FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-10-14 17:01  [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




W dwudziestym pierwszym numerze Kartonowej Kolekcji został opublikowany model polskiego samolotu myśliwskiego PZL-50A "Jastrząb". Jak wiadomo samolot ten nigdy nie znalazł sie na wyposażeniu polskiego lotnictwa wojskowego. Przed drugą wojną światową zdołano zbudować jedynie dwa prototypy oraz uruchomić produkcję serii informacyjnej. Model z KK przedstawia docelową wersję seryjną myśliwca oznaczoną jako PZL-50A "Jastrząb".
Jest to już moje drugie podejście do tego samolotu. Projekt mojego pierwszego modelu "Jastrzębia" powstał jeszcze w 2005 roku, jednak nie został on opublikowany. Po blisko 9 latach powróciłem do tematu przygotowując całkowicie od nowa obecny model. Od razu też chciałbym zaznaczyć, że ze względu na nie istniejącą dokumentację techniczną "Jastrzębia" model jest moją autorską wizją wyglądu tego samolotu. Wierzę, że aktualna rekonstukcja PZL-50A zaproponowana przeze mnie w "Kartonowej Kolekcji" jest bliska pierwowzorowi, zwłaszcza w ujęciu obecnej, nadal stosunkowo niewielkiej wiedzy o wyglądzie tej maszyny.
Kilka słów o samym modelu i opracowaniu. Skala 1:33, autor Paweł Mistewicz. Objętość to 4 arkusze kartonu offsetowego oraz 1 arkusz miękkiego, na których odwzorowano w sumie 369 części. W druku (tradycyjnym offsetowym) zastosowano kolor srebrny.
Zawartość numeru:
- elementy modelu oraz szablony (4 arkusze kartonu offsetowego + 1 miękki),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (6 stron, w tym 2 z rysunkami montażowymi),
- rysunek zestawieniowy modelu (1 strona).
Numer KK z modelem "Jastrzębia" będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od 15 października. Cena detaliczna zeszytu to 25 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (szkielety i detale) w cenie 10 zł. Jak zwykle te i inne informacje można znaleźć na stronie wydawcy.

Poniżej okładka i zdjęcia modelu roboczego, do budowy którego w ramach testów wykorzystałem elementy laserowe.



Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
14-10-14 17:43  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jaka szkoda że nie mieliśmy ich więcej w 39' .....

Piękny samolot :)

 
14-10-14 18:10  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Trzeba będzie się wybrać do Empiku na oględziny. Sądząc po tym co widziałem w Przeciszowie, dla mnie to pozycja obowiązkowa :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
14-10-14 18:56  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No i sie doczekalem :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
14-10-14 20:48  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Ja również!!!

--

 
14-10-14 20:54  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
AWOT   

Jutro idę kupić! Świetny temat i świetny autor!.

--

AWOT

 
14-10-14 23:20  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Ja też biorę :)

 
15-10-14 11:48  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
FloggerB   

Świetnie !
Nie miałem w planach (rozbabrany z WAK-u czeka cierpliwie na ukończenie) ale kupię !
Liczę, na kolejny model tego Wydawnictwa - F-16 w barwach izraelskich - kupię na 100%

 
15-10-14 12:03  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Już po wizycie w empiku. Długo się nie zastanawiałem.

Ależ cacuszko. I jaka cena. Jak zobaczyłem Nieuport'a 17 z MPModel za 30 złotych to padłem. Dwie strony A4 z częściami, jedna chusteczka z wręgami i okładka. Czy oni pogłupieli?
A tu proszę, za 25 złotych a jakie opracowanie i ile pracy włożonej w oprawę, rys historyczny, opis budowy, zdjęcia, rysunki montażowe. Do tego srebrna farba. Całość, oprócz części oczywiście, na papierze kredowym, klasa. Kartonowa Kolekcja to jedno z niewielu wydawnictw które nas ostentacyjnie nie rżnie.

 
15-10-14 12:27  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Ja (i nie tylko ja) mam wielką nadzieję na to...
http://www.youtube.com/watch?v=26eqFN1BB70

L.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024