FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-02-15 09:22  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Gdzie jest uwaga krytyczna -potępienie - przecież napisane stoi jak byk ,że robi to bardzo ładnie .
Są i też okrutni partacze piankowo -szpachlowi ,ze aż szkoda 2 słowa prawdy napisać ,żeby nie urazić - ale nie tędy droga.
A tu mamy przykład starannej pracy . i chwała za to .
zresztą w opisie jest 2-3 lata modelarskiej roboty - istny heroizm czynów- "bendem" dopingował

Post zmieniony (12-02-15 09:24)

 
12-02-15 17:39  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zbigu- poprawiam się, każdy modelarz okrętowy....

Za takiego się uważam i nie mam w najodleglejszych planach zamiaru budować Bismarcka więc chyba będziesz musiał jeszcze raz poprawić. No chyba że dla mnie jednego wyrodka nie warto ;-)
A relację oczywiście będę odwiedzał bo interesuje mnie tylko dobra robota którą mam nadzieję tu zobaczyć.
Powodzenia w budowie.

--

Post zmieniony (12-02-15 17:54)

 
12-02-15 18:02  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego odzewu:)

Stary- specjalnie dla Ciebie... "każdy modelarz okrętowy, wielbiciel Kriegsmarine musi skleić Bismarcka"
Mam nadzieję, że poczujesz się usatysfakcjonowany:)

A tak dla ostudzenia atmosfery:
zdjęcie porównawcze AKAGI/Bismarck


Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
12-02-15 20:43  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A to sobie napiszę.
Nie ukrywam, że to ja sobie kilka latek temu zacytowałem ową wymyśloną sentencję, że "KAŻDY POWINIEN MIEĆ SWOJEGO BISMARCKA"
Cóż miałem na myśli?

Chodziło mi o pewną przenośnię, metaforę. BIS to swego rodzaju kanon i legenda i w tym znaczeniu każdy z nas nosi gdzieś w sobie taką legendę, którą chciałby „odtworzyć”.
Nie chodzi tu oczywiście o tenże okręt, ale coś, o czym się marzy, do czego się dąży. Każdy z nas tutaj obecnych zarażony jest pasją i chwała nam za to.

Jeden chciałby mieć np. komplet latałek z bitwy o Anglię, inny najsłynniejsze pancerniki, kolejny - żaglowce, czy wozy bojowe. I to są nasze „przenośne” BISMARCKI.
Czy ów okręt na ten „symbol metafory” zasługuje, jest kwestą dyskusji, cóż, padło na niego ;)


W kwestii zasadniczej. Wolałbym oczywiście standard niemalowany, ale my tutaj prezentujemy fajne efekty naszej pracy i jeżeli takie będziemy oglądać – a na to się zanosi - to niech będzie i malowane, jak np. u STAREGO.

Pytanko merytoryczne do SOWY, czy będziesz starał się wykorzystywać dostępne materiały o okręcie, aby go nieco wzbogacić o wyposażenie nieco ubogie w wycinance? Na jaki czasookres budujesz model?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-02-15 00:30  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Art- coś mi tak właśnie switalo po głowie, że to Twoja myśl, ale wolałbym aby autor tej myśli zabrał głos. Dzięki. Poniekąd zrobiłem to celowo, ponieważ chciałem wywołać Cię do tablicy...
Twoja relacja zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i pomyślałem, że mógłbys czasem coś podpowiedzieć.
Co do meritum sprawy, to na chwilę obecną nie dysponuje dodatkowymi materiałami i jeszcze nie zastanawiałem się nad czasookretem modelu.
Mogę powiedzieć, że na pewno będę korzystał z Twojej relacji Bismarcka i innych forumowiczów.

Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
21-02-15 09:29  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
Tyr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
A mogę wiedzieć w jakim celu zamontowany jest teraz pokład skserowany?

 
25-02-15 22:31  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tyr- cały kadłub będzie jeszcze szpachlowany i malowany, zapewny oryginał z wycinanki zniszczył by się totalnie przy tych zabiegach i nie mógłbym na jego podstawie wykonać docelowego. Dlatego właśnie teraz jest ksero.

Pzdr.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
12-03-15 22:12  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Hali?ski/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ma?a aktualizacja:

Co prawda mia?em wstawi? kolejne zdj?cia po sko?czeniu kad?uba, ale..




Jednak wykorzysta?em troch? kartonu...

Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
12-03-15 23:33  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Hali?ski/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Skoro malujesz kad?ub, postaraj si? wykona? charakterystyczne "zgrubienia" pod pó?kluzami kotwicznymi na dziobie.
Ja poradzi?em sobie w standardzie wyt?aczaj?c karton w tym miejscu z u?yciem BCG:




Si?gnij te? do ?róde? i przeanalizuj uk?ad i ilo?? okien w burtach w stosunku do tego co proponuje wycinanka.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-03-15 00:12  Odp: [R] BISMARCK 1:200 Haliński/ dwa-trzy latka tekturowej roboty
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Art.- widzę, że raczej lekko nie będzie :)
Dzięki za podpowiedzi.
Z tymi zgrubieniami postaram się oczywiście coś wymyślić.
Natomiast okna w burtach to na pewno zostaną tak, jak w wycinance. (przykleiłem już poszycia z oknami i wolałbym nie cofać się w budowie)

Pozdrawiam
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024