FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 27Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
13-04-15 09:22  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tutaj może pomocna strona dla modelarzy którzy potrzebują dobrać farbę do modelu.
Wystarczy wgrać zdjęcie z dysku bądź linku i kliknąć w odpowiednie miejsce krzyżykiem
a program sam dobierze kolor i odpowiedniki.
http://scalemodeldb.com/paint
-
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
13-04-15 10:07  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Draccusie drogi, korzystamy z tej strony, tylko czasem konkretny kolor nie ma odpowiednika, w żadnej z produkowanych gam farbek modelarskich i trzeba dobierać te o najmniejszej "odległości widmowej". Mirek tak dobierał, że zmieszał ze sobą pół drogerii ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
13-04-15 13:42  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Draccus, bardzo fajna stronka, dziękuję za opublikowanie tego linku jednakże nie eliminuje ona aspektów odwzorowania kolorów, o których pisał astra o dobieraniu retuszu. Niemniej jest naprawdę pomocna. Do tej pory posługiwałem się paintem, tam także można uzyskać współrzędne kolorów ale farbki trzeba szukać samemu.
Viking, gdzie tam pół drogerii :-)) tylko dwa sklepy modelarskie i jeden Lidl.
Jedno co mnie bardzo satysfakcjonuje w uzyskanym specyfiku to to, że można nakładać warstwy farby w stosunkowo dużych odstępach czasu a granica przejścia warstw i tak jest ledwo widoczna. I to przy nakładaniu pędzlem.

pozdrawiam
Mirek

 
13-04-15 14:16  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No właśnie, a nie próbowałeś ełrografa? Przy akrylach, to w zasadzie sama przyjemność bo czyszczenie ogranicza si do mycia wodą, i nie śmierdzi tak, jak przy emaliach. Ja jednak się tych akryli trochę boję.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
13-04-15 18:30  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No czasem tak bywa że trzeba wyjąc kociołek Panoramixa i trochę pomieszać ale stronka się przydaje czasami :)
Co do akryli to Marcin ma absolutną rację ja się przerzuciłem i mogę w domu malować tak to zawsze kombinowałem bo emalie aerografem jak się rozpyla to cuchnie mega.
Po zabawie wodą się obmyje sprzęt i gitara :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
14-04-15 07:06  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Z tym aerografem to jest tak, fajne urządzonko, efekt końcowy bardzo dobry ale...
I tu wkracza moje lenistwo, trzeba zabezpieczać to co ma nie być pomalowane, potem czyścić urządzenie a i malowanie, zwłaszcza pierwsze też nie jest proste, przynajmniej dla mnie. A to dlatego, że akryl wodorozcieńczalny gdy nanoszę pierwszą warstwę na papier to robię to prawie suchym pędzlem a taka na przykład Pactra gdy się jej porządnie nie rozcieńczy, czytaj doda sporo wody to bardzo łatwo zasycha na końcówce aerografu robiąc nieciekawy twór odrywający się po kawałku i zaśmiecający powierzchnię a z drugiej strony woda i papier to kompozycja dynamiczna jeśli chodzi o deformację powierzchni.
Do tego jeszcze biegać za kompresorem, z lodówki co prawda, ale służącym do pompowania kół to ech, lepiej mazać pędzelkiem...

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
14-04-15 07:49  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja używam obu technik: pędzla i ełrografa. Kompresorek mam taki mały bezbutlowy, ale daje radę. Ja właśnie boje się akryli ze względu na tę wodę. Po wielu eksperymentach doszedłem do wniosku, że najlepiej pod akryl położyć (nawet pędzlem) jasnoszarą emalię – jako swoisty impregnat kartonu, a potem można kłaść dowolną ilość akryli.

Mirek, a te czerwone linie to czym chcesz zrobić? Ja ćwiczyłem grafion kreślarski – sprawdza się, polecam.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-04-15 08:47  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mirek, patrząc na to co robisz, to o lenistwo to bym Cię nie podejrzewał :-)

--


 
14-04-15 08:51  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mario, bo Mirek może robić jeszcze drobniejsze rzeczy, tylko mu się nie chce lupy szukać w szafce ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-04-15 12:09  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
czerwone linie - pierwotnym założeniem było namalować je ale...
grafion został przetestowany, idzie znośnie jednakże przy długiej linii trudno utrzymać jej grubość bo poziom farbki maleje a na dodatek farbka ma tendencje do zasychania.
Zrobiłem więc sobie coś w rodzaju rapidografu, takiego jak na zdjęciu poniżej:



linie szły ładne, obsługa znośna ale...
Czerwona farbka ma nieciekawą właściwość tak jak np. żółta, mianowicie słabo kryje, zwłaszcza na zielony kolor i linię trzeba malować kilka razy a w życiu tak to bywa, że jak raz się porządnie czegoś nie zrobi to to powtarzane jest takie sobie. Najprawdopodobniej na koniec modelu przygotuję kalkomanię lub zakupię w jednej żabciowatej firmie paseczki i je nakleję.
Mario, dziękuję za wiarę we mnie ale mam coś takiego, ja to nazywam lenistwem a może powinienem nazwać dziwactwem, że mam awersję do robienia pewnych rzeczy :)

pozdrawiam
Mirek

Post zmieniony (14-04-15 12:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 27Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024