FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-03-15 23:44  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model piękny i przepięknie opracowany. Powinien być wzorem dla standardów dzisiejszego opracowywania modeli dla młodych, pod względem graficznym. Nawet z uwzględnieniem braku podwozia, właśnie, jako elementu, szczególnie trudnego we współczesnych samolotach.

Jest jednak jedno ale... (niestety bez odrobiny polityki i odczuć osobistych się nie obejdzie)

Muszę trochę wsadzić kij w mrowisko.
W tym malowaniu, konkretnego państwa niestety nigdy modelu nie skleję, i jest on ewidentnie do przemalowania. Dlaczego?

Nie jestem antysemitą, ale nie będę w żaden sposób popierał totalitarnych praktyk, zbrodniczych aktów jednej nacji nad drugą, przestępstw wojennych, ludobójstwa itp. O czym mowa? O okupacji izraelskiej Strefy Gazy i tego co tam się wyprawia.

Trzęsiecie się mili Państwo nad hakenkreuzem czy ma być czy nie na modelu? A dla mnie te dwa symbole: hakenkreuz i gwiazda Dawida posiadają aktualnie wspólny mianownik. Zresztą przez 6 lat wojny jedna nacja wyszkoliła drugą doskonale w praktykach totalitarnych. I o ile istnieniu hakenkreuz-ów zaprzeczyć ze względów historycznych nie mogę, o tyle przeciw aktualnym działaniom agresora mogę zaprotestować nie propagując, w żaden możliwy sposób jego symboliki narodowej.
_____________________________________________________________________

Pozdrawiam z zaświatów

PS: znam kilka osób wyznania mojżeszowego, i im też się nie podoba to co wyprawiają ich ziomkowie na terenie Palestyny (fakt, nie są żydami ortodoksyjnymi).

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-15 08:35  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Maestro... jak ja Ciebie rozumiem i popieram.


Pozdrawiam.

--

 
07-03-15 10:03  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Chopin daleki byłbym od oceniania tego konfliktu w odcieniach czerni - bieli, bo ani jedni ani drudzy święci nie są. A co do ludobójstwa, to umówmy się że Hamas też święty nie jest. Tam jest wojna, krwawa i bezwzględna i ani jedna ani druga strona nie przejmuje się specjalnie losem cywili strony przeciwnej.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-03-15 11:04  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No i w tym właśnie problem.Między Nas modelarzy wdziera się polityka :( Niestety obie strony konfliktu (Żydzi i kraje Islamskie) mają wiele na sumieniu.Ale sam model i malowanie jest Super,a Gwiazda Dawida mi nie przeszkadza. Polska historia też nie jest idealna.

 
07-03-15 11:32  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Historia bywa trudna, brutalna trudna do zaakceptowania i zrozumienia - jednak Historia ma to do siebie, że opisuje coś co już miało miejsce i dziś nie mam wpływu na to co się wydarzyło.
Sklejenie modelu samolotu który zrzucił ładunek nuklearny nad Nagasaki nie zmieni historii. Natomiast może być przyczynkiem do zachowania pamięci o takim wydarzeniu.

W dodatku nie można traktować spraw 0-1 do modelarstwa osobiście podchodzę jako do czegoś co ma odzwierciedlać w określonej skalo coś co istniało lub istnieje i tyle.
Jeżeli gdzieś była swastyka czy inny znak traktuje to tylko i wyłącznie jako pomniejszoną kopię oryginału starając się poznać historię modelu wiedząc, że często protoplasta uczestniczył w wydarzeniach z którymi dziś osobiście się nie zgadzam.

Ale pamięć jest tym czynnikiem który powoduje, że może dziś nie zrobimy tego co ktoś inny zrobił wcześniej.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
07-03-15 14:57  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Rozumiem, ze model lodzi wikingow lub rycerza zakonu krzyzackiego tez jest bleeee... W koncu nawycinali ludzi w pien niemalo...

Panowie, to jest forum modelarskie i jako takie ma sluzyc prezentacji modeli i technik modelarskich, a nie ideologii, czy polityki... Chopin, Tobie szczegolnie sie dziwie, bo tyle lat na forum jestes... Szanuje Twoje i innych zdanie i poglady, ale nie tutaj jest miejsce na ocene postepowania tych, ktorzy akurat maja takie, czy inne oznaczenia na swoich maszynach... Bardzo prosze wszystkich o wstrzymanie sie z tego typu wpisami. Rozrachunki z historia prosze prowadzic na forach do tego przeznaczonych...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-03-15 14:58  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Koralik dokładnie takie samo mam podejście do modeli, które buduję i do symboli, które się na nich znajdują. O historii i jej symbolach trzeba pamiętać, choćby po to aby nie powtarzać błędów. Mnie osobiście cieszy że te modele się pojawiły, bo pewnie wielu jest modelarzy, którzy podobnie jak ja, lubią znać historię budowanego egzemplarza, a tym samy zapoznają się bliżej z tym bliskowschodnim konfliktem. Poza tym, jak słusznie zauważył Chopin, mamy dostępny bardzo fajny model MIrage'a III, który można też przemalować. Osobiście takim w malowaniu argentyńskim z wojny o Falklandy też bym nie pogardził, bo Harrier z tamtego konfliktu już czeka w szufladzie na swoją kolej :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-03-15 15:33  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

