FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 22Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-04-15 13:46  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ZbiG - w części 15 i 15a nie ma żadnego wycięcia , jeśli masz na myśli wycięcie w laserowym pokładzie to jest to błąd wykonawcy szkieletu . Zalepiłem to .
Ciąg dalszy :
Wykonanie od nowa poszycia z ksera na papierze 160 do wydruków laserowych,

Niestety różna kolorystyka wydruków uniemożliwiła pozostawienie tego bez maźnięcia farbą.
Zmieniłem technologi wykonywania bulai .
Poszycie boczne poprawione przez autora , wydrukowane przeze mnie na papierze j.w . zostało podklejone papierem kredowym 100g. w poszyciu owtory wykonałem fi 3 mm w podklejce fi 2 mm. Zależało mi na osiągnięciu efektu białych obwolut wokół bulai. Myślę że cel osiągnąłem.
Niestety druk laserowy ma to do siebie ,że trzeba się z nim obchodzić jak z zepsutym jajem . Wszelkie zetknięcia z czymś twardszym kończą sie zarysowaniami. Obecnośćbutaprenu w poblizu powłoki farby działa jak bomba wodorowa na wydruk. Ale starem sie.

Reszta poszycia :



Teraz czas na drobnicę. Do następnego.Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-04-15 14:49  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest bardzo ładnie !
Widzę, że słupki na podstawce zmniejszyłeś.
Może gdybyś pod bulaje dał podklejkę z otworem o średnicy 2,5 mm (tak by wystający obrys miał 0,5 mm) efekt byłby lepszy, ale i tak jest super !
"Cała naprzód" - po Błękitną Wstęgę Atlantyku ! -:)

 
06-04-15 15:22  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ryszard - ma 0,5 :))) 3 i 2 to średnice a nie promienie :)) więc wychodzi po 0,5 :)). z 0.25 byłby kłopot technologiczny ( trafić dziurkaczem ) .
PS oczywiście zmniejszyłem szczudła .

--

Post zmieniony (06-04-15 15:23)

 
07-04-15 13:03  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kiedyś zrobiłem zdjęcie feralnej części laserowej nr 15. Wycięcie w kształcie litery T jest NADPROGRAMOWE. Wkleiłem tam paski tektury 1mm i zeszlifowałem


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-04-15 09:35  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie jestem pewien czy da sie z tym coś jeszcze zrobić ale jako ,że na chwile obecną nie mogę przysiąść do sklejania ,może ktoś rozwieje moje wątpliwości.


Na planach pokładu spacerowego znajduje sie opis OSZKLONA PROMENADA. Czy fragment zaznaczony na zdjęciu był oszklony ??? Ze zdjęć mi na to nie wygląda, plany również nie opisują.Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-04-15 10:33  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli napisano oszklona to jednak oszklona ale pewności nie mam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-04-15 10:35  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak ktoś będzie myślał nad Twoim pytaniem, to może przy okazji pomyśli nad moim.
Na rzucie pokładu spacerowego który wrzuciłeś nie mogę dopatrzyć się załamania krawędzi pokładu jaki jest w wycinance. Z przodu jest podobnie. Wie ktoś czto eto?


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-04-15 10:44  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Już mam pewność , okna były OSZKLONE , niestety nie mogę zapodac zdjęć ze względu na prawa autorskie. Okna były nawet z możliwością otwarcia.
Ceva - sklejasz po skrytości ? Najlepiej zapodaj pytanie na zdjęciu ,poprosze .
Ale myślę , że to masz na myśli :

Załamanie jest wykazane w planach.
--

Post zmieniony (16-04-15 10:51)

 
16-04-15 10:59  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mnie nie chodzi o różnicę poziomów pokładu tylko o załamanie obrysu krawędzi pokładu, które zaznaczyłem czerwoną strzałką na załączonym zdjęciu.

Niestety nie sklejam w skrytości, na razie leniwie poszukuję czarnego kartonu barwionego w masie o grubości 0,2mm (~170 gr.mm2) żeby prawie od podstaw zrobić poszycie burt które by mi odpowiadało i pasowało do poprawionych obrysów szkieletu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-04-15 11:53  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Okna promenady były oszkolne, myte nawet dwa razy na dzień.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 22Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024