FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-02-15 12:14  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Literatura Borowiaka?

Nie rozumiem Twojego wpisu odnośnie konstytucji RP. Odbiegasz od tematu.

edit: Dziekuję za obrazek modellot, przekonałeś mnie że nie masz pojęcia o czym piszemy.

--

Post zmieniony (04-02-15 12:18)

 
04-02-15 12:20  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /m/2015/02/04/P040215_12.17_01.jpg

<>

<>

<>

Post zmieniony (04-02-15 12:33)

 
04-02-15 12:34  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to mamy problem bo ja obstaję przy mojej literaturze

MSiO Nr Spec. 2/2014


Zważywszy na to co napisałeś, że zajmowałeś się kiedyś tym tematem, może zobacz co się od tamtej pory zmieniło.

pozdrawiam

--

Post zmieniony (04-02-15 12:35)

 
04-02-15 12:40  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Znam ten numer ale ja mam jeszcze żródeł kilkanaście czyli więcej niż 2-3 niezależne zródła .

a tamto to była aluzja do rozporządzenia Świrskiego- mógł sobie pisać co chciał

Dlatego obstaje przy swoim , jeszczę muszę odnależć wspomnienia członków załogi - S-1 nieoficjalnie- zaznaczam nieoficjalnie - nazywali między sobą "Chart" - to czytałem i pamiętam jak dzisiaj , tylko muszę przewalić cała literaturę .

Budowę 2 ścigaczy rozpoczęto w na początku 1939 r.w stoczni S.Withe w Cowes. Miały być ukończone do wiosny 1940. Zresztą pierwszy z nich został przęjety przez PMW w Anglii. Latem 1940r. uzgodniono, że PMW przejmie jeden z zamówionych ścigaczy, a w zamian za drugi otrzyma dwa mniejsze z tym, że dwa ścigacze przejdą na własność PMW, trzeci zostanie wydzierżawiony. 28 czerwca 1940r. ścigacz Nr II został przekazany PMW i otrzymał nazwę S 2. Jeden ścigacz ok. 800.000 zl.
Dodatkowo w lipcu 1939 proponowano zakupic w anglii 2 dodatkowe scigacze z FOM. Poza tym czesc datkow z FONu i FOMu przeznaczono by w przyszlosci na male okrety ( tralowce, scigacze, itp ). Ścigaczy miano zbudować z tych skladek wg różnych propozycji od 18 do 23 szt. ( każdy okręg wojewódzki mial zebrać tyle by wystarczylo na 1 scigacz ). Te skadkowe okręty mialy miec nazwy: Orlicz-Dreszer", "Wójt Polski", "Rzemieślnik", "Akademik" co też sugerowalo grupy spoleczne zaangażowane w zbiórkę. Pierwsze ścigacze mialy być oddane już w 1940 r.

Na "S1" dokonano istotnej zmiany - zdemontowano wyrzutnie torpedowe, przez co okręt z kutra torpedowego stał się jednostką artyleryjską i...pierwszym pechowcem nowej flotylli. W dzień po podniesieniu bandery na okręcie doszło do tragicznego wypadku - wybuchł pożar, podczas tłumienia którego zginął dowódca por. mar. Janusz Sokołowski. Powstałe uszkodzenia wyeliminowały okręt na trzy miesiące z działań wojennych.

<>

<>

Post zmieniony (04-02-15 13:06)

 
04-02-15 14:13  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
kari   

Zamiast upajać się wykonanym przez Adam Cook - bomb modelem Wilczura, Charta, Ogara czy innego Wyżła wydanego jeszcze w "peerelu" to ... ściągacie skórkę z przysłowiowego g----a ;-)
W "ememie" stoi, że jest to ORP Wilczur więc wszelkie uwagi do autora opracowania.

,,, a tak nawiasem ... dobrze, że nie liczy nitów, bulajów nie czepia się szarości burt, brązu pokładu czy czerwieni podwodzia ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-02-15 14:36  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

kari - model mi się podoba sam 2 zrobiłem - ale jako ciekawostkę historyczną to mogłem napisać co nie co o tej jednostce ? Czy nie?
czepiam się gradacji , kolorów , nitów , szabli , składu mieszanki do motoru , długości rury wydechowej i hałasu z motoru?
nic z tych rzeczy .

 
04-02-15 15:58  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

I bardzo dobrze - takie dyskusje powinny mieć miejsce. Jak już buduje się jakiś model to prócz zgodności z oryginałem wszystko inne (nazwa, dane techn. itd) też musi być prawidłowe !

 
04-02-15 16:08  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Też go kleiłem. Piękne zdjęcia - iście w moim stylu ;-) Jak widzę takie galerie to mam ochotę przewalić raz jeszcze przez matę wszystkie zrobione kiedyś przez siebie modele. Tylko ten czas ograniczony...

Twój model wywołał u mnie miłe wspomnienia.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-02-15 16:25  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wykonałem oba ,Twoje wykonanie bardzo mi się podoba,,zdjęcie porównawcze wielkości obu jednostek,pozdrawiam Marek




--

Post zmieniony (04-02-15 16:31)

 
04-02-15 16:47  Odp: [G] ORP Wilczur MM 12/87 1:100
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

S-1 w skali 1:100 S-2 1:200 dla pewności dodam ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024