FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25 
06-01-15 06:53  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zgadzam się z Princesem i nie zgadzam jednocześnie. Plus w kartonówkach jest taki że jest większy wybór modeli niż w plastikach. Jak się w plastikach szuka czegoś spoza messerów, spitów, tigerów i dodatkowo w przyzwoitej skali nie pozwalającej na zniknięcie modelu na stole to się nagle okazuje że towaru brak lub ceny zaczynają się od 350zł plus farby. Dziśiejszych kartoniaków naprawdę nie trzeba malować. Moim zdaniem malują przedewszystkim papracze którzy łudzą się że farba zakryje kaszanę co jest oczywiście utopią. Z kartoniaków najbardziej opłaca się od względem kosztów okrętówka. No ile kosztuje plastik okrętowy w skali innej niż 1 : 700 i tym podobne mikrusy. przeważnie krocie a kartonowy Akagi za 140 zł 1:200 to naprawdę atrakcyjna cena i naprawdę jest on jak najbardziej sklejalny bez laserek , pianek ,szpachlówek , farb i innych głupot. Gdzie plastikowi 1:700 do kartonowegoo modelu w skali 1 : 200 .. Natomiast fakt jest taki że są wydawnictwa kartonowe w Niemczech gdzie model na 4 arkuszach kosztuje 7-8 E . I serie też nie są jakieś wielkie. O ile z trudem bo z trudem przełknę cenę za Ziła157&Sa 2 za 100zł bo A3, bo jednak parę arkuszy jest , bo nie ma innego wydania. To 50 parę złotych za Miga też uważam ze cenę zaporową. Ale pan Princesz przesadza że kartonówki stały się drogim modelarstwem . Bo przecież są WAKi , za 25 zł ma 4 modele w skali 1 : 50 , lub za 15zł ma Caudrona w skali 1:33. Są WIRy po 5-8zł 1:50 i po 15zł w skali 1 : 33 , i okręty po 8 -15 zł w skali 1 : 300. Od jakiegoś czasu też jest wydawnictwo SZK gdzie są fajne modele za niedrogie pieniądze. Tak że nie jest tak że są kartonówki tylko za drogie ceny . A Answer w porównaniu do jednego dość eksluzywnego wydawnictwa z nad morza też nie wydaje się najdroższy. A po za tym kup w z kilka modeli w wydawnictwie to często są rabaty i to nie po 5 % ale znacznie więcej.

 
06-01-15 08:59  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Do pana ABC , myślę że modele kartonowe malują nie tylko papracze , którzy myślą że farba zakryje kaszanę. Ja maluje bo taki mam styl wykonywania modeli i myślę że mimo wszystko po zrobieniu i pomalowaniu nie są spaprane . Zapraszam do galerii. Natomiast nie widzę na forum pańskich osiągnięć.

--

 
06-01-15 11:05  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Chciałem coś napisać odnośnie tych papraczy ale dałem sobie spokój.
Nie warto.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
06-01-15 11:10  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jest tak duży wybór modeli w cenach od groszowych spraw po ceny wysokie, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jakość kosztuje. Zawsze i wszędzie. Można kupić modele z WAKu czy MODELIKA w cenach do 50 zł, a jak kogoś stać to można kupić model od 100 zł wzwyż. I najwięcej zależy od MODELARZA, co z wycinanki "wyciśnie". Modelarstwo jest stosunkowo niszowym "interesem" i wierzyć mi się nie chce że wydawnictwa wydające modele za wygórowane wg niektórych ceny chcą dorobić się kokosów na wydawaniu modeli. Ufam iż z ceną jaką proponuje się często za model idzie w parze jakość. A ta kosztuje. Normalne.

 
06-01-15 11:27  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wątek ( chyba niestety zgodnie z tradycją) zatracił swój początkowy charakter i coraz bardziej zmierza do typowej "moja racja jest racniejsza" dlatego go zamykam. Wydawnictwo Answer proszę w momencie pojawienia się kolejnych zapowiedzi o założenie nowego wątku, a koleżanki i kolegów o dokonywanie tylko merytorycznych wpisów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024