FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-02-15 10:15  [R] IJN KAGA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam.

Dawno nic nie pokazywałem, czas wiec zrealizować noworoczne postanowienie i rozpocząć relacje.

Tym razem padło na okręt który dażę sympatią od dziecka kiedy to pierwszy raz zobaczyłem sylwetkę tego lotniskowca. Wydawał mi się zawsze taki nieproporcjonany i brzydki czyli obiekt w sam raz na fajny model. Kiedy tylko Dom Bumagi zapowiedział wydanie tego modelu wiedziałem ,że kiedys muszę go popełnić.

Tak więc pora uzupełnić forumowe Kido Butai o jego największy i najbrzydszy element - IJN KAGA.

Jako że przy modelu spędzę ładny kawałek czasu, trzeba było się do niego solidnie przywiązać. Na początek poszedł więc łańcuch kotwiczny:



W porówaniu do łańcucha do niszczyciela zrobienie tego było znacznie łatwiejsze. Ze względu na rozmiar oczek trzeba jednak było zachować wiekszą dokładność. A że okręt to spory to trochę trzeba było się nadziubać aby zrobić kilkadziesiąt centymetrów:



Został mi jeszcze do zrobienia łańcuch na rufie, ale najpierw muszę ustalić jaki zastosować rozmiar oczek i jak on przebiegał na pokładzie, bo wycinanka niestety tego nie pokazuje.

Pozdrawiam Pirania

--

 
03-02-15 10:33  Odp: [R] IJN KAGA
pieczarek   

To ja sie wpycham na widownie i zaczynam kibicowac. Powodzenia!

--
pozdrawiam Kuba

 
03-02-15 11:00  Odp: [R] IJN KAGA
SAW 

 

Też popatrzę. Kagero wydało publikacje 3D na temat Kagi.
Pozdrawiam

 
03-02-15 11:22  Odp: [R] IJN KAGA
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aż dziw bierze od czego ludzie zaczynają budowę modelu! :D

Co do publikacji Kagero to byłbym z tym ostrożny. Po kupieniu Kongo 3D poszperałem w necie i na tematycznych forach internetowych znalazłem dyskusję na temat różncyh opracować Kagero. Nie pamiętam dokładnie ale chodziło chyba właśnie o Kongo. W opracowaniu znaleziono masę błędów merytorycznych o których autor jak się okazało wiedział. Całość skończyła się pomówieniami i wzajemnymi oskarżeniami. Opracowania są piękne i wydają się być rzeczowymi, jednak opakowanie czasem skutecznie ukrywa zawartość...

Tak czy siak zasiadam i obserwuję pilnie w oczekiwaniu na postępny.

Pirania, będzie go budował w standardzie, czy szpachla i farba?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-02-15 11:24  Odp: [R] IJN KAGA
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Łańcuch jak maszynowo wykonany. Podziwiam precyzję i oczywiście kibicuję w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-02-15 11:32  Odp: [R] IJN KAGA
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przesuńcie się bo nadchodzę z orzeszkami i browarkiem.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
03-02-15 14:50  Odp: [R] IJN KAGA
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Takie drobne pytania:
W jakiej skali jest ten model? Kto go wydał i kiedy? Dlaczego dopisałeś przed nazwą okrętu skrót "IJN" chociaż Japończycy go nie stosowali?*






*Chociażby z tego powodu, że pochodzi on od anglojęzycznej nazwy "Imperial Japanese Navy".

 
03-02-15 19:47  Odp: [R] IJN KAGA
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pirania , i Ty myślisz że wszyscy nabierzemy sie na to ,że tylko łańcuszki masz ?? Dajesz wszystko co masz ;):)

Jedrek

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
03-02-15 20:35  Odp: [R] IJN KAGA
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No to ja zadam nietypowe pytanie, skoro łańcuch robisz sam to dlaczego nie z kartonu ???

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-02-15 21:10  Odp: [R] IJN KAGA
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mam nadzieje że załapie się na miejsce w pierwszym rzędzie bo będzie na co popatrzeć. Pirania zawsze jak wstawia relacje to model ma w połowie zrobiony:-) Dawaj, dawaj te fotki przynajmniej będzie co oglądać.
Pirania, Andreas i przez wasze relacje modelarstwo na forum upada bo wstyd swoje wypociny tu pokazywać i dlatego Yamato jest robione po cichu:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024