FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
31-01-15 19:00  [R/G] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
W Koriejcu zostały już same drobiazgi, ale czasem nie ma się ochoty na dłubaninę więc zacząłem nowy projekt, gdzie przy najmniej na początku elementy są pokaźnych gabarytów. Model będzie malowany, postaram się też zrobić otwartą komorę silnika oraz zimmerit. Mam zamiar zastosować również żywiczne gąsienice a możliwe, że i koła ale to już kwestia budżetu gdyż nie jest to tani gadżet. Na razie wyciąłem szkielet i skleiłem wieżę





Post zmieniony (31-01-15 19:22)

Post zmieniony (29-06-17 01:36)

 
31-01-15 19:25  Odp: Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Hehe, właśnie to samo napisałem u Ciebie :)

Post zmieniony (31-01-15 19:26)

 
31-01-15 23:06  Odp: Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Demon dzięki za info. Znalazłem natomiast jedną galerię z ukończonego pojazdu i wygląda na to, że jakoś można z tego wybrnąć. Mam jeszcze pytanko czy znacie może jakiś model tygrysa z dobrze opracowanym silnikiem bo w przypadku tego Sturmtigera jest słabo?

Post zmieniony (31-01-15 23:17)

 
07-02-15 22:43  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Dzięki za podpowiedź w sprawie silnika. O dziwo wbrew temu co sądził Demon nadbudowa w miarę pasuje, jak i pozostałe elementy kadłuba. Dziwne odczucie wywołuje natomiast rozmiar kadłuba jeśli do tej pory kleiło się czołgi tylko w skali 1:35.



Post zmieniony (22-02-17 14:35)

 
08-02-15 21:00  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Demon masz rację, przecież wcześniej napisałeś, że jest za wąska tylko ja dobrze nie doczytałem. Zobaczę czy da się z tym coś zrobić, model będzie malowany więc powinno się dać po prostu szerzej wyciąć przednią i tylną oklejkę.

Post zmieniony (08-02-15 21:03)

 
23-02-15 21:50  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć
W celu poszerzenia wieży przykleiłem na jej dole pasek żądanej grubości a resztę uzupełniłem szpachlą.





Post zmieniony (22-02-17 14:35)

 
24-02-15 17:35  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Baszty?

 
25-02-15 16:26  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jeszcze z określeniem kasztel się gdzieś spotkałem w odniesieniu do tego pojazdu.

 
27-04-15 20:29  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Trochę czasu już minęło więc czas pokazać jakieś postępy. Budę okleiłem z uwzględnieniem miejsc na spawy oraz pociągnąłem dwoma warstwami caponu:





Z kołami to już była dłuższa historia. Samych śrub wyszło 768, jak dla mnie rekord a pozostały jeszcze pozostałe elementy pojazdu. Te wypukłe, okrągłe pierścienie raczej by mi nie wyszły z papieru więc odcisnąłem je w plastelinie za pomocą kółka z drutu miedzianego a następnie wypełniłem sylikonem. Jak na pierwszy taki eksperyment to jestem zadowolony aczkolwiek nie wszystkie wyszły idealnie:








dzięki za uwagę

Post zmieniony (22-02-17 14:40)

 
13-06-15 16:10  Odp: [R] Sturmtiger 1:25 SuperModel
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Długi dzień i pogoda za oknem nie sprzyjają pracom przy biurku ale coś tam się tworzy. Obecnie ukończyłem koła napędowe i napinające oraz zacząłem robić spawy.
tofiki jak na razie nie wystąpiły problemy poza wadami wynikającymi z ubogości opracowania ze względu na wiek opracowania.













Post zmieniony (22-02-17 14:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024