FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-02-13 08:35  [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Targany wyrzutami sumienia i nękany przez Tommiego z powodu mojego modelarsko-kartonowego bezruchu zabrałem się za realizację jednego z moich marzeń.
Oczywiście gdyby nie Tomek nic by z tego nie było, bo dobrego stuga na rynku nie ma, oczekiwanie na stuga IV projektowanego przez Przemka przeciąga się w lata, więc spróbowaliśmy zrobić coś z niczego.
Mój Kolega Bogdan, którego z resztą od lat zapraszam na Forum, by się ujawnił i pochwalił swoimi perfekcyjnymi modelami, pokazał mi kiedyś przeskalowanego z 1-35 i świetnie sklejonego stuga III G z Answera.
Jak już pisałem Tomek model dla mnie przeskalował, trochę wprowadziliśmy korekt bazując na modelu 1-35 z Tamiyi i prace ruszyły. To co pokazuję to owoc wczorajszej nocy (do 4.30 ;) ) i dzisiejszej niedzieli. Wszystkie płyty porozcinałem, a następnie za pomocą CA i Hermolu posklejałem. Szybko jednak wybrałem metodę "spawania" cjanoakrylem, bo zależało mi na takim uchwyceniu położenia płyt, by miały one szczeliny na spaw czy wyglądały jak na zdjęciach stugów z Finlandii. Cały czas posiłkowałem się tą świetną stroną patrzac gdzie i jak płyty się zazębiają .
Tommy wspierał mnie on-line co chwila korygując wymiary kolejnych elementów czy przesuwając włazy etc. Wielkie dzięki Przyjacielu ! za mobilizację, pomoc i dobre słowa teraz i w ostatnich trudnych miesiącach.








Co do dalszych kroków to chcę by pojazd miał żywiczne kółka, wiele elementów fototrawionych, żywiczne akcesoria, ryflowane błotniki, może metalową lufę oraz nowo opracowane gąsienice do rodziny pojazdów Pz III/Pz IV.
Próby z figurką kierowcy też już się odbyły, jednak na wykonywanie wnętrza poza łożem armaty, które zapożyczę z GPM-owskiego stuga III F chyba się nie zdecyduję.
Z powodu mnogości odmian produkcyjnych stugów proszę wszystkich o wsparcie merytoryczne w trakcie postępu prac.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-01-15 00:12  Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

W związku z dostepnością akcesoriów żywicznych mogłem wrócić do stuga.
Na początek pokażę jak składam gąsienice. Każde odłamane od stopy wlewowej ogniwo oczyszczam z resztek . Następnie łaczę ogniwa po 2 , z dwójek robię czwórki, następnie 8 i 16.
Luzy pomiędzy ogniwami niweluję dając w otworek na czpień trochę kleju CA, łaczę ogniwko do ogniwka i ruszam aż wytworzy się "staw" .
UWAGA! Chwila zamyślenia i połączycie ogniwa na stałe ! :fear:

Wykonałem także próby rozwiercania i łączenia na szpilkę, dla tych, którzy preferują metody klasyczne.
Więcej pracy, więcej zabawy, w przypadku ogniw do T34, zdecydowanie zostanę przy metodzie na szpilkę.




Następnie przetestowałem zestaw kółek do Pz III/Stug`a. Po odłamaniu stopy wlewowej i wyrównaniu powierzchni łączymy koła w pary.
Sprawdziłem i najlepiej zrobić to następująco. Smarujemy klejem CA ośkę wewnętrznego koła, szpilek [color=red]NIE[/color] smarujemy klejem!
Łączymy koła tak by szpilki kół weszły do otworków w kole zewnętrznym, dociskamy, gdy już mamy koła stanowią parę, szpileczką do otworków na tarczy koła podajemu po kropelce CA. Zostanie on zassany i sklei szpilki łaczące. Takie postępowanie umożliwia skorygowanie położenia szpilek w gniazdach. Gdyby były wcześniej posmarowane klejem to w trakcie montażu mogły by się zbyt szybko podklejać nie dając możliwości korekty.




Do nastepnego!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-01-15 15:49  Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Widzę podłożone pod kadłub pudełka po zapałkach. To tak sobie jako podstawka, czy ich wysokość pasuje akurat do montażu układu jezdnego ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-01-15 16:33  Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Na tym etapie podlożone do zdjęć.Prześwit będę regulowal na wahaczach osadzonych w tulejach.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-01-15 21:08  Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Piterpanzer
Jak zobaczyłem w Osowej Twoje modele, zacząłem na Forum oglądać panzerkę, która wcześniej mnie w ogóle mało interesowała.
Znalazłem w tym coś ciekawego dzięki Tobie i Twoich opowiastkach o prawie każdym modelu.
Jak zobaczyłem Twoją relację z pewnością będę się przyglądał aż do końca, którego osiągnięcia serdecznie Ci życzę.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
21-01-15 21:12  Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

To teraz odlać komplet takich kółek i ogniwek z metalu i w skali 1:1 i będą części do rekonstrukcji poznanskiego pz III Ausf N. :D A tak na poważnie to model wychodzi świetnie i super, że relacja odżyła.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-04-15 19:04  Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gąsienice pomalowane.
Odbyło się to w 3 etapach.
Malowanie taśmy kolorem bazowym, ja użyłem mieszanki Humbrola 53 i H33.
Po kilku dniach schnięcia położyłem bardzo rozcieńczoną H110 imitującą kurz, a następnie obie strony gąsienic zostały przetarte metalizerem.
Kolejne, ewentualne kroki dopiero po założeniu taśm na model.











Wesołych Świąt Wielkanocnych
Piterpanzer

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024