FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
11-02-15 12:58  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
mariusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam :)
A więc :
Jordan - maluję model ponieważ przeglądając relacje i galerie podobają m się bardziej modele w całości malowane. Z wypowiedzi widać, że masz spore doświadczenie - faktycznie biały jest Humbrol Mat34
ZbiG - zgadzam się malowanie pozostawia do życzenia no ale jest to mój 3 model z czego 2 który maluję. Myślę, że tylko próbując i tworząc kolejne modele będę mógł dojść do perfekcji jaką mają koledzy z forum. Pracując nad pokładem nawigacujnym zrezygnowałem z malowania czerwonego paska na rzecz naklejenia go, no ifaktycznie wygląda o wiele lepiej. Na szczęście oglądając model gołym okiem nie widać tak bardzo tych nieudacznośći :)
Koralik - faktycznie na przyszłość muszę kupić dobrą taśmę
Marek1 - wszystkie arkusze były zaimpregrnowane kaponem

No i zdjęcia z tego co udało mi się dokanać:


--

 
11-02-15 17:58  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zbig - jak wcześniej wspomniałem jest to prawdopodobnie wina białej farby Humbrola, co ja się nawalczyłem z tą farbą jak malowałem pędzlem kartonowy model. Rozcieńczałem , szlifowałem i nic - porażka.

Mariusz - nie każde malowanie poprawie wygląd modelu a zwłaszcza pędzlem - co innego aero lub spray. Zrobisz jak uważasz, grunt że masz z tego radochę.

Post zmieniony (11-02-15 18:00)

 
11-02-15 21:05  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wystarczy biała akrylowa za 6,-PLN i po kłopocie - papier zakaponowany a i druty (np. relingi) dobrze kryje po dwóch malowaniach i nie widać jej warstw ("grubości").

 
11-02-15 23:31  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A może wypróbować akryle Renesansu czy Van Gogha? Moim zdaniem bardzo dobrze spisują się w modelach kartonowych. Co do akryli za 6 zł - kupiłem niegdyś takie. Nie polecam... No ale może umoczyłem i faktycznie były to słabe farby. Ale z drugiej strony tubka Renesansu ile stoi? Jakoś też do dyszki, a wydajna i na pewno sprawdzona i dobra. Tyle że mniejsza znacznie od wspomnianych chwilę wcześniej.

 
12-02-15 08:44  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Napisałem tak "z rozpędu" tą cenę 6 PLN. Miałem na myśli pojedynczą tubkę (nie z kompletu chińskiego b. taniego) . Używam i polecam Chromacryl (USA) 75 ml ok. 10,-PLN ze sklepu dla artystów plastyków.

 
12-02-15 10:38  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Panie Ryszardzie, nic personalnie!!! :) Bo pojedyncze tubki za ok 6 zł też można kupić. Niby nie chińczyki, a jednak słabe... Niemniej - do modeli kartonowych akryle "artystyczne" sprawdzają się jak widać niekiedy lepiej niż farbki typowo modelarskie.

 
25-02-15 19:32  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
mariusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Powoli zacząłem wyposażać pokład. Na razie idzie to dość wolno bo i czasu trochę się mniej zrobiło. No i dodatkowo jakość i ilość opisu w wycinance jest tragicznie mała :( zamieszczone są tylko 4 rysunki na których za wiele nie widać. Trochę mnie to momentami zniechęca. W większości opieram się na zdjęciach znalezionych w internecie.
Ale dość narzekania oto co udało mi się zrobić:


--

 
25-02-15 20:12  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nooo, już myślałem że naszymi wywodami zniechęciliśmy Cię do modelu, ale chwała że się nie poddajesz.
Tak trzymaj i rób swoje.
Jeżeli zdjęcia Ci pomagają to bardzo dobrze, nie znam wycinanki a w przypadku żaglowców zbyt mała ilość rysunków potrafi utrudnić życie, ale dasz sobie radę.

 
25-02-15 20:50  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Byś może tylko pod światło widać ślady pędzla, ale jeśli chodzi o duże płaskie elementy jak tu np pokład, w przypadku braku aerografu (a co za tym idzie odpowiednich farb i całego bałaganu związanego z psikaczem podczas pracy), polecam takowe powierzchnie "malować" gąbką. Śladów pędzla brak całkowicie, a powierzchnia fajna, równa.

 
25-02-15 22:32  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zbig, pamiętam jak ten model wszedł na rynek i zadziwiło mnie że został projektowany w taki sposób że poszycie dna nie zatrzymuje się na linii wodnej tylko idzie dalej jako całość poszycia od dna do burty. Prawdopodobnie ten sposób zaprojektowania poszycia burt jest powodem nierównej zrębnicy - oczywiście można to skorygować na tym etapie i być może Mariusz tego dokona.

Post zmieniony (25-02-15 22:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024