FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
19-02-15 09:14  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ech wy wy, dewianty;)

Po zdecydowanie za długiej kurtuazyjnej wizycie teściowej mogłem wrócić wczoraj do lepienia. Jak to to potrafi odebrać człowiekowi chęci do wszelkiej pracy...

Poniżej efekty z jednego wieczoru.
Pierwsze elementy podstawy wyrzutni. Wszystko pasuje wręcz wzorowo. Pomyśleć, że to opracowanie ma 40 lat przeszło.




Na razie jestem zadowolony nawet z retuszu, czegoś co jest moją słabą stroną.


Post zmieniony (19-02-15 09:17)

 
19-02-15 09:47  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak sobie podglądam po cichutku Twoje zmagania z tym tematem i szkoda tylko, że merytorycznie niewiele tu pasuje. Mniejsza jednak o to bo w całości i tak prezentuje się ten model świetnie a Twoje poprawki graficzne sprawiają, że będzie jeszcze ciekawszy dla oglądających.
Planujesz do niego jakąś dioramę? Bo jak byś chciał to poszukam w swoich zbiorach, gdzieś powinienem mieć regulaminowe wytyczne jak powinno być urządzone stanowisko bojowe .

Pozdr.

--
GG 6801515

 
19-02-15 09:53  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, diorama będzie. Materiałów na temat stanowiska startowego jest dużo na stronie na którą wcześniej się powoływałem, ale dziękuję za chęć pomocy.

Od początku diorama wydała mi się konieczna, bez ciekawej podstawki dookoła ten model dziwnie by się prezentował. Będzie trawka, będzie krzaczek, będą płyty itp.

 
24-02-15 11:52  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Po wizycie w warszawskim muzeum będę systematycznie wrzucał zdjęcia szczegółów wyrzutki. Przekonałem się przy okazji, że model jest mocno uproszczony jeśli chodzi o pewne szczegóły. Będę się zatem starał dorobić kilka istotnych elementów.


"Kurzą łapkę" mam już gotową.



Jak widać, coś można jeszcze podrzeźbić, jakieś śrubki, duperelki.

 
25-02-15 19:02  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Zazdroszczę Ci tych szczegółów, o które było nawet nie tyle trudno, co niemożliwe, by je uwzględnić w czasie, kiedy powstawał mój model. Ale już nie będę go poprawiał i wzbogacał, bo staruszek mógłby nie przetrwać tego liftingu :-)
A za internet, odkąd go mam, to płacę sumiennie i na czas :-)))

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
05-03-15 08:56  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Z kronikarskiego obowiązku:

Kolejne elementy wyrzutni, podstawa obrotowa, serce mechanizmów wyrzutni oraz rozprowadzacz strumienia spalin. Niezły kawał mela, to chyba jest solidny odlew żeliwny.


A wycinanka wygląda następująco:



Model w dalszym ciągu skleja się całkowicie bezproblemowo. Bardzo dobre opracowanie.

 
05-03-15 15:46  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model. Przy każdej aktualizacji przypomina mi się jak go sklejałem zaraz po ukazaniu się. Był to jeden z moich pierwszych modeli.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-03-15 08:32  Odp: [R]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M "Wołchow" - MM 9/74
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ciąg dalszy prac. Klocek za klockiem. Retusz w kilku miejscach do poprawki, szczególnie zacieki.





Do następnego razu. Czyli pewnie do galerii.

 
23-03-15 11:17  Odp: [R/G]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zapraszam do obejrzenia galerii, na pierwszą stronę

Mam nadzieję, że jest lepsza niż oryginał z MM.

Kleiło się bardzo przyjemnie. Stare opracowanie a jakie dobre. Oprócz małego zgrzytu przy skrzynkach wszystko szło po masełku. No i jak się ciekawie prezentuje. Mało jest modeli o takiej tematyce nietypowej. Model został "pomalowany" na koniec mieszaniną białego spirytusu i czarnej tempery i zabezpieczony matowym lakierem w szpraju.

Podstawkę do sesji zapożyczyłem od Typhoona. Rakieta będzie miała swoją dopiero na wiosnę.



Pozdrawiam :)

 
23-03-15 11:35  Odp: [R/G]Rakieta W-755 na wyrzutni SM-90 zestawu S-75M
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

witam
pieknie wykonales ten model !!!!.......wyciagnac taki efekt z tak starej wycinanki.......no,no !!! tylko pozazdroscic.Bardzo podobaja mi sie te zabrudzenia i to "miejsce "na ktorej stoi.Wielkie brawa i gratulacje .Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024