FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-02-15 11:29  [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Ostatnio nic tylko bym kleił - naszło mnie strasznie :-) więc zaraz po "Wilczurze" skleiłem sobie w 3 wieczory kolejny model z serii: "Każdy modelarz musi skleić...." i pało na Wasiakolota z Małego Modelarza 8/86 czyli PZL P-11C.
Model klei się w zasadzie sam, zero błędów, docinań czy czegoś takiego. Nawet skrzydełka da się przykleić symetrycznie bez jakiś wielkich manewrów.
Model całkowicie standard - jedynie pomalowałem zewnętrzną część osłony silnika ponieważ jeden z pierścieni był za krótki o jakieś 11 mm.
Zdjęcia robione w domu przy takim sobie świetle, ale zrobię P11C i Spitfire'owi sesję na zewnątrz jak się trochę rozpogodzi, to uzupełnię galerię.
Polecam każdemu jako relaks i odskocznię od mega-hiper detalizowanych modeli :-)







--

Post zmieniony (19-02-15 11:38)

 
19-02-15 12:06  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
FloggerB   

Ludzie ......................... z tym relaksem i odskocznią......skoro tak was męczą te superwypasieńce to ich po prostu nie klejcie i nie kupujcie.
Takie testy jakby ktoś kogoś zmuszał kałachem prawdziwym do sklejania modeli Wiodącego Wydawnictwa !

 
19-02-15 12:13  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Nikogo nikt do niczego nie zmusza. Po prostu skleiłem model dla relaksu i z oszczędności czasu z Małego Modelarza i juz. Podzieliłem się fajnymi wrażeniami z bracią modelarzy - nic więcej. Nie szukaj drugiego dna bo go nie ma. Szkoda że tak odebrałeś mój wpis nie miałem niczego złego na myśli.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
19-02-15 12:22  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A u mnie leżą ze trzy segmenty sklejone onego.
I skleję sobię - a co !
I inne "11" mam w szufladzie czekające na swoją kolej.
Ot, tak - zwyczajnie. Dla relaksu i wspomnień czaru.

Fajny model. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
19-02-15 12:41  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,,mój też jeszce leży na półce,tempo bez ujmy dla jakości wyśmienite,życie jest jak spirala ,zaczynamy beztrosko na zewnętrznej,a im człek starszy tym ta szybkość do środka wzrasta,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-02-15 13:02  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tymi modelami klejonymi "dla relaksu" ,to różnie bywa... W moim przypadku relaks kończy się szybko, bo okazuje się , że są błędy projektowe, niektóre elementy są "podobne do niczego" i trzeba je robić od podstaw, że coś jest nie w tym miejscu itp...
Dlatego też rozumiem te gigantyczne działa w skrzydłach i podobną do połamanych sztachet z płotu płozę ogonową ; zrobienie ich tak jak trzeba zniszczyłoby cały relaks i beztroskę klejenia... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-02-15 13:08  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Mariusz masz racje nie przerabiałem nic takze samolot wygląda jakby miał armaty w skrzydłach 😃

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
19-02-15 13:40  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Bardzo podoba mi się ten samolot a w zasadzie dla mnie samolocik to konkretne wykonanie także przypadło mi do gustu i spowodowało relaks i powrót wspomnień.

Mam OLBRZYMI sentyment do tego modelu ponieważ był to rok 83' gdy na zajęciach ZPT nie jestem pewny czy tak się zwały, pojawił się u nas Pan z kółka modelarskiego z klubu Iskra.
I po wcześniejszych zabawach z szydełkiem, lepieniem plasteliny czy modeliny w końcu zdarzyło się coś ciekawego. Zebrano nas w grupy po cztery osoby wręczono nam MM z roku jak pamiętam 1980 z modelem P.11c do tego nożyczki i kolejne chyba dwie lekcje odbywało się sklejanie tego modelu samolotu w 1/4 jest to mój pierwszy sklejony w życiu model.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
19-02-15 13:57  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
kari   

Adam Cook - bomb,
1. gratuluję modelu, który każdy skleić musi';

2. proponuję zmienić w tytule; dajmy na to: na Adamolot (wszak Ty go wykonałeś);

3. sądzę, że mimo wszystko Pan Bohdan Wasiak nie zasłużył sobie na TAKIE traktowanie.

Zostawić czy usunąć ten post? ... decyzję pozostawiam "wszechmocnym ;-)"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
19-02-15 19:09  Odp: [G] Wasiakolot P11C MM 8/86 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oj boże , że armata , i co z tego. Choćbym miał przysięgać pod lufą pistoletu nie wyparłbym się że to P11 to widać , słychać i czuć. A że w 3 wieczory udało się ją ulepić, to super. Pozdrawiam dinizaury :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024