FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-02-15 19:39  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

To ja mam propozycję dla wydawców, wypuszczajcie modele bez jakiś tam hakienkrojców, gwiazdek- tylko z szachownicą i jakieś inne, czechosłowackie,australijskie. Nie będzie tyle gadania...może, w co wątpię. Zawsze komuś coś pasować nie będzie.
Wydawanie modeli prostych i szybkich w wykonaniu jest naprawdę dobrym pomysłem. W pełni go popieram i oby tak dalej. Młodzież na czymś musi się nauczyć, a na pewno na tych wypasionych i szczegółowych modelach tego nie zrobi, wręcz przeciwnie zniechęci się na dobre.

 
24-02-15 20:09  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rysiu62   

Kolego , jeśli mogę tak napisać Andrzeju, w modelarstwo(papier plastik) bawię się już ponad 40 lat także ,,magazyn " części i dodatków mam dosyć duży ale dziękuję za propozycję ja nie potrzebuję.Pisałem jedynie o tych modelarzach którzy nabywają zabawki w kiosku czy innym miejscu i nie mają dostępu do sklepów modelarskich , mają ograniczony dostęp do sklepów papierniczych i nie korzystają z internetu(zakupy).Kolega ZbiG klei bez wątpienia ładne zabawki, interesująco prowadzi relacje z których kto chce może się wiele nauczyć ale.... może już wystarczy słów.

 
24-02-15 20:11  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Szanowny panie Zbigu. Był Pan łaskaw zapomnieć o jeszcze jednej warstwie folii - również czarnej,
na którą to warstwę pan Rysio będzie musiał stworzoną uprzednio wg Pańskiej światłej rady konstrukcję nalepić.
Wszystko z powodu złośliwości urzędników RLM, którzy tworząc wzór hakienkrojca wzięli pod uwagę jasne tło, na którym się może dany hakienkrojc znaleźć
i celem wyraźniejszej ekspozycji jego obrzydliwej postaci kazali dookoła jeszcze cieniutką czarną ramkę namalować.
Rzecz jasna nawet dla najzupełniej przeciętnego modelarza stworzenie takiego przekładańca nie będzie najmniejszym problemem.
Przecie szerokość tej czarno-białej ramki ogromną będzie i łatwą w wycięciu nawet sekatorem ogrodowym.
A i tolerancja we wzajemnym wyśrodkowaniu wszystkich trzech warstw to przecie drobiazg.

Łatwość, z jaką Pan sztuczne jak się okazuje i przez ludzi małego ducha tworzone problemy rozwiąaujesz zadziwia mię nieustająco.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-02-15 20:19  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

WAK - "Mnie osobiście znak ten nie przeszkadza"
Nie ma to najmniejszego znaczenia czy przeszkadza czy nie. Jeżeli model ma być zgodny z konstrukcją oryginału a tym samym zgodny z oryginalnym malowaniem to wszystkie "malunki"" muszą być uwzględnione czy się podoba czy nie !
Wydawnictwo działa w Polsce i w pierwszej kolejności odbiorcami są polscy klienci i z myślą właśnie o nich model powinien być wydany w pełnym malowaniu (a nie jest - dlaczego ?) a mniejszy nakład bez tego "łamańca" na eksport.

 
24-02-15 20:20  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nieco na marginesie dodam, że sprawa zamalowywania swastyk jest poruszona w niedawno wydanej książce "Rycerze wojennego nieba". Akcja na złość Göringowi.
Z drugiej strony, podobno wśród myśliwców Luftwaffe hajlowanie trzeba było wprowadzić rozkazem w roku 1944, bo woleli po prostu salutować.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
24-02-15 20:49  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak na marginesie - wojska lądowe (Heer) też wolały salutować. Hajlowanie wprowadzono obowiązkowo dopiero po zamachu na Hitlera, by Wehrmacht w ten sposób dał dowód wierności Fuehrerowi, jak to mówiono.

Co do swastyki zaś - jeżeli była na oryginale, winna być i na modelu.

 
24-02-15 21:10  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Greg77   

tak na marginesie zrobiliście z zapowiedzi fajnego modelu dla początkujących dyskusje o hakenkroicach. I po co?
Model podstawowy - super a wymagania jak do nie wiem czego.
Jak jest dla początkujących to myślicie że dzieciak 10 lat(jak ja zaczynałem) myśli o prawdzie historycznej??Malowaniach?? Ma ładnie wyglądać i dać się skleić w weekend- a lepiej w pół.
Będzie miał frajdę jak sklei i może go zachęci,żeby sklejać dalej- chyba o to chodzi. Bo raczej nowego MM nie ma szans skleić.
A tu jest WAK.
Wielkie brawa dla Homika za te modele!!
I proszę nie róbcie z nich problemów, bo nie są przeznaczone dla Was, jeżeli wymyślacie takie cuda! Kupcie se Hala albo jakiś GPM.
Ja myślę, ze może nawet osobiście we Wrocławiu na WAKu mi się uda kupić.
I nie będę na nic marudził bo to piękna idea!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-02-15 21:14  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przypominamy że Hesperus to też bardzo ładny model :D

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
24-02-15 21:22  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Greg77   

Hesperusa to chce mieć od Grześka z dedykacją i przeprosinami na brak Ise po 10 latach nalegania.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-02-15 21:31  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Najśmieszniejsze jest to, że tym co piszą o braku hakenkroitza i tak nie planuje go kupić, bo za prosty.
A tym co mają zamiar kupić jest bez znaczenia, czy model ma złamany krzyż, czy też nie.
I tak z drugiej strony co zmieni znak na stateczniku, skoro model jest prosty, a żeby wyglądał wyglądał poprawnie, to trzeba bardzo dużo pracy włożyć w model, a to mija się z celem przy tym modelu. Już lepiej kupić model w plastiku w 1:48 lub 1:32 i pomalować identycznie. Ewentualnie kupić jakiś wypasiony karton i pomalować.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024