FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-02-15 20:54  [Technika] Czym zrobić dziurki ?
kamilch   

Witam , mam dylem zaczełem sklejanie modelu i napotkałem problem otóż w podwoziu tego modelu w ośce musze zrobić dziurki o średnicy 2,0 mm i czym ja moge te dziurki zrobić bo z tego co wiem to chyba nie igieł o średnicy 2,0 mm , możecie mi doradzić czym bym mógł to zrobić ? Z góry dziękuje z odpowiedź.

Pozdrawiam

 
02-02-15 20:56  Odp: [Pytanie] Czym zrobić dziurki ?
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Już było:
http://zakupy-budowa.tuznajdziesz.pl/otwornice-i-koronki-zestawy/dziurkacz-do-paskow-skory-2-5-mm,4505625,4621/

 
02-02-15 21:00  Odp: [Pytanie] Czym zrobić dziurki ?
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Są igły o śr. 2 mm, są to igły weterynaryjne.

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
02-02-15 21:09  Odp: [Pytanie] Czym zrobić dziurki ?
kamilch   

Propeler >> Tylko gdzie takie igły moge kupić ?

 
02-02-15 21:29  Odp: [Pytanie] Czym zrobić dziurki ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Są nawet 2,2 i 2,4 - w sklepach z wyposażeniem/sprzętem weterynaryjnym i via oferty w internecie.

 
02-02-15 21:48  Odp: [Pytanie] Czym zrobić dziurki ?
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Inny sposób. Idź do pierwszego lepszego sklepu, gdzie można kupić zwykłe gwoździe i kup kilka zwykłych gwoździ o średnicy 2mm. Spiłuj ostrze na płasko. I na początek to tyle. Ale lepiej jest wywiercić jeszcze małe wgłębienie na płaskiej powierzchni wiertłem o średnicy np. 3.2-4mm. Powstaje wtedy wycinak, którym spokojnie można wycinać otwory nawet w 2mm tekturze. Coś takiego:


Teraz młoteczek za 5.99pln, jakaś plastikowa twardsza podkładka np. z linoleum lub coś podobnego i wycinasz otwory i szybko i dokładnie.

A w ten sposób możesz sobie porobić wycinaki o różnych średnicach w zależności jakie gwoździe znajdziesz.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
02-02-15 22:27  Odp: [Pytanie] Czym zrobić dziurki ?
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wkład od długopisu np Parkera albo antena teleskopowa ze starego radia.

 
03-02-15 08:02  Odp: [Technika] Czym zrobić dziurki ?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Wkład od długopisu typu zenith. Kiedyś robiono je z metalowych rurek, potem też z plastiku, więc trzeba się rozglądnąć. W ten sposób masz wybijak o średnicy ok 2,5 mm a po drugiej stronie szerszy.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-02-15 12:20  Odp: [Technika] Czym zrobić dziurki ?
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja kupilem na allegro igly do pircingu 1,8 i 2,1mm

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
03-02-15 13:01  Odp: [Technika] Czym zrobić dziurki ?
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja igły 2 mm kupiłem w aptece. Ale pani z apteki trochę dziwnie na mnie patrzyła , a potem spytała do czego mi takie grube igły? No to odpowiedziałem , że do wycinania dziurek w kartonie , ale coś nie bardzo uwierzyła :-)

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024