FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
18-04-15 22:42  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam ponownie,
coś początek wiosny nie sprzyja klejeniu... Ale że pogoda spartoliła się właśnie na weekend trzeba było coś dodać do Kirovca. Niewiele, ale zawsze kawałek do przodu. Oczywiście dochodzą kolejne przeróbki. Pokrywa silnika miała tak zaprojektowane zawiasy, że nie było możliwości jej otwierania (chyba, żeby pozostawić w pozycji otwartej), miejsce ich przyklejenia Autor zaplanował na... "siatce" osłonowej chłodnicy. Nie miało to większego znaczenia, bo chyba nie planował, że siatka może być ażurowa. Ażeby to jakoś działało wykombinowałem "zawias", który będzie umieszczony w widocznej na pierwszym zdjęciu szczelinie między osłoną stałą a pokrywą ("zawias", w środku którego jest drut 0,5 mm na drugiej fotce). Ponieważ projektowanie odbywało się w czasie klejenia na razie dość nieciekawie wyglądają wyharatane narożniki na górnej krawędzi osłony. Jakoś to mam nadzieję zamaskować... Na razie tego nie łączę, bo modelem trzeba przecież operować, a połączenie będzie dość delikatne.



Ażurowa osłona wykonana z blaszki mosiężnej z otworami. Nie wiem, może pozostać nie malowana ? Na tych stopniach na przedłużeniu zderzaka naklejona będzie imitacja blachy ryflowanej.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-04-15 09:41  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kilminster napisał: Ażurowa osłona wykonana z blaszki mosiężnej z otworami. Nie wiem, może pozostać nie malowana ?

Na zdjęciach nie widać różnicy w kolorach, jednak przy odpowiednim oświetleniu na pewno będą refleksy i odbicia światła. W oryginale chyba była tryśnięta tak jak całość, więc ja bym pomalował matem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-05-15 19:42  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
strasznie długa przerwa jak na moje standardy, ale coś tam powoli powstawało i przyszła pora, żeby przypomnieć Kirovca... Poszedłem drogą przygotowania sobie większej ilości części, żeby potem w miarę bezstresowo połączyć je z sobą. Nie będę się rozpisywał na temat poszczególnych elementów, zdjęcia przedstawiają stan przejściowy i obecny modelu. Kabina (razem z maską położone "na sucho") na razie bez drzwi, które w zamierzeniu będą na "zawiasach". Dwie ostatnie fotki to element poprawiający komfort pracy kierowcy. Siateczka z herbatki (nie pamiętam jakiej...)



Na razie tyle, mam zamiar jednak trochę przyspieszyć...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-05-15 12:07  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kurdę, Boguś, jak Ty zaklinasz karton, że się tak ślicznie i gładko kształtuje?

A hierbatka pewnikiem chińska, bo gruzińskiej już nie sprzedają ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-05-15 23:28  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cześć, tym razem przerwa trochę krótsza... Wymyśliłem sobie, że drzwi będą otwierane, trzeba zatem było wykombinować "zawiasy". W związku z tym, że wzrok już nie ten to zawiasy wyszły koślawe. Ale do kabiny można "wejść", a na pewno zajrzeć przez otwarte drzwi. Zmodyfikowałem lekko te pokrywki na (chyba ?) filtrze powietrza (pokrętła były tylko narysowane) no i zamknąłem kabinkę od góry dachem, co by kierowca przed deszczem chronion był... Wszystko dalej "na sucho" powtykane. Aha, doszło też "przetłoczenie" na masce...



Viking... bez brawury, "ślicznie i gładko" to określenia mocno na wyrost, musiałbyś zobaczyć jak to to wygląda w rzeczywistości...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-05-15 23:50  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Viking nie przesadza,potrafisz obchodzić się z kartonem,a on Cię słucha.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-05-15 23:42  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Przyklejenie kabiny do ramy postanowiłem "uczcić" drobną aktualizacją. Do tego doszedł wywietrznik (?) na dachu, kilka stopni włazowych, zbiornik płynu hydraulicznego i (chyba) zbiorniki na sprężone powietrze...



Potrzebne będą drobne korekty i uzupełnienia retuszu.

--

Post zmieniony (11-05-15 23:50)

 
12-05-15 13:43  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Edekyogi 

 

Tak, ten "wywietrznik" - to jest wentylator z filtrem przeciwpylnym w położeniu schowanym. W położeniu roboczym wystaje ponad dach



Post zmieniony (12-05-15 13:44)

 
12-05-15 17:44  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dzięki za inspirację, w takim razie ten "dekielek" to sobie dorobię...



...o, właśnie sobie dorobiłem "berecik"...



--

Post zmieniony (12-05-15 21:18)

 
12-05-15 21:21  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Twoja praca robi wrażenie. Kleisz, bardzo czysto i dokładnie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024