No PIANISTO - do dzieła - przemalowuj !
Mnie tam polityka w ogóle nie interesuje, więc bez podtestów ale arabów nie lubię - BO NIE !
Przestawiam się na samolociki pasażerskie za wyjątkiem Tu-154, co kończy problemy politykierskie :)

Post zmieniony (07-03-15 15:38)

 
07-03-15 16:03  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

Ale na uOsia - nosiciela atomówki czekam !

 
07-03-15 16:30  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafael model mi się strasznie podoba. Zamienic malowanie to dla mnie, jak wiesz, nie problem, i gdy zaistnieje taka potrzeba zrobię to.

Co do moich odczuć i poglądów: ten konflikt znam nie z gazet, portali plotkarskich i społecznościowych tylko od naocznych światków. Długo mógł bym opowiadać, co tam się wyprawia i kto jest mniej lub bardziej święty.
Ktoś znany (dociekliwi znajdą sobie) powiedział: "Wiedzieć, to zła i zaraźliwa choroba". I maiła rację. Czasami lepiej jest nie wiedzieć.
Agresja budzi agresję, to fakt. Ale jeżeli nie mogę tej agresji inaczej się przeciwstawić, to chociaż zamanifestuje to całkowitym bojkotem symboliki narodowej agresora. Tym bardziej, że dzieje się to "tu i teraz". Tego co się wydarzyło 30; 40; 70 i więcej lat temu już, choćbym nie wiem jak mocno chciał, nie zmienię i muszę przyjąć na klatę z całym dobrodziejstwem inwentarza.

TRH uwzględniam cały gradient pomiędzy czernią a bielą, ale hasła "Palestyna do gazu, getta dla Palestyńczyków, pozbawianie praw obywatelskich, bezkarne stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej, zabójstwa, gwałty, kradzieże, bezpodstawne wysiedlenia, bezpodstawne niszczenie czyjegoś dobra... Coś ci to nie przypomina?
Weź pod uwagę jeszcze, że państwo Izrael to twór sztuczny i na tych terenach powstał, upraszczając sprawę, "grzecznościowo i gościnnie". A przemienił się w państwo okupacyjne. Jak już wspomniałem: agresja budzi agresję. Hamas nie rozkwitł dlatego, że Palestyńczykom poprzewracało się w głowie z dobrobytu i szczęścia...

rodrus to nie polityka, przekonania religijne czy inne poglądy. Jako ateista jest mi obojętne czy wierzysz w boga, Buddę, Machometa, Jahwe, Światowida, oddajesz cześć słońcu czy księżycowi albo Wenus. Nie interesuje mnie kim byli twoi przodkowie, ani gdzie mieszkasz. Jak gruby masz portfel i ile masz zer na koncie, ani kogo znasz. Dla mnie ważne jest jakim jesteś człowiekiem. Jeżeli okazałeś mi minimum serdeczności, oczekuj jej w zamian ode mnie. To chyba proste. Jeżeli komuś dzieje się krzywda, nie przechodzę obok niej obojętnie. Może nie będę wstanie pomóc z różnych względów, ale zawsze okaże to minimum serdeczności, które czasami wiele znaczy.

Rafael ten wpis jest reakcją na inny, w którym ktoś piał z zachwytu nad propagowaniem swojego państwa przez autora modeli. Ja wyraziłem swój pogląd i temat kończę.

Co do modelu: malowanie, choć dla mnie kontrowersyjne, jest wykonane naprawdę z przytupem. Panowie projektanci uważam, że została wam rzucona rękawica. Bo okazuję się, że powoli projekty niekomercyjne, zaczynają poziomem, przewyższać te komercyjne. A co za tym idzie, zaczynie to podcinać rynek wydawniczy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale tych jaskółek trochę, ostatnimi czasy, się pojawiło.

Co do malowań: mamy dwa modele Mirage 3C i Kfir jak by nie było troszkę zaniedbane modelarsko. Jakieś propozycje innych malowań? ;-) Dla Mirage 3C padła propozycja Falklandów ;-) Co Państwo proponują dla Kfir-a? ;-)

Pozdrowienia z zaświatów.
__________________________________________________________________

Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (07-03-15 16:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024