FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-03-15 22:57  Odp: [R] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Dziś zająłem się składaniem niezliczonej ilość pudełek większych i mniejszych i zakończyłem pracę nad tym elementem modelu nad którym pracę lubię najmniej.

Zawsze mi się dłuży składanie kokpitu a szczególnie fotela a tu w prezencie pojawił się dodatkowo fotel nawigatora.

Wykonanie kabiny nie należy do zbyt skomplikowanych jak wspomniałem na wstępie kokpit składa się z większych i mniejszych pudełek w dużej ilości plus prosta wycinanka z nadrukami zegarów, monitorów etc.

Na koniec wykonałem linki do katapulty, nie korzystałem z sugestii autora i nie wykorzystałem nitek a jak to mam w zwyczaju skorzystałem z drutu i farbek do zrobienia wzoru.
Niestety dziś okazało się, że w czeluściach mojej szuflady zabrakło jaskrawego żółtego koloru do firmy po nocy nie chciało mi się jechać więc wykorzystałem wściekłą czerwień.

Kokpit jutro zamykam i biorę się za różnej maści gadżeciki pewnie następna część relacji to będzie już galeria.



--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
11-03-15 08:35  Odp: [R] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Bardzo mi się podoba twoja praca i tempo niesamowite.
Dla ciebie chyba nie ma modelu nie do zrobienia.
Uważam że nie powinieneś bawić się w ślady eksploatacji,bo to nie jest plastik,w którym są różne zagłębienia i zakamarki,gdzie taki wasch by mógł się osadzić.I efekt może być odwrotny od zamierzonego.Ale to tylko moje zdanie.
Powodzenia.

--
Taki sobie modelarz :)

 
13-03-15 18:46  Odp: [R] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Czas na prezentację tego co udało się poskładać z wycinanki MM.
Niestety od początku nad modelem ciąży małe fatum a to zniszczone dysze silników a tym razem posiałem gdzieś kilka drobnych części.
Na szczęście na forum życzliwych modelarzy nie brakuje i już jedzie do mnie kilka części które musiałem wyrzucić do kosza nieopatrznie przy sprzątaniu stołu.

Teraz co nie co o samym modelu Kocura z MM to zdecydowanie model przeznaczony dla osób które dysponują sporym miejscem na półce. Kocur ma naprawdę konkretne rozmiary przez co prezentuje się świetnie a i sam kamuflaż po złożeniu modelu robi genialną robotę.
Model należy do dość dobrze zdetalizowanych jak na MM kabina wygląda jak kabina F-14 a to także nie jest typowe dla modeli z MM. Jednak przykrycie kabiny folią było prawdziwą gehenną.
Proponuję więc poszukać jakieś kabiny gotowej i dopasować do modelu z MM będzie pewnie szybciej i łatwiej u mnie wykonanie oszklenia skończyło się poparzeniem ale robota zrobiona i satysfakcja naprawdę WIELKA.

Elementy modelu pasują do siebie przyzwoicie choć jest kilka segmentów nad którymi trzeba popracować. W moim wykonaniu wygląda to tak jak widać na fotkach jest kilka miejsc do poprawy ale mój model klejony jest na półkę i w pełni mnie zadowala takie spasowanie detali.

Mam nadzieję, że fotki tym razem są choć odrobinę lepszej jakości natomiast brak podwozia niezmiennie pozostanie w moich modelach.
Ortodoks ze mnie nie jest i do póki widać spod lakieru karton niema nic przeciwko lakierowaniu itd.
Kocur jednak to w 100% karton bez grama dodatków w postaci szpachli, podkładów i lakieru.






Do sezonu wyścigowego jeszcze tydzień, więc zdążę jeszcze posadzić na półce MiG'a 23 z FM.
Biorę sie więc za robotę.

--

Post zmieniony (13-03-15 18:48)

 
13-03-15 20:17  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model wygląda Super !!! Zwłaszcza na pierwszym zdjęciu - miodzio !!!

 
13-03-15 20:32  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kolejny ,szybki ,świetnie wykonany model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-03-15 23:44  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Popieram Twoje stanowisko, samoloty najlepiej prezentują się w locie.
Ładny model.
Uważam, że dziób można było skleić zewnętrznym poszyciem do środka, nie byłoby widać czarnych linii.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-03-15 23:51  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Art - wielkie dzięki - czasem okazuje się, że najprostsze wyjście jest najtrudniej dostrzec. Faktycznie sklejenie wewnętrznym poszyciem do środka byłoby znacznie lepsze ale jak to mówią najciemniej pod latarnią.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
14-03-15 07:15  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Miło mi że mogłem pomóc w zdobyciu części, model fajny a dla Ciebie i poszukujących oryginalnych kabin tłoczonych podaję numer tel do GOMIXu 85 732 20 11, można dzwonić, różne akcesoria są tam dostępne.

--
PZDR!!

 
14-03-15 09:22  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Gratuluję! Dobra robota. Zrobienie tego modelu tak dobrze w tak krótkim czasie to naprawdę coś.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
14-03-15 12:31  Odp: [R/G] F-14 MM 7-8-9/2004, 1:33 Kocur na warsztacie.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję kolejnego świetnego modelu w kolekcji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024