FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-01-15 22:48  [Free] Organizer modelarski
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Hełoł
Od jakiegoś czasu bawię w projektowanie. Mój pierwszy niedoskonały projekt to organizer modelarski


Na początek organizer na farby, zabierało się już ich sporo, różne różniste. Zaczynamy z Vallejo i Tamiya/Gunze. Inne będą w miarę zainteresowania. Założenie jest takie, żeby było wszystko jak najbardziej uniwersalne, wymienne elementy z różnych zestawów, które planuję udostępnić za czas jakiś.
Pliki do pobrania:
organizer-tamiya-gunze.pdf
organizer-valleyo.pdf

Drukujemy na zwykłym papierze do xero czy cuś. Części podklejamy na podana w pliku grubość kartonu i wycinamy. Rysunków brak
Musi wystarczyć zdjęcie które zamieściłem w tym poście. Wierzę w Was, że dacie sobie radę. Zachęcam do umieszczania w tym temacie Waszych organizerów i pomysłów jak to może wyglądać.
Drukujemy bez skalowania, najlepiej po wydrukowaniu sprawdzić wymiar największych otworów na farby - są podane w pliku pdf.

Pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (20-01-15 23:04)

 
20-01-15 23:23  Odp: [Free] Organizer modelarski
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super sprawa, sam chciałem sobie cóś takiego zaprojektować, ale już nie muszę :-)
Osobiście pasowała by mi wersja dla leniwych - laserowa :-)

--


 
21-01-15 07:45  Odp: [Free] Organizer modelarski
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Są, z pilśni, ale drogawe.
http://www.swiatmodeli.eu/pl/p/Stojak-na-farby/875
http://www.mojehobby.pl/products/WORKBENCH-ORGANIZER.html

--

Post zmieniony (21-01-15 08:45)

 
21-01-15 10:16  Odp: [Free] Organizer modelarski
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A mnie się bardziej podoba projekt forumowego kolegi, za który osobiście dziękuję, bo na pewno skorzystam! :)

 
21-01-15 10:27  Odp: [Free] Organizer modelarski
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mnie sie podoba, że Jackyl myśli "modułowo" i "uniwersalnie". W ten sposób można dolną półkę zrobić na Pactrę, a góną na Tamyję :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-01-15 12:08  Odp: [Free] Organizer modelarski
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie wiem czy skorzystam bo niestety nie będa mógł tego włozyć do szuflady ( a muszę ) . Ale pomysł fajny i pewnie dla wielu pomocny.
Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-01-15 18:07  Odp: [Free] Organizer modelarski
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Planuje jeszcze takie stojaczki na Pactre, Humbrola, jak trzeba to i na Model Master się znajdzie. Humbrol i Pactra maja ten feler że są małe, niskie i trzeba robić nowe boki z innymi poziomami umieszczenia przegródek. Chodzi o jak największą uniwersalność i wymienność części.

Wysokość też można regulować :) Wykonujemy po prostu cięcie na wybranym pięterku i w ten sposób stojak może być 1,2 czy 3 piętrowy :)

Inne elementy, że tak powiem robią się :) Wycinajcie :)

 
22-01-15 08:36  Odp: [Free] Organizer modelarski
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Humbrol i Revell maja ten sam rozmiar puszki :) a średnica jest taka sama jak słoiczek ModelMatera – nie jest źle :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-01-15 09:09  Odp: [Free] Organizer modelarski
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Może pomysł podchwyci GPM lub Answer i zaoferują zestaw laserowy z cienkiej sklejki lub pcv.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
22-01-15 10:59  Odp: [Free] Organizer modelarski
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widziałem na "znanym portalu aukcyjnym" ;-) oferty cięcia laserem sklejki 3mm, za 6,50 za 1mb, razem z materiałem. Jackyl, czy program w którym projektujesz, może policzyć długości linii? Wiadomo by było jak to wyjdzie.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024