FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 27Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 
29-04-16 09:39  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,

Dzisiaj kolejna aktualizacja budowy 241P.
Tak jak to chyba powinno się robić, małe postępy będę usprawiedliwiał pogodą, nadchodzącą wiosną, ciepłymi promieniami słońca, których, a jakże, nie mogłem sobie odpuścić i tam takimi innymi chwilowo ważniejszymi zdarzeniami.
Ale na "szczęście" mieliśmy kilka dni pluchy, teraz zimnych poranków i wieczorów a więc wymarzonego czasu dla niektórych sklejaczy.
No dobra, dosyć literackich zapędów i należałoby coś pokazać.
Powstawała "architektura" umiejscowiona na kotle czyli komin, zbieralnik pary ze zbiornikiem na piasek i wspomniany wcześniej rekuperator energii.

A więc:
komin



zbieralnik pary z zasobnikiem piasku



Jak widać tusz z atramentówki kiepsko znosił martyrologię zadawaną BCG i gładzeniem. Odcienie mówią także, że nie skończyło się na pierwotnym kształcie listków siatki zbieralnika. Oczywiście moim zwyczajem poszedłem w podposzycia gdyż one jedynie gwarantują jako taki kształt elementu jeśli nie chce się stosować szpachlowania i szlifowania. Jak widać można takie coś obłe uzyskać maltretując papierową, płaską materię.

Rekuperator



I takie ujęcie na podposzyciu kotła.



W tym odcinku tyle.

Pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
29-04-16 10:44  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyjemne krągłości, a wykonanie na wysokim poziomie. Cały czas w głowę zachodzę, jak Ty to wszystko, te obłości, te rury wygięte w kolanka, dajesz radę w programie 2d rozwijać.

--


 
29-04-16 11:12  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Mario, kiedyś w zamierzchłej przeszłości na studiach miałem taki przedmiot zwany geometrią wykreślną. Nie powiem abym do niej pałał jakąś szczególną niechęcią. Zawsze był problem z dokładnością rysowania ale teraz w CADzie czegoś takiego nie ma. A rozwijanie brył to po prostu znaleźć kilka charakterystycznych punktów, ustalić dla nich warunki, że tak powiem brzegowe jak położenie czy kąty a potem funkcja spline i siatka gotowa. No trzeba się jeszcze zdecydować jak zrobić linie podziału aby potem wizualnie nie raziły. Owszem można podzielić bryłę metodą triangulacji ale to olbrzymia praca obliczeniowa (mam tu na myśli pozyskiwanie i wprowadzanie danych) a tak w miarę szybko uzyskuję pożądany efekt. Na ogół druga korekta jest dobra. Przeważnie problem stwarza dobranie naddatków papieru na wyoblenie gdyż nie jestem zwolennikiem gęstego rozłożenia listków. Staram się osiągnąć że tak powiem granicę papierowej możliwości. Ha, ha, ha ale sformułowanie..

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
29-04-16 12:29  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To co już osiągnąłeś, to super precyzja wykonywania modeli. Oglądanie relacji tak wykonywanych modeli to sama przyjemność.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-04-16 17:51  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super. Ale czy to aby na pewno z tekturki zrobione :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
30-04-16 12:45  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No – łatwe toto niejest, ale wrażenie robi :) Że też żabojady nie mogły zrobić kanciatego parowoza ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-05-16 09:48  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
Borowy, dziękuję!
Endrju - z tekturki to może nie >:-)~ , do tego to mnie raczej trudno byłoby dojść ale z kartonu to coś tam już czasami udaje mi się wymiętosić.
Marcin, przecież parę kantów w nim jest, zobaczysz na budce jaki "piękny kant" wyjdzie (mam nadzieję).

A dzisiaj taki odcinek jak to rury papierowe koło Żywca wyginano. Taka zapchaj dziura bo poszycie kotła robię a tyle tam różności, że ciągnie się to jak staremu trykowi coś po ziemi.

No ale do rzeczy:

podposzycie bo jakżeby inaczej



Podposzycie ma taką fajną właściwość, można go podszlifować aby było gładkie i gdy się tego nikomu nie obwieści to potem można uchodzić za super mistrza kartonu, he, he.

Teraz nakładamy "kolor":



I finalnie wyszło takie coś, "nieszlifowane" właściwie mogące zaspokoić nawet największych ortodoksów kartonu w tym i ortodoksyjnych standardowców. Nie robiłem retuszu bo ja jestem z tej innej, farbianej sekty.



Zapewniam, że coś się nadal dłubie ale choćby się chciało i tak nie ma co pokazać...;-/

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
10-05-16 14:52  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Muszę kiedyś spróbować z podposzyciem. Efekt fajny i wygląda na to, że nie trzeba tyle harować:)

 
11-11-16 19:34  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Dobry wieczór,

Dosyć dawno nic nie zamieszczałem, więc zwykła przyzwoitość nakazuje aby jednak coś pokazać. Postępy są raczej z tych nikłych ale jednak choćby drobnostkę.

Dzisiaj rekuperator do odzyskiwania energii:



i popielnik. Chapelon wymyślił dosyć skomplikowany jego kształt.



to tyle.

pozdrawiam i do następnego razu.
Mirek

--

Post zmieniony (11-11-16 19:56)

 
11-11-16 19:44  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i Mirek powrócił na szczęście :) Miło znowu popatrzeć :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 27Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024