FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-03-15 08:01  [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
Jari 

 

Witam kolegów i koleżanki. Mam pytanie o ten właśnie model. Wiem tylko, że model został wydany na pancernym kartonie. Czy ktoś z was miał może w swoich łapkach tą wycinankę lub widział ją sklejoną i mógłby się podzielić jakimiś spostrzeżeniami? Będę wdzięczny za opis i uwagi.

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
02-03-15 08:43  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
Jari 

 

Zbigu taki właśnie mam plan. Zrobić kopie na lepszym kartonie. Wszystko jednak rozchodzi się o jakość projektu.

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
02-03-15 09:36  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja do niego podchodze jak pies do jeza... Sklejonego nie widzialem, zapewne przez karton rodem z pudelek do butow. Zeskanowany juz jest, nawet sie do przerysowania kiedys przymierzalem. O dziwo, na mnie nie sprawia wrazenia niesklejalnego w 2D, ale jak znam zycie, to jak wytne wregi, zaraz ktos go wyda w pieknym opracowaniu :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-03-15 09:57  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To jest Walrus żywcem żerżniety z Walrusa MM-owskiego . Tylko że MM był 1:50 a SM 1:33. Karton pancerny , co akurat przy pudełkowatym kadłubie jest na plus , ale stworzy to problem z krawędziami natarcia skrzydeł. Miałem ten samolocik z MM i mimo skromnej ilości cześci wyglądał efektownie. Większy pewni jeszcze lepiej. A można go ulepszyć poprzez ruchome lotki , porządny karabin na obrotnicy.

 
02-03-15 09:59  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

A ja powiem tak. Kleiłem go kiedyś ale był tak niedokładny że nie udało mi się go dokończyć. Wręgi albo za duże albo za małe. Jedna część poszycia za krótka druga za długa. Ja bym go sobie odpuścił ale kto wie, może w innych bardziej czarodziejskich rękach ten model będzie fajnie wyglądał. (bo skleić myślę że się da ale czy efekt zadowoli bez ogromnej ingerencji w projekt i dziesiątek kurw to wątpię). Tak czy inaczej to powodzenia!!!

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
02-03-15 22:30  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Skleiłem 3 modele z Super modelu; Twin mustang, Spitfire i Me 410: Każdy był tragicznie spasowany.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
03-03-15 11:49  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właściwie to tylko, to, co opracował Pan Sobel nadaje się do klejenia i daje bardzo
dobre efekty. Reszta modeli, raczej pomińmy to milczeniem... A czy ktoś kleił Miga-29 ?
A tak swoją drogą, to dziwne , że nie doczekaliśmy się do tej pory dobrego modelu
Walrusa, w skali 1/33, z fajnym kamuflażem , nic tylko kolejna wersja Me-109, bądź " Spitafera ".

 
03-03-15 12:46  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Theo, to ja moze jednak sie poswiece i podkleje te wregi :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-03-15 12:51  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Rafael - do tego modelu trzeba jeszcze duużo piwa na uspokojenie;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
03-03-15 12:59  Odp: [P] Supermarine Walrus Mk II wyd. Super Model 4/97
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Owszem model może jakością nie porywa ale pamiętam że da się go skleić nawet z oryginalnej wycinanki. Zdjęć modelu niestety nie posiadam, a i sam model nie dotrwał do tego czasu.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024