FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-15 14:15  [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Ostatnie wolne dni zaowocowały narodzinami mojej własnej "rury" czyli Su-22, widzę, że ostatnimi czasy jest moda na te modele, więc ja także zapragnąłem wzbogacić swoją półkę o ten samolot.
Zresztą zaczynając swój powrót do modelarstwa z góry miałem zaplanowane co i jak poklei będę sklejał i Su miał być zwieńczeniem prac przed sezonem wyścigowym.
Jednak idzie mi nie co szybciej niż harmonogram przewidywał, więc może jeszcze coś sobie skleję.
Myślę o F-104 albo o Jas 39 w ramach relaksu modelarskiego.

Mój wybór to wydanie z MM 10-11-12/2003 - wiele razy na łamach forum prezentowane - tak więc słabe i dobre strony myślę, że wszystkim są znane.
Głównie mam na myśli kabinę i garb i jedno i drugie jest nieco przerośnięte - po sklejeniu tego modelu jestem jednak przekonany, że warto będzie spróbować zrobić to jeszcze raz i pomniejszyć wspomniany garb i kabinę by przybliżyć model do oryginału.

Sama 'sklejalność" modelu na bardzo dobrym poziomie problemów nie było i wszystko leciało jak po sznurku.
Osobiście uważam ten model za jeden z lepszych dzieł MM w kontekście współczesnych samolotów bojowych.
Prezentuje się po wykonaniu naprawdę świetnie i robi wrażenie.

Największe problemy jak zwykle miałem z wykonaniem fotek na których będzie widać więcej niż coś.
Matryca mojego aparatu na siłę robi z kolorów które zdecydowanie są w tonacji ciemnej zieleni - brąz i pochodne.
Próbowałem ze światłem dziennym, pokojowym, mieszanym i mimo wszystko najlepiej wychodzi z lampą błyskową.

Prezentację rozpocznę od protoplasty modelu:



A teraz czas na jego pomniejszoną wersję:





--

Post zmieniony (24-02-15 17:17)

 
24-02-15 14:30  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ty chyba kleisz 26 godzin na dobę... Nie mam pojęcia jak Ty jesteś w stanie w takim tempie sklejać te modele... NI do tego na wg mnie bardzo dobrym poziomie.

 
24-02-15 14:36  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję i zazdroszczę szybkości klejenia i ilości wolnego czasu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-02-15 14:36  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Te rury w locie prezentują się WYŚMIENICIE. Fajnie Ci wyszedł :)

 
25-02-15 09:36  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

26 godzin na dobę i osiem dni w tygodniu - pewnie bym chciał niestety też muszę dzielić czas na dom, pracę, pasję i inne obowiązki które każdy z nas ma.

Na szczęście duża część mojej pracy to opisy technologiczne czyli praca w domu choć reszta to wyjazdy ale zacząłem zabierać modele do hoteli bo co tam robić jak się nie pije piwka i innych napojów wyskokowych.

Ogólnie w kwestii wykonania i jakości klejenia obserwując forum już wielokrotnie szczęka uderzyła mi o podłogę i chylę czoła przed tym co większość z was potrafi zrobić z kartonem.
Na szczęście w kwestii wyścigów pozostaje zapewne na czele stawki a może nawet łapie się na podium.

Widać trening, który otrzymałem przez blisko pięć lat sklejając modele nie tylko dla przyjemności ale także zawodowo nie poszedł na marne.

Dzięki wielki za pozytywną ocenę jakości mojej pracy z każdym modelem staram się poprawiać warsztat.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
25-02-15 11:10  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-02-15 18:04  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witqam,bardzo ładny,nie nadążam ,madz przerób,coi skłania mnie do refleksji,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-03-15 17:41  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
karlos   

Witam ten model jest naprawde ciekawy ale drażni w nim mnie daleka różnica sylwetki od orginalu niestety a szkoda

 
02-03-15 17:57  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Teraz po sklejeniu tego modelu wiem już na pewno, że można pokusić się o wprowadzenie zmiany i doprowadzenie sylwetki modelu do stanu przypominającego rzeczywisty kształt kadłuba i kabiny Su-22.

W kolejnym sezonie zimowym skleję jeszcze raz ten model wprowadzając odpowiednie zmiany.
Pozwolę sobie także na zmianę numeru bocznego i dodam płomienie zgodnie z Su z numerem bocznym 8919.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
02-03-15 19:12  Odp: [G] Su-22 Fitter - Slicznotka na sesji
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzika też namażesz? :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024