FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
15-02-15 21:01  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Jeżeli wycinanka będzie w ciekawym kamo, to z dwóch modeli jakie się mają pojawić na rynku,wybieram ten pierwszy.

--
PABLOS

 
16-02-15 10:18  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

A ja wybiorę ten, który będzie miał sklejoną poprawnie surówkę.
A że wiadomo jak jest z Answerem w kwestii surówek...

 
16-02-15 12:37  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Pomimo że Answer raczej nie ma w zwyczaju przedstawiać surówek,to nie mogę narzekać na sklejalność modeli z tego wydawnictwa.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
16-02-15 22:21  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
AWOT   

Pablos, a sklejałeś Ił-2 ? ;-)

--

AWOT

 
17-02-15 02:26  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Przyznam że z Answera skleiłem raptem dwa modele :-)

--
PABLOS

 
17-02-15 09:44  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
FloggerB   

Dla mnie niezrozumiałe jest pisanie, że modele z jakiegoś Wydawnictwa są sklejalne bądź nie - o sklejalności decyduje autor opracowania a czasem sklejający ;)

Jeśli to jest na przykład autor A, to czy wyda to Wiodące Wydawnictwo czy Debiutujące wydawnictwo z krzaków - będzie tak samo sklejalne !

 
17-02-15 16:45  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
karlos   

Prawda FloggerB jestem dokładnie tego samego zdania ;-)

 
17-02-15 19:21  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
Princess Celestia   

Widzę że wreszcie coś ciekawego. Swoją drogą przydało by się też najbardziej znane malowanie indyjskie z paszczęką jako taka alternatywa moim zdaniem przyjemna. Swoją drogą nie sądziłem że na tym forum są też gramatyczni naziole.

 
18-02-15 12:43  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Flogger, oczywiście masz rację. Sklejalność nie jest zależna od wydawnictwa tylko od projektanta. I ja nie piszę że Answerowe modele są niesklejalne, tylko że Answer nie raczy nas żadnymi informacjami o swoich modelach. Żadnego info jaki format, jaki druk, ile stron. O stopniu trudności dowiesz się tylko z okładek ModelArtu czy Modeli Kartonowego Fana, z MPM już nie bardzo. O zdjęciach przykładowych arkuszy czy o zdjęciach surówki można jedynie pomarzyć. A te akurat niosą wiele istotnych informacji, mianowicie: jaka jest szata graficzna, faktyczny stopień zdetalizowania (ilość tych malutkich części). Sama surówka jest potwierdzeniem, że projektant zweryfikował swoją pracę, naniósł ewentualne poprawki i oddając projekt jest w 100% fair wobec kupujących.

Kiedyś na rynku królował MM i było wiadomo że trzeba skoczyć do kiosku - czyli jedynego dystrybutora. Brało się to w ciemno. Nikt nie przeglądał arkuszy. Dziś wydawnictw jest wiele, a miejsc, gdzie produkt można pomacać przed kupnem, wyjątkowo mało. Wydaje mi się, że głównym medium sprzedaży staje się internet. A skoro tak to chyba powinno zależeć szanownym wydawnictwom, by jak najlepiej zareklamować swój produkt. Ja nie wiem..., czy rzeczywiście napisanie, że wycinanka ma 6 arkuszy a4 z częściami, 30 rysunków montażowych, instrukcję, rys historyczny, druk offset/kreda i klepnięcie 2 zdjęć z arkuszami i 3 z surówką (tudzież podanie linka do galerii na forum gdzie jest prezentowana) to jest taki wysiłek? To kosztuje jakoś dużo?
Oczywiście dużo informacji można znaleźć na forach: a to ktoś już nabył i wrzucił fotki arkuszy, a to kiedyś wydawca poprosił o sklejanie testowe i jest relacja. Tylko jeśli nie śledzisz takich wątków, lub na nie nigdy nie trafiłeś, to nie wiesz nic. Może to taka taktyka wydawcy. Im mniej wiesz o produkcie, im bardziej owiany tajemnicą tym bardziej chcesz go mieć :]

Już miałem dodać że opisywane przeze mnie zjawisko jest bolączką większości wydawnictw, i Answer nie jest tu jakimś przodownikiem, ale pierwej przejrzałem pobieżnie jak prezentowane są modele w sklepach internetowych co większych wydawnictw i niestety już nie mogę dodać tego komentarza.

Nie chcę też Answeru jakoś oczerniać. Jeśli czytający tak odbierają moją wypowiedź to zaznaczam, że nie o to mi chodziło. Po prostu uważam, że forum jest miejscem, gdzie klienci tych wydawnictw mogą swymi komentarzami, wywierać jakiś wpływ na producentów, których produkty w końcu kupują.

 
18-02-15 12:52  Odp: [R] Su-7 Projekt wlasny
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Mialem taki pomysl z powierzchniami sterowymi:

Na pierwszym i drugim zdjeciu -lotka z na pol zaokraglonym przodem i lacznikiem.





1mm tektura, pol- zaokraglona z przodu, wklelona do wewnatrz



1mm tektura na przyklejona na lacznik, zewnatrz.



Lotki wklejone.



Skrzydlo skonczone. Skrzydlo i lotka- dobrze dopasowane, na tym samym poziomie, nie zwichrowane.



Podobnie z pionowym statecznikiem.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024