FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-15 13:55  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładny Powolniak wychodzi ;)

 
26-02-15 21:09  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Nadbudówka dziobowa powstała. Po drodze miałem ponad tygodniową przerwę - byłem przeziębiony i nie miałem humoru na klejenie. Miałem nadzieję, że wyrobię się z Onslowem na Olsztyn, ale chyba nic z tego nie będzie :(

Przechodząc do właściwego tematu. Dolny poziom nadbudówki powstał bez szczególnych trudności. Wzmocnienia osłony przeciwpodmuchowej tym razem pasowały idealnie, bez większych problemów zrobiłem też z drutu wzmocnienia pod nią:


Daniem głównym był górny poziom, z którym było nieco gorzej. W wycinance nie było chyba ze 4 jego elementów a rysunek zestawieniowy i instrukcja były średnie - trochę zbyt wielu rzeczy musiałem się domyślać. Nie było też ani części ani szablonów do zrobienia lornetek - były tylko ich podstawy. Sam pomost jest bardzo szczegółowy, nieco go ulepszyłem wycinając otwarte drzwi i robiąc "udawane" zejście do wnętrza.


Na deser został dalmierz. W sumie ponad 100 części z kartonu i drutu:


Na koniec złożyłem to w całość i dorobiłem brakujące pudełka itp.


Pudełek do których biegną linki sygnałowe jeszcze nie robiłem - tyle nici przeszkadzałoby mi potem przy montażu , a miejsce na te pudełka jest od zewnątrz - będzie je łatwo potem dokleić. Robię sobie przerwę w weekend na małe Rypanko ;) , a potem czas zrobić reling i zacząć to wszystko przyklejać do pokładu.

Post zmieniony (12-08-17 12:15)

 
27-02-15 06:01  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajnie, bardzo fajnie
pzdr

 
27-02-15 11:59  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bardzo ładna praca. A dalmierz to już cud, miód i malina. Powinieneś na nim wyretuszować raster bo za bardzo rzuca się w oczy :-).

Poręcze na nadbudówce będziesz malował czy zostaną miedziano - mosiężne?

 
27-02-15 13:12  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Pirania napisał:

> Bardzo ładna praca. A dalmierz to już cud, miód i malina. Powinieneś na nim wyretuszować raster bo
> za bardzo rzuca się w oczy :-).
>
> Poręcze na nadbudówce będziesz malował czy zostaną miedziano - mosiężne?

Raster w rzeczywistości nie jest taki zły, jest ciemnoszaro-czarny i prawie go nie widać - aparat fotograficzny powiększył różnicę.

Poręcze zostają miedziano-mosiężne - w takim kolorze były nadrukowane na częściach i dodatkowo ładnie łamią szarość i biel reszty nadbudówki. Jakbym je pomalował to prawie nie byłoby ich widać.

 
01-03-15 22:09  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Bardzo ładnie Kolego Pikowski. Tylko podziwiać. Zdjęcia również super.
Mam nadzieję zobaczyć to na żywo.
Co do widocznego rastra masz zupełną rację - tylko na dobrych zdjęciach jest tak widoczny.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-03-15 15:53  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Tak więc zrobiłem reling, tu o nieco bardziej skomplikowanym kształcie:


Następnie zacząłem przyklejać wszystkie nadbudówki i komin. Zacząłem od przyklejenia wszystkiego pomiędzy kominem a nadbudówką dziobową. No i pojawił się problem w postaci części 66. Jest to nieduży komin położony z tyłu nadbudówki dziobowej:

Za nic w świecie nie chciał się zmieścić razem z innymi częściami - za nadbudówką dziobową zostało dla niego za mało miejsca i to o jakieś 3mm. Zgodnie z instrukcją powinien wchodzić we wgłębienie położone w tej małej nadbudówce tuż za nadbudówką dziobową, ale tego nie zrobił. Miałem wybór: odkleić go i wyrzucić, przesunąć w prawo (zabrakłoby wtedy miejsca na schody) albo wyciąć w nim dziurę tak, aby pasował. Wybrałem pierwszą opcję.


Post zmieniony (12-08-17 12:16)

 
20-03-15 20:48  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czasami trzeba wybrać ,,mniejsze zło" :)) Tak szczerze to reling na pokładzie trochę odstaje pod względem wykonania od reszty. Dla mnie cała drutologia i relingi są najtrudniejszą rzeczą do wykonania, tak że potrafię to zrozumieć.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-03-15 20:54  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Rzeczywiście są dwa miejsca w którym reling wygląda gorzej. Na górnym pokładzie miałem problemy z konsystencją białej farby, przez co powstało trochę grudek na relingu, jeszcze spróbuje je usunąć. Podobnie końcówki relingów nie chciały mi się dobrze przykleić. Może jeszcze spróbuję je poprawić. Reszta to mój obecny relingowy standard :)

Post zmieniony (20-03-15 20:55)

 
20-03-15 21:11  Odp: [R] HMS Onslow (Modelik 4/05)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się okręt i model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024