FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-12-14 21:14  [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

http://only-paper.ru/forum/85-13469-1

Ciekawy statek, pamiętam jak go sklejałem z MM.

Ktoś go niesamowicie projektuje.
Co prawda pochodzę z epoki która zna jeszcze cyrylicę, ale nie mogę się doczytać jakie wydawnictwo ma go wydać, pisze tylko że ma być pod koniec roku.
Może ktoś wie coś więcej.

--

 
01-12-14 22:25  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie doczytałem bo sporo tego do czytania ale pewne, ta łajba to KOSMOS !!! Proponuję 5 lat rzeźbienia i mistrzostwo świata zapewnione. Niesamowite.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
01-12-14 23:46  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

świetny temat, niesamowicie by wyglądał na półce. Autorowi życzę powodzenia i wytrwałości. Ale patrząc na postęp prac to jeszcze trochę potrwa...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
02-12-14 12:07  Odp: [Z]
Edekyogi 

 

Może kogo zainteresuje.
Poprawiam: Kosmonawt Jurij Gagarin został zbudowany od podstaw na pochylni na kadłubie tankowca proj. 1552 typu Achtuba.

Kosmonawt Jurij Gagarin


Achtuba


Porównanie z Titanicem


W filmie Virus z 1999 roku występował podobny ale fikcyjny statek o nazwie Akademik Władisław Wołkow, który był grany przez znacznie mniejszy amerykański USNS General Hoyt S. Vandenberg, który został zatopiony jako obiekt dla płetwonurków.



PS. W przeczytanym tekście z projektowania modelu nie wspomniano ewentualnego wydawcy. Jest tylko o naszym z MM w skali 1/400. Z resztą projektant jest dopiero na etapie tworzenia poprawnej bryły kadłuba w 3D i kłótniach (on swoje, podpowiadacze swoje). Więc do pierwszych siatek modelu i jego wydania droga jeszcze baaardzo dłuuuuga ;-)

Post zmieniony (03-12-14 14:21)

 
02-12-14 12:32  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Patrząc na rosyjską stronę, to poza dobrymi chęciami niewiele tam widać. Kolega dopiero zbiera materiały, więc nie ma co już teraz ostrzyc nożyczek. It's a long long way to Tipperary... wróóóóć! - oczywiście: Eto daliekaja daliekaja daroga do Maskwy :-)

Ale model takiego statku w skali 1:200 rzeczywiście byłby prawdziwą rewelacją! Pytanie tylko, czy z tego ambitnego zamierzenia coś wyjdzie...

 
02-12-14 13:27  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Greg77   

Akra- to może my oglądaliśmy co innego??
http://only-paper.ru/forum/85-13469-15
model właściwie jest gotowy - tylko wdali się w pyskówkę.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
02-12-14 13:46  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ożesz, tylko na pierwszą stronę spojrzałem, ale wpadka :-) Ale i tak jeszcze milion drobnych elementów zostało do zrobienia...

 
02-12-14 14:02  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Greg77   

Sprawdź strony wcześniej- detale zostały rozrysowane. Całość nie będzie testowana przez projektanta- sprawdził tylko większość elementów. Na zdjęciach jest próba "uzbrojenia" jednej z anten. Są też rysunki montażowe. Myślę , że projekt jest już gotowy.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
02-12-14 14:07  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Edekyogi 

 

Greg77 - faktycznie masz rację.
Facet już właściwie skończył kleić. Te wszystkie ażury mają być laserki i fototrawione. Teraz projektant przygotowuje do druku.
Przeskoczyłem środek, poleciałem na koniec relacji - a tam rzeczywiście pyskówka odnośnie kształtu gruszki dziobowej.
O ile dobrze zrozumiałem - Bumażnoje Modelirowanije, wyd. Orioł. W sierpniu pisał że szykuje na koniec grudnia 2014. Czyli realnie chyba gdzieś na początku 2015.

 
02-12-14 17:12  Odp: [Z] "Космонавт Юрий Гагарин" 1:200 ?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

te anteny to widzę jedynie jako fototrawione. No chyba że Art sklei :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024