FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-01-15 18:53  [Technika] Obróbka drutów.
MRP Seweryn   

Witam, chciałbym się zapytać jak przykleić drut miedziany do mojego papierowego modelu, oraz jak i czym go pomalować żeby wyglądał jak metal, a nie był czerwony. Z góry dziękuję za wszystkie pomysły.

 
25-01-15 19:16  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Przyklejasz na klej typu CA ( Kropelka, Super Glue czy inny podobny) a malujesz normalnie farbą modelarską olejną lub akrylową.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
27-01-15 13:58  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
FloggerB   

Czy ktoś stosuje lutowanie drutów ?
Przyznam, ze poległem ;(

 
27-01-15 14:24  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dlaczego poległeś? Ja w Yamato polutowałem reling + maszt i dało radę. Mowa o miedzi oczywizda.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
27-01-15 14:32  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Też poległem bo jak w jednym miejscu lutowałem to w drugim mi się cyna roztapiała i wszystko szlag trafiał.

 
27-01-15 14:58  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No trzeba trochę potrenować. Przy skomplikowanych masztach np. często trzeba zalutować wszystkie miejsca styku bezwzględnie na każdym składowym elemencie i przykładając jeden do drugiego przygrzewać "pulsacyjnie" aż do przyłapania. Zawsze przygrzewam element dolutowywany do reszty konstrukcji, nigdy odwrotnie. Pozwala to uniknąć odlutowywania się wcześniej montowanych elementów. Podstawa to umiejętne grzanie, oblutowanie punktów styku i odpowiednie używanie kalafonii. Co do ostatniego to nabieramy na grot trochę cyny, czekamy aż się trochę ostudzi i dotykamy kalafonii. Jeśli czuć ją przypaloną to znaczy, że już nie działa tak jak powinna, zapach jest dość charakterystyczny. Musi być nabrana w zasadzie ciepłym a nie gorącym grotem. To w sumie cała tajemnica. Dobrze mieć lutownicę na grot z drutu, gdyż można go wykonywać z odpowiedniej dla nas średnicy, który im cieńszy tym będzie bardziej precyzyjny. Ale tu przyda sięlutownica z regulowaną temperaturą grotu.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
27-01-15 16:53  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja tez lutuje. Trzeba z drutu miedzianego nawojowego zdjac ta oslonke. Pedzelkiem oczyszczam gotowanym kwasem solnym miejsce lutowania, grot i cyna sama sie rozplywa po drucikach:) kalafonia nie daje takich efektow jak kwas

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
27-01-15 16:55  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się. Kwas robi dobrą robotę ale nie każdy ma możliwość.

--

Post zmieniony (27-01-15 17:14)

 
27-01-15 17:49  Odp: [Technika] Obróbka drutów.
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Ja lutuję tylko maszty - resztę kleję klejem cyjanoakrylowym. Przy czym lutowania się dopiero uczę i więcej przy tym co robię przeklinania niż lutowania ;)
Kwas solny ja zastępuję płynem lutowniczym (do kupienia w castoramie czy praktikerze).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024