FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-01-15 16:17  [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
MRP Seweryn   

Witam, chciałbym zapytać się jaką farbę wybrać do retuszu części w modelu ORP Wicher II wydawnictwa WAK. Interesują mnie farby Tamiya lub Pactra, w ostateczności humbrol. Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dzięki!

 
20-01-15 18:43  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak najbardziej zbliżona do koloru wycinanki .
PS żarcik :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-01-15 18:49  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
MRP Seweryn   

O tym to ja wiem :) Chodziło mi o to czy ktoś zbudował już taki model i może wie dokładnie jakiej farbki użyć (dokładny numer np.: Tamiya X-1). Ale i tak dzięki!

 
20-01-15 18:53  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

Wytnij sobie elementy jakie chcesz retuszować i idz z nimi do sklepu modelarskiego, poproś o wzorniki kolorów i porównaj. I to tyle.

Post zmieniony (20-01-15 18:59)

 
20-01-15 19:42  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Z tymi wzornikami to nie do końca tak.
Jak sklep ma malowane to jak najbardziej. Najlepiej sprawdzać przy świetle dziennym. We Wrocławiu jest np taki sklep co to ma fajne jasne lampy, ale o bardzo zimnej barwie. Swego czasu 30 złotych poszło na półeczkę, bo kolory były bardzo "nie teges". We wzorniki drukowane nie wierzę. Te co miałem były tylko bardzo prawdopodobne.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
20-01-15 19:46  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

puchacza metoda zdaje się być najrozsądniejszym wyjściem dla tych co po prostu nie mają podstawowej wiedzy o mieszaniu kolorów (kiedyś w podstawówce nas uczyli). W dzisiejszych czasach bystra młodzież powinna wydedukować np. po kolorze atramentów w drukarce że każdą barwę można uzyskać mieszając ze sobą te kolory (żółty, niebieski, czerwony, czarny) i do tego biały bym se jeszcze dokupił do rozjaśniania ;-)

 
20-01-15 21:03  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zbin ale z ciebie optymista ;-) Przecież drukarka drukuje z kartridża, a nie kolorów :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-01-15 02:40  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
Do retuszu wybrałem Humbrol 140. Jeżeli się nie mylę to odpowiednik Pactry A 38.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
21-01-15 08:35  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niektórzy koledzy mieszają rózne kolory, aby osiągnąć najbardziej zbliżony kolor. Po wymieszaniu sprawdzają go na krawędzi kartonu i porównują dopiero po całkowitym jego wyschnięciu.

 
21-01-15 18:35  Odp: [Technika] ORP Wicher II - Jaki kolor wybrać do retuszu?
MRP Seweryn   

1. Czy ktoś wie jak wyczyścić pędzel po Humbrolu?
2. W czym mieszać farbę żeby nie wyschła (ale w małych ilościach)?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024