FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-01-15 20:41  Odp: Jaki model wybrać na początek?
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

A ja powiem wprost że takie wątki strasznie mnie denerwują. Rozumiem jeśli ktoś pyta o opinie o np jednym samolocie wydanym w różnych wydawnictwach. Który lepszy ewentualnie czy są jakieś błędy. Ale to? Skąd użytkownicy forum mają wiedzieć jakie modele ci się podobają? Amerykańskie i niemieckie to dość obszerny zakres. Ja takie wątki rozumiem w ten sposób: "Powiedzcie mi jaki model mam skleić żeby mi od razu super wyszedł". Tylko że tak się nie da...

--
pozdrawiam!

 
22-01-15 21:59  Odp: Jaki model wybrać na początek?
yak   

Jako mało wyrobiony modelarz, serdecznie polecam T-40 z Orlika. Niewielki, dość duże części, nieźle spasowany, dwa rodzaje gąsek i co jest jego największą zaletą - kamuflaż, który wybacza wiele błędów. Doskonała wprawka przed "ulubionymi" modelami. Lepiej ćwiczyć na mniej ulubionych :-)
PS: Tylko tak sobie myślę, że na początku to nie ma łatwych modeli czołgów.

 
22-01-15 22:30  Odp: Jaki model wybrać na początek?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A ja powiem wprost że takie wątki strasznie mnie denerwują.

A mnie denerwuje takie podejście. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Większość z nas siedzi w tym od lat i mamy upatrzone więcej modeli niż jesteśmy w stanie skleić. Ale przecież osoba która NIGDY niczego nie skleiła bo, dajmy na to, dowiedziała się o modelarstwie kartonowym tydzień temu nie ma żadnego rozeznania w temacie i może rozsądnie oczekiwać, że bardziej doświadczeni i zorientowani w temacie "koledzy" potrafią wskazać modele odpowiednie dla początkującego. Na rynku mamy dostępnych setki (tysiące?) opracowań. Komuś nowemu naprawdę trudno się połapać.

> Skąd użytkownicy forum mają wiedzieć jakie modele ci się podobają?

No przecież napisał.... tak trudno wykazać się odrobiną dobrej woli i wskazać jakikolwiek prosty czołg amerykański lub niemiecki? Jak widać łatwiej jest narzekać, że ktoś nowy zainteresował się hobby, niż pomagać takiej osobie. Ręce opadają.

> Ja takie wątki rozumiem w ten sposób: "Powiedzcie mi jaki model mam skleić żeby mi od razu super wyszedł"

To ja twierdzę, że twoje rozumienie jest bardzo opaczne.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-01-15 09:34  Odp: Jaki model wybrać na początek?
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Ja osobiście proponował bym model japońskiego czołgu pływającego 2 KA-MI z Małego Modelarza nr 8/1991. Wydaje mi się dość prosty, a gąsienice w tym modelu to najłatwiejsze "gąski" z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
23-01-15 12:59  Odp: Jaki model wybrać na początek?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy.
Jak do tej pory założyciel wątku się nie odezwał i sadzę,że śmieje się z naszej bardzo poważnej dyskusji i prób pomocy... Nie pierwszy to prowokator na naszym Forum...
Chyba,że sie mylę... (?)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-01-15 14:12  Odp: Jaki model wybrać na początek?
FloggerB   

Przepraszam bardzo, ale nie wytrzymałem.....podobnie jak w wątku o grubości linii konturowych.

- jeśli nie prowokator to kolejna NIEMOTA, następne pytania to oczywiście skąd wziąć tekturkę.....kolejny materiał na modelarza teoretyka - pier....ołę

- pamiętam jak "cielęciem" byłem - zabrałem się za sklejanie modelu na który miałem ochotę - po prostu chciałem sklejać a nie filozofować ani rozpoczynać "modelarskiej kariery"
Zobaczyłem po kilku modelach co jest dla mnie a co nie - tak po prostu, poznałem swoje upodobania, poziom determinacji i lenistwa i już............
- pomoc forumowiczów jest czymś świetnym, ale na konkretne pytania konkretne problemy(nawet teoretyczne) - samodzielnego myślenia i odrobiny własnej inwencji nie zastąpi.
Jamen !

Post zmieniony (23-01-15 14:14)

 
23-01-15 14:26  Odp: Jaki model wybrać na początek?
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Także jestem przekonany, że próbowanie samemu od początku, popełnianie błędów wyciąganie wniosków itd. uczy nas techniki i sprawia, że odnajdujemy się w modelarstwie lub zaczynamy poszukiwania czegoś innego.
Z drugiej strony jestem za pomocą wszystkim którym da się pomóc. Po to między innymi jest takie forum, chodzi tu o wymianę myśli, doświadczeń itd.
Jednak czasem taka pomoc z założenie jest skazana na fiasko, ponieważ coś co mi wydaję się łatwe innemu może sprawić dużo problemów, model który podoba się mi innemu nie będzie się podobał etc.

W tym wypadku uważam, że kolega powinien wybrać coś sam rozpocząć i wtedy ewentualnie szukać ratunku, porad na forum a sklejenie pierwszego modelu samodzielnie wspomina się i pamięta przez wiele lat. Osobiście przynajmniej pamiętam swój pierwszy model jakbym sklejał go wczoraj, rozpocząłem od P1 B Lightning i po kilku latach skleiłem go kolejny raz różnica była nie do opisania ale i tak pierwsza sztuka pozostała w domowych pieleszach i jest u moich rodziców do dziś dnia.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
23-01-15 17:49  Odp: Jaki model wybrać na początek?
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ja również polecam modele z rosyjskiego world of tanks bo są proste i mają efektowne malowanie.

PS. na każdym chyba forum jest tak, że są ludzie, którzy odpowiadają merytorycznie na takie pytania i tacy, których to wkurza. Prościej chyba albo odpowiadać na takie pytanie, albo ominąć wątek, zatytułowany zresztą tak, że Ci których to wkurza mogą go ominąć, zamiast wylewać żółć. Poza tym w takim pytaniu często jest chęć podjęcia rozmowy i zaprzyjaźnienia się z ludźmi z forum, a nie tylko poszukiwanie informacji - taka moja obserwacja z różnych forów.

Post zmieniony (23-01-15 18:07)

 
24-01-15 14:54  Odp: Jaki model wybrać na początek?
FloggerB   

Zorba - masz rację, owszem, podziwiam Twoją poprawność, ale .....gdzie tutaj widzisz chęć podjęcia rozmowy czy zaprzyjaźnienia się ?

 
24-01-15 15:35  Odp: Jaki model wybrać na początek?
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

FloggerB, myślę, że nie każdy umie zagaić z finezją, tudzież skrócić dystans jednym postem :-).
Czy akurat tutaj jest taka chęć, nie wiem. Napisałem, że często jest taka intencja.
Jak w normalnej rozmowie gdy wchodzisz między ludzi, którzy są w danym temacie ekspertami, a Ty jesteś laikiem, to pytasz od czego zacząć, a nie zagadujesz jak byś temat znał.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024