FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-03-15 09:56  [G] Star 25 dźwig mm
KoGo 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam!
Jak, że jestem Tu nowy witam wszystkich pasjonatów klejenia papieru.
W 1999 r. zacząłem kleić Stara 25 z Małego Modelarza i po kilkunastu latach lektura forum zachęciła mnie do ukończenia mojego wynalazku. Tak więc wrzucam kilka fotek modelu, który w mojej ocenie nie wyszedł najlepiej, ale oceńcie sami. Fotki trochę ciemne - robione późnym wieczorem. Jako, że nie jestem doświadczonym modelarzem mam problemy z postarzeniem samochodu - może z czasem nabiorę ogłady. Ogólnie wydaje mi się, że model wyglądał lepiej przed malowaniem, a po jakoś wszystko się przysłowiowo spitoliło :)
Mam nadzieję, że czas pozwoli mi w aktywnym klejeniu i może uda się coś jeszcze zmajstrować - na dźwigu wisi już zaczęta rama od żuka ;)








--

 
02-03-15 10:20  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fakt,oświetlenie kiepskie !!! Ale model wygląda dobrze :) Mnie się podoba.Mam jego wycinankę w zbiorach. A Żuczek to z pewnie z Modelika?

 
02-03-15 10:23  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
KoGo 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak Modelik - na początek razi w oczy masa błędów w opracowaniu, a dopiero go zaczynam. Przyglądając się kabinie (na razie na arkuszu) widzę, że nie będzie lekko.

 
02-03-15 11:13  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Cześć. Wg. mnie model wykonałeś bardzo dobrze. Dokładnie i czysto. Udanego kolejnego modelu Ci życzę.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
02-03-15 11:44  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

KoGo - Fajny model !! I nie narzekaj Chłopie !!! Jeśli decydujesz się na pełne malowanie,
to wcześniej już wykorzystaj dobrą szpachlówkę, papier ścierny, wtedy otrzymasz fajne
"krągłości " krzywizn i zaokragleń. Czy to był Twój pierwszy malowany model przez Ciebie ?

A co do modelu tego dźwigu na podwoziu Stara-25.. To jest "Fakt autentyczny" ! usłyszałem
o tej historii z opowieści "Nadredaktora " Stefana Smolisa z LOK . Otóż autorem opracowania
modelu w MM - numer 7-8/1962 był fantastyczny gość - plastyk, Pan Bertold Kuszka. Smolis, kiedyś
Go podpuścił w rozmowie i zapytał, czy jest w stanie opracować coś niezwykłego, takiego oryginalnego do
MM ? Pod siedzibą redakcji na ul.Chocimskiej stał właśnie taki dźwig i to w szarym kolorze. A zrobi Pan coś
takiego ? Pan Bertold wyjrzał przez okno, obejrzał, ZROBIĘ . W tym samym, szarym
kolorze. Planów dobrych Stara nie było, pewnie Pan Kuszka posłużył się fotografiami oryginału..A model, jak na rok
wydania: 1962 , był świetny !!

--

 
02-03-15 12:36  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
KoGo 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W sumie to tak jest to pierwszy model malowany w całości - robiłem próby na przyczepce PN z renovy, ale nie wyszło to za ciekawie - mam spore braki w tym temacie. Model zaczynałem myśląc o standardzie, ale przez blisko 16 lat przewracania się niedokończonego Stara w szafie, trochę się podniszczył dlatego go pomalowałem.

 
02-03-15 12:50  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
KoGo 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co do jakości opracowania Stara myślę, że nawet na dzisiejsze czasy jest świetne - dokładne i jednoznaczne - części pasują do siebie i trudno się pomylić przy montażu. Tym bardziej po wykonaniu Stara biorąc w ręce Żuka z Modelika widać przepaść w podejściu autora do modelu.

 
02-03-15 14:28  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do malowania kartonu doskonale nadają się farby Humbrola i Revella, do tego dokup najzwyklejszą
szpachlówkę modelarską w tubce no i papier ścierny , od 100 do 1200 , w Castoramie tego
pełno. Na pewno z czasem nabierzesz wprawy w odpowiedniej obróbce detali i malowaniu.
Trening czyni mistrza !

Zauważ, że model Stara projektowany był ręcznie, bez pomocy grafiki komputerowej, a wszystko pasowało.
Na temat Żuka nie chcę zabierać zdania, nie znam tego opracowania. Mam MM z Żukiem,
z 1963 roku. Prosty, ale dobrze wyglądający model. Opracowania sprzed ponad 50-sięciu
lat... :-)

 
02-03-15 16:55  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
KoGo 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To najbardziej zastanawia - technologia do przodu, a jakość do tyłu. Może w te starsze modele więcej serca ktoś wkładał, nie nastawiając się tylko na możliwie szybki zarobek?

 
02-03-15 16:58  Odp: [G] Star 25 dźwig mm
KoGo 

Na Forum:
Galerie - 1
 

http://allegro.pl/szpachlowka-modelarska-30-ml-wamod-i5072958459.html

THEO o takiej szpachlówce mówisz?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024