FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-02-15 23:42  [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Oto mała galeria wagonu towarowego o ładowności 15t w skali 1:25.
Przy projektowaniu korzystałem ze zdjęć w sieci i z instrukcji od modelu plastikowego wagonu typu Linz.
Wagon w założeniu ma być w miarę łatwy, ale tez oddający wiele szczegółów konstrukcyjnych jak rama, zawieszenie, łożyskowanie czy sprzęgi.
Model jest do wykonania w 2 wersjach: pokazanej na zdjęciach z kłonicami lub jako węglarka z niskimi burtami.
Na modelu nie ma żadnych oznaczeń (będą do pobrania ze strony wydawnictwa lub dodam 2-3 rodzaje do modelu) ponieważ ma stanowić uzupełnienie taboru już wydanego (jak ASF czy AEG).
Jak wyszło - oceńcie sami.











Na koniec podziękowanie dla mojego Kolegi Andreasa Berndta za sklejenie testowe modelu i cenne uwagi do projektu.


Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
18-02-15 07:30  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajny wagonik, prosta konstrukcja -coś dla mnie :)
Czy te wagony latały na pkp ?

Post zmieniony (18-02-15 07:32)

 
18-02-15 08:26  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Super. Bardzo fajna grafika. Kiedy i gdzie można liczyć na wydanie? Z żalem stwierdzam, że Twój dotychczasowy stały wydawca boryka się najwyraźniej z problemami natury osobistej...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
18-02-15 08:38  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Brawo brawo! Czy Ty masz czas z gumy?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-02-15 11:00  He told the Sky Bet Alliance
Fifacoinsshop   

Hasselbaink, who concluded his arena career at Cardiff in 2008, has advanced formed with the apprenticeship agents at Nottingham Forest and spent a year managing Royal Antwerp in the Belgian added division Buy FIFA 15 Coins.He told the Sky Bet Alliance 2 club's official website "I’m actual aflame to accompany Burton Albion and chase in the footsteps of Gary Rowett and Nigel Clough. I can’t delay to get started and I’m captivated to be accustomed the opportunity.“I’m analytic advanced to alive with the players. Until now they accept done absolutely able-bodied and I’m analytic to yield them a footfall further.

I accept apparent actually a bit of them and I’m aflame to be alive with a accomplished group Fifa 15 Coins.”The new administrator will be assisted at the Pirelli Stadium by David Oldfield, who has larboard his role as Arch of Academy Apprenticeship at Milton Keynes Dons.Hasselbaink will yield over training from today and his aboriginal bold in the Brewers' dugout will be on Monday night, if they face Wycombe Wanderers reside on Sky Sports.Burton were larboard analytic for a new administrator afterwards Gary Rowett ancient to yield the reins at disturbing Sky Bet Championship ancillary Birmingham City on 27th October.

--
Buy Cheap Fifa 15 Coins / Fifa 14 Coins,Fut 15 Coins,Fifa 15 Ultimate Team Coins On www.myfifashop.com,We are the Top-rated sellers for cheap Fut coins! Enjoy First-Class 24 / 7 Online Service!

 
18-02-15 17:17  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Fajny projekt, i fajnie sklejony, gratulacje :)
a jak tam Neptun ?;)

 
18-02-15 17:23  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nawet mnie się podoba :) No i WŁAŚCIWA skala :)

 
18-02-15 17:33  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Dziękuję za miłe słowa.
Co do grafiki i malowania - to ukłony z mojej strony dla Pana Chopina za podpowiedź jak się bawić kolorami w Corelu - nie wykorzystałem tutaj żadnej bitmapy ani nic takiego, po prostu cieniowanie elementów i "uplastycznianie" kolorem.
Model będzie dostępny, nie wiem jeszcze w jakiej formie, ale na 100% będzie informacja.
Tak uzupełniając to pierwszy z serii tego typu jeździdełek.

JKorjat Neptun gotowy, ale nie mam weny go skleić :-(

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
18-02-15 20:50  Odp: [G] Wagon twarowy ładowność 15t 1:25 projekt własny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam Cook - bomb i o to chodzi, o to chodzi ;-) Ja bym tylko dodał jeszcze szczęki hamulcowe, bo to bardzo charakterystyczny element w wózkach. Mogą być nawet bardzo proste, sylwetkowe. Podoba mi się, że przestałeś się "bać" Corela i eksperymentujesz. To najlepsza i najprostsza droga do sukcesu. Jaj jak siadam do politury czy face liftingu, nigdy nie zastanawiam się jak coś zrobię, tylko skupiam się na efekcie jaki chce uzyskać. Rozwiązania same przychodzą. Jak coś nie wychodzi za pierwszym razem, to próbuję po raz 10-ty ;-) Bitmap też się nie bój. Mi zdarza się je wykorzystywać w oczywistych elementach (poco wywarzać otwarte drzwi i robić teksturę parcianych pasów od podstaw w 1:33, gdy można wykorzystać gotową bitmapę. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba z umiarem i w wyważonych proporcjach).

Co do wagonu: to chodziła mi lora po głowie od dłuższego czasu ;-) I jak zwykle ktoś mnie uprzedził :-D Ehhhh... kolejarze. Wy to macie farta do fajnych projektów i projektantów :-)

PS: Adam w wolnej chwili będę Cię łapał na GG

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024