziałem, że tak ciężko teraz zdobyć relikt przeszłości jakim jest zwykła dyskietka). Jeśli dyskietka się nie sprawdzi to znajomy polecił mi farbkę Tamiya clear blue.
Panie Michał,pochwal się Pan tym Abramsem a nie się Pan powtarzasz :)

Zabrałem się za wieżę (w międzyczasie robię jeszcze układ jezdny ale na razie nie ma co pokazywać). Problemów od groma z tą wieżą, wiele elementów nie pasuje, każdy trzeba dopasowywać z osobna,docinać, domierzać. W pewnym momencie odnosiłem wrażenie że szkielet wieży i jej poszycie są z dwóch różnych modeli.

Pocieszeniem za to było działo. Autor zalecił aby oklejki, wydrukowane na cieńszym papierze, nawijać na wałki o średnicy 5 i 6mm. Idealnie wymiarowe wałeczki akurat znalazłem i wyszło, wydaje się, że prawidłowo. Wszystko ładnie do siebie pasowało (poza dwoma pierścieniami znajdującymi się po dwóch stronach tłumika (???), których nie ma i musiałem je dosztukować z elementu nr 63f. W zamian tego elementu zastosowałem wykałaczkę. Muszę chyba jeszcze wyretuszować wnętrze działa, srebrna farbka będzie prawidłowa?

Na zdjęciach działo, łoże i wieża nie sklejone, wsadzone na ciasno i też wszystko ładnie pasuje. Działo opuszcza i podnosi się z oporem i pozostaje na swoim miejscu.
Właśnie tylko działo i wieża w moim modelu będą ruchome. Autor daje możliwość otwieranych i kręcących się włazów ale oklejki jakie zaprojektował do wnętrza są okrutne.
Poza tym na model się patrzy a nie się nim bawi ;)



Pozdrawiam
Przemek

 
07-04-15 21:59  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Lufa faktycznie bardzo ładnie wyszła. A z reszta na pewno sobie poradzisz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-15 19:57  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Przyszedł czas na koła. O dziwo autora również tutaj należy pochwalić.
Wszystkie kółeczka wycinałem cyrklem Olfa. Obręcze felg sklejane są klejem BCG. Bandaże pomaluję chyba czarnym sprejem bo ten czarny z druku nie jest taki czarny jaki być powinien. Po malowaniu bandaże będą nasunięte na felgi.
Do zdjęcia bandaż jest pomalowany czarnym flamastrem (sic!) bo jestem w pracy (sic!!).



Pozdrawiam
Przemek

 
03-05-15 23:21  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Żeby nie było, że zdechło.
Męczę nieszczęsny układ jezdny. Jest tego sporo i trochę mnie to przytłoczyło ale lepim dalej.


Pozdrawiam
Przemek

--

 
04-05-15 11:01  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
janek44   

No i nie zdechło...
Pięknie Ci te drobiazgi wychodzą.

--
Pozdrawiam
Janek

 
04-05-15 12:38  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piękne te kółeczka.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-05-15 23:17  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Skończyłem przed chwilą robić koła i zawieszenie.
Jestem z siebie dumny bo wg moich obliczeń było to 484 wyciętych, zretuszowanych, uformowanych i sklejonych ze sobą elementów :)
Teraz czas na gąsienice :D



Pozdrawiam
Przemek

--

 
05-05-15 07:12  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak sobie śledzę twoje poczynania Przemku i wyjść z podziwu nie mogę. Dokładna i czysta robota.Pozdrawiam

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
17-05-15 15:04  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Zająłem się drutologią, której się obawiałem ale chyba wyszło dobrze.



Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (17-05-15 15:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024