FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-01-15 12:37  Odp: Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

IJN Łukasz - 2mm też:) palce tylko wtedy bolą. Nigdy nie wycinałem wręg nożykiem. Dużo szybciej to robię nożyczkami;)

Kuba

Post zmieniony (21-01-15 12:41)

 
21-01-15 12:41  Odp: Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
PIPSZTAL   

Kubeskus - czy mógłbyś zdradzić jakimi nożyczkami ? firma?

 
21-01-15 12:44  Odp: Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie mam firmowych nożyczek. Zwykłe większe metalowe nożyczki kupione w sklepie z artykułami papierniczymi. Muszą być tylko w całości metalowe bo plastik może się połamać przy nacisku.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
21-01-15 12:53  Odp: Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jak byś był zainteresowany kupnem TITANICA jako drugi egzemplarz jako dawaca części mam nie pełną wycinakę brakuje jedynie szkieletu i kilku elemenmtów poszycia, reszta jest w całości, jak by co pisz na maila.

 
21-01-15 14:27  Odp: [Technika] Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak ktoś uparty wicinac nożyczkami i chce dobrej jakości to polecam Mundial lub Gerlach, drogie ale na lata.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-01-15 14:44  Odp: [Technika] Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ambitne zadanie na początek ( z kartonem) a relacja będzie ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-01-15 21:55  Odp: [Technika] Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Jest jeszcze jedna metoda na łuki. Niezbyt zdrowa i dla cierpliwych, ale efekty daje niezłe.
Tylko trzeba mieć dremelka.

Przy wycinaniu w grubej tekturze (2 mm) często problemem jest że ostrze pójdzie pod kątem, nie prostopadle do maty. No to na wszelki wypadek wycinam trochę obok linii (+/- 0,5-1 mm), potem krawędź wręgi nasączam klejem typu super glue, czy inna kropelka, a następnie szlifuję dremelkiem z założonym wałkiem z papieru ściernego, aż dojadę do linii.
Super glue powoduje że karton mi się nie rozwarstwia i nie mechaci przy takim szlifowaniu.

Można wygodnie i precyzyjnie zrobić większość łuków, ale uwaga na pył z klejem CA. Trochę oczy obrywają... :/

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
21-01-15 22:23  Odp: [Technika] Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja zaproponuję wręgi cięte laserowo:
http://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-laserowe/wregi-kola-detale/gomix/titanic-gomix-wregi-wyciete-laserowo
Wiem, że to spory wydatek, ale oszczędza mnóstwo żmudnej pracy, szczególnie przy tak dużym kadłubie, i daje pewność, że łuki będą równe i wszystko będzie później do siebie pasowało.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-01-15 08:01  Odp: [Technika] Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
PIPSZTAL   

Czy będzie relacja z budowy? nie wiem ,ponieważ nigdy nie korzystałem z forum ,podszkolę się wklejać zdjęcia i może ... :) . Wiem że model może być trudny na początek ale ze mną jest tak ..... kiedyś sklejałem okręty z MM i nawet Bismarcka z AH. Miałem 10 lat przerwy
( bycie tatą wymaga czasu :) ) , i postanowiłem spełnić swoje " marzenie " - mieć mój model TITANICA . Jeżeli zacząłbym od sklejania prostszego modelu , robiąc go ,cały czas myślałbym o TITANICU - że to jemu ten czas maksymalnie poświęcić powinienem . Myślę że do modelu trzeba mieć przekonanie pełne , powiem więcej , włożyć w niego "serce" . Nie może być on dla mnie obojętny. Dlatego też kiedyś kleiłem Bismarcka - bo to moja ulubiona historia. A kiedyś nie było forum , kleiło się samemu bez żadnych podpowiedzi - dlatego bardzo się cieszę, że mogę skorzystać teraz z Waszych doświadczeń . I może jakoś dam radę :)

 
22-01-15 09:22  Odp: [Technika] Co z tym szkieletem ? TITANIC FLY MODEL
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jeżeli zacząłbyś ciąć prostszy model bądź też modele, które by poprzedzały budowę takiej krówki, to nabrałbyś odpowiedniego doświadczenia i pewności siebie. Dodatkowo mógłbyś wtedy myśleć, że cięcie i sklejanie takich mniej znaczących modeli znacząco przełoży się na budowę większej jednostki pływającej. Co za tym idzie, dzięki czasowi poświęconemu na proste modele, wymagający "Titanic" byłby piękniejszy.
Swoją drogą, to są na rynku modelarskim mniejsze modele "Titanica", które mogą poprzedzić bydlęcie "Fly Modelu".
Wtedy mniejsze statki wraz z dużym tworzyłyby kochającą rodzinę.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024