FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
25-01-15 17:34  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja modele traktuję jako fajne zabawki i bardziej gustuję w modelach typu MM i Modelik z normalną grafiką niż w takich z naciąganymi ponad przesadę śladami eksploatacji (powiem mają one uzasadnienie przy japońskich samolotach które rzeczywiście strasznie obłaziły z farby i wręcz wzorcowym przykładem udanej grafiki kartoniaka była legendarna Betty z GPM-u). Ale o ile zdecydowana większość modeli z Modelika jest normalnymi sklejalnymi kartoniakami to jednak bywają przypadki jak MAZ Scud które potrafią wyprowadzić modelarza kartonowego z równowagi. Tam się nie dało zrezygnować z może wiernie odwzorowanego podwozia ale wykoanie tego ruchomego plus nieco jednak przegięta detalizacja to już nie robi się przyzwoita zabawka ale normalny obłęd rozkładający dokumentnie produkcję modelarską. Taki poziom detalizacji jak przy Horchu , B4 , najzupełniej wystarcza do wykonania i tak miażdzącej zabawki.

 
25-01-15 17:37  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:) nie ma to jak odkopać temat po dwóch latach i nawoływać do wyluzowania. :D

Napisałeś, że od lat jesteś w modelikiem i z modelcardem i zawsze będziesz stawał w ich obronie, podobnie jak małego modelarza - nie jesteś zatem partnerem do dyskusji w tym temacie, ponieważ nie przyjmiesz żadnego kontrargumentu, a jedynie będziesz szedł w zaparte, że Twoje jest na wierzchu. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-01-15 19:02  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Mam go sklejonego z 1 wydania i jest piękny - jakieś 80 kilka cm rozpiętości - spasowany elegancko , sklejał się elegancko i BARDZO MI SIĘ NADAL PODOBA - A NA AUKCJACH I GIEŁDACH MODELARSKICH ZAWSZE SIE SPRZEDAJE I TO NAJLEPIEJ ŚWIADCZY O TYM MODELU - JEST NADAL POSZUKIWANY ,
A ,że niezbyt często jest na wystawach to efekt dużych rozmiarów modelu - i trudno to wozić

Ja nie mogę się doczekać Dorniera Vala i dorniera Do 24
by żyło się lepiej- wszystkim

Modelik -włączamy niskie ceny

tak samo czepiają się Halifaxa z Fleytucha - a to jest klasyk - ładnie sklejony i tak będzie się nawet obecnie podobał - i to bardzo .

 
25-01-15 20:48  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

modellot1 - masz cholerną rację , pytam się panów projektantów , kiedy zaczną myśleć o modelarzach a nie o swoich zyskach ???
Wszak jedno z drugim można połączyć , trzeba tylko ruszyć głową a nie myszką od komputera .
Znowu DO-18 tylko inna szata graficzna , czy Luftwaffe miało tylko tę łódz latającą ???
Trochę wyobrazni , w ten sposób życia Wam , nam , zabraknie by mieć pełną kolekcję samolotów. Nikt ich po prostu nie wydaje . Tyle wydawnictw , a tylko kolejne Spitfire , Me - 109 . Dlatego mam w nosie nowe modele , szkoda mi kasy na banalne tematy .
To tylko moje zdanie , niech tak pozostanie . Ale napisać musiałem widząc taki bałagan .

 
25-01-15 22:21  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Do Raziel

Odkopałem ten temat , ponieważ właśnie ten mnie interesuje . od tego jest forum oraz opcja szukaj :)
Druga prawa : Nie znamy się więc nie zakładaj proszę z góry co lubię a czego nie . lubię wiele wydawnictw , skupiłem się jednak na dwóch wymienionych w poście , bo te przypadły mi do gustu . Napisałem o tym na zupełnym luzie , ot tak ! by zagaić rozmowę :)
A temat , jak widać po pojawiających się postach jest jak najbardziej aktualny .
Na koniec dodam tylko tyle że bardzo was (wyjadaczy) szanuję . to co robicie zakrawa niekiedy na cud . wstyd pokazywać woje wypociny .
W każdym razie wyczułem w Twoim poście wrogość i drwinę . mam nadzieję że się mylę .

pozdrawiam

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
25-01-15 23:15  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ani wrogości, ani drwiny. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
26-01-15 09:37  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 




Bardzo ładny model do uzupełnienia kolekcji - polecam

 
26-01-15 10:09  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Bardzo ładne i rzeczowe podumowanie dyskusji :-)
Pzdr

 
26-01-15 11:19  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładny model

Post zmieniony (26-01-15 12:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024