FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-01-15 12:55  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

O "słonia" nie ma się co bać, znając Stacha będzie na pewno.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-02-15 18:23  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Czas na aktualizację relacji z budowy "jedenastki". Okleiłem kabinę poszyciem zewnętrznym i zbudowałem większość tylnej części kadłuba. Nie jestem zadowolony z uzyskanego efektu, bo w kilku miejscach mogłem postarać się bardziej...

Po wklejeniu wnęk na lufy kadłubowych karabinów maszynowych okleiłem środkową część kadłuba. Nie jestem pewien czy dobrze wkleiłem wspomniane wnęki, bo miałem problem z dopasowaniem zewnętrznych elementów poszycia. Długo dopasowywałem, a po doklejeniu wspomnianych elementów starałem się dopieścić krawędzie wnęk. Efekt jest daleki od zadowalającego, ale tak to już jest jak się coś co chwilę poprawia.

Jak się okazało, pomysł z użyciem do retuszu koloru "polish khaki" marki Pactra nie był do końca trafiony. Kolor prosto ze słoiczka jest daleki od pożądanego, więc trochę z nim majstrowałem dodając odrobinę czerwieni, bieli i czerni.

Pierwszy raz chyba przyznam rację zwolennikom teorii, że w modelu z Kartonowego Arsenału szkielet jest na wyrost skomplikowany. Mam na myśli to, co wydawca proponuje w tylnej części kadłuba. Można to było bez problemu zaprojektować na wręgę i pasek łączący. Gdybym miał to kleić jeszcze raz, to tak właśnie bym to zrobił. Trzy elementy poszycia za kabiną skleiłem jako skorupkę, którą nasunąłem na wspomniany szkielet.

Podążając za sugestią Rowinai z forum konradusa poprawiłem przewód prowadzący od butli i teraz prowadzi tam gdzie powinien czyli do dwóch zegarów na prawej burcie kabiny. Poprawki jeszcze wymaga krawędzie otaczające kabinę, zwłaszcza w tylnej części w okolicach zagłówka. Na to jednak na razie się nie zdecydowałem, zwłaszcza, że poprawianie krawędzi wnęk km-ów nie wyszło mi na dobre.












Teraz pytanie co dalej z tym modelem, różne myśli chodzą mi po głowie i zastanawiam się czy nie powtórzyć tego etapu budowy z wykorzystaniem nowych częśći... Póki co, odczuwam co raz silniejszą potrzebę powrotu do modelu Mi-4, a "jedenastka" chyba musi chwilę odpocząć.

P.S. ZbiG, nie przydałby Ci się taki szkielet do kolekcji? :-)))

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-02-15 19:27  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Nie chodzi o brnięcie w szczegóły, bo ten model nie wymaga ich dodawania. Problem polega na tym, że zlepiłem fajną kabinkę, ale spaprałem, wymęczyłem te wnęki km-ów nieodpowiednim dopasowaniem i retuszem. Fakt, że tam jeszcze dojdą jakieś skrzydła, zastrzały, duperele i pewnie trochę zasłonią, odciągną uwagę od babola, ale nie o to chodzi.

Słonia ostatnio znowu z karnego kartonu wyjąłem i oglądałem. Może słonia wypuszczę, a jedenastkę tam wtrącę na jakiś czas? Foce karny karton dobrze zrobił.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-02-15 20:00  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Z tym szkieletem muszę się przyznać, że jest skomplikowany a tym bardziej że nie ma miejsca na klej. Miałem niezłe problemy z P-40 Tomahawk IIb od Kartonowego Arsenału. Nie dość że skleiłem skorupke osłony silnika, to cały szkielet okazał się za długi i za duże były wręgi. Pomogło tylko mocne piłowanie pilnikiem wręg aby skorupka pasowała.

Post zmieniony (01-02-15 20:13)

 
03-02-15 20:10  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Stasiu
To ma być radocha a nie męczarnia.
Z drugiej strony nie jest tak źle jak mówisz.
Nie wyrzucaj, schowaj na lepsze czasy aż chęć powróci.

A Mi-4 też będzie fajnie podglądać. Tak więc dawaj!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-02-15 11:43  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Tak jak mówią Koledzy: odpocznij,odetchnij świeżym powietrzem i wróć do modelu.
Modelarskich wpadek nie zalicza tylko ten,co nic nie skleja ;-)
A te w Twojej "jedenastce" nie są takie duże,dyskwalifikujące.
Po zakończeniu model będzie z pewnością cieszył oko nawet wybrednych oglądaczy ;-)
Thumbs up!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-02-15 17:59  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Postanowiłem nie odkładać modelu na bok i mimo kilku niepowodzeń przy kadłubie kontynuować budowę. P.11c doczekał się więc części ogonowej wraz z usterzeniem i teraz, kiedy ten etap został zakończony, zajmę się pewnie dla odmiany czymś innym na kilka chwil... :-)


Napotkałem pewien problem. Sposób w jaki autorzy zaprojektowali statecznik poziomy bardzo dokładnie odwzorowuje jego konstrukcję w prawdziwym P.11c. Statecznik lewy i prawy stanowi po sklejeniu wraz ze środkowym elementem jedną dużą część, którą nakłada się na "półkę" (zaznaczyłem na zdjęciu o co mi chodzi), znajdującą się na górze ostatniego elementu kadłuba. Co prawda jest tam wpust, ale tylko jeden i miałem problem z tym, żeby równo to wszystko ustawić. Pomocne w odpowiednim ustawieniu okazały się zastrzały pod statecznikami. Myślę, że nie zawsze rozwiązania konstrukcyjne wzorowane na prawdziwej maszynie sprawdzają się w 33 razy mniejszym modelu.










Tak poza tym to model "Jedenastki" po dodaniu ogonka zyskał ten charakterystyczny, znany wszystkim pasjonatom lotnictwa kształt i cieszy oko biało-czerwoną szachownicą. Myślę, że ciąg dalszy budowy nastąpi prędzej niż później. Najpierw jednak zamierzam odgrzać kotleta zwanego Mi-4.

--

Post zmieniony (22-02-15 18:00)

 
27-09-15 17:54  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

"Myślę, że ciąg dalszy budowy nastąpi prędzej niż później." (22.02.15) ... chyba jednak wyszło później, ale lepiej późno niż wcale :-)

Jedenastka odleżała swoje w pudle,a temat Rufe został zakończony. Czas więc na powrót do pezetela. Posiedziałem trochę nad nim w ten weekend, zbudowałem szkielet skrzydeł, wyciąłem kilka elementów z przodu kadłuba i przygotowałem koła. Poniższe zdjęcie przedstawia aktualny stan prac nad P.11, to co zostało do tej pory zrobione. Zapał do budowy tego modelu wrócił, więc jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to powinienem go skończyć.



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-09-15 19:55  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Stachooo , proszę Cię abyś zwrócił szczególną uwagę na geometrię skrzydel bo w tym wydaniu jest z tym problem . Za krótkie zastrzały powodują ujemny wznios a jedenastka z opadającymi skrzydłami wygląda paskudnie .


Pozdrawiam


Jańcio



HEY HEY !

 
27-09-15 20:08  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Jańcio - dzięki, postaram się zmontować to w taki sposób żeby nie uzyskać ujemnego wzniosu. Kształtownik do szkieletu centropłata zamieszczony w wycinance można sobie rozbić o kant, bo wprowadza w błąd.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024