FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-03-15 21:23  [R/G] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam wszystkich zainteresowanych i tych mniej zainteresowanych tematem.Po długiej nieobecności na forum wstawiam kolejną relację z budowy.Uprzedzam,że nie będzie ona tak dokładna jak poprzednie,ale postaram się to nadrobić fotkami.Brak czasu nie pozwala mi na ślęczenie przy prowadzeniu relacji.Kolejna aktualizacja będzie pewnie za parę tygodni.Rozpoczynam z karygodnym błędem......Nie mam zdjęcia okładki.Niestety padła mi bateria w aparacie,ale na dniach wstawię fotkę.Teraz o samym modelu.
Opracowanie Mariusz Kurzyńskiego,więc nie będzie problemów.Cały kadłub wzmocniłam dodatkowo wklejoną tekturą 1mm,tak więc mamy wannę z 2mm tektury.Wahacze także wzmocniłam.Wkleiłam dodatkowe paski papieru skręcone w rurkę.Po raz pierwszy do malowania użyłam aerografu,prosty kamuflaż,więc można się uczyć.Dół wanny potraktowałam washem ,a także zrobiłam wytarcia farby metodą suchego pędzla.Miejscami nałożyłam pigment imitujący pustynny kurz.Brudzenie jest w fazie początkowej,więc to jeszcze nie koniec.Większość klamotów na czołgu siedzi na sucho,pozują do zdjęć.



Spawy na modelu zrobiłam moją starą metodą.Klej stolarski,i igła krawiecka.Ryfle na błotnikach natrasowane także igłą krawiecką.Na dzisiaj tyle,i do następnego wejścia antenowego.

--

Post zmieniony (11-04-15 11:49)

 
01-03-15 21:37  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Będzie kolejna fantastyczna konserwa. A że tak bezczelnie spytam - co z Famo?

 
01-03-15 21:41  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Famo leży w pudle,i czeka aż mi złość na niego przejdzie.Ta trójka ma stać docelowo na naczepie z Famo.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
01-03-15 22:36  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kruca fuks, piknie... Mimo braku czasu postaraj się opisywać max dużo, zawsze człowiek coś tam dla siebie wynajdzie...

Pozdro, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-03-15 23:10  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

O tak, przyłączam się do prośby. Pisz jak najwięcej o swoich metodach pracy. Ja już np mam pytanie o twój przepis na miksturę na washa. Z czego go robisz? I czym zabezpieczasz model przed jego nałożeniem? Jakim lakierem.

 
02-03-15 15:50  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i patrz jakeśmy razem wystartowali z tym tankiem. Szkoda tylko, że tak późno rozpoczynasz relację, bo miałbym od kogo podpatrywać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-03-15 21:10  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
moto-marecki   

Witam Pani Beato,jestem od dwóch lat codziennym bywalcem tego szacownego forum i wielkim fanem Pani twórczości modelarskiej,hyle czoła przed Pani zdolnościami.Przyłączam się do prozby przedmówców aby zdradzała Pani jak najwięcej szczegółów i trików stosowanych w tych modelach.

 
03-03-15 18:11  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam serdecznie.Bardzo mi miło,że się podoba.
Odnośnie używania washa:
Stosuję takie specyfiki do malowania pustynnego.

Przed nałożeniem washa,model pokrywam lakierem akrylowym-matowym.Zwykły lakier w sprayu.
Dokładam fotkę okładki.

Postaram się dokładnie opisywać wszelkie triki modelarskie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
03-03-15 22:18  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie triki,tylko Sztukę modelarską !!! :)

 
03-03-15 22:31  Odp: [R] PzKpfw III AUSF.J -WAK 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Ciesze się, że działasz. Jak zawsze rewelacyjnie kleisz.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